Akce: Občanská věda: referenční zdroje a data od občanů
1. prosince 2016, Praha 1


Podrobnosti o akci Občanská věda: referenční zdroje a data od občanů: Internet otevřel nevídané možnosti pro rozvoj občanské vědy. Veřejnost tak může vědcům poskytovat různá data a hlášení, ale také se podílet na rozvoji otevřených encyklopedií. Seznámíme se třemi projekty a budeme diskutovat význam a možnosti podpory občanské vědy.

Psaní Wikipedie rozvíjí u studentů schopnosti načíst si nějaké téma a vyjádřit přesně získané informace v encyklopedickém článku. U seniorů má tato činnost sociální rozměr. Vládní strategii digitálního vzdělávání zase nejvíce protíná projekt Uč(s)Wiki.

BioLib.cz: Encyklopedie života, na které se můžete podílet i vy. Zapojte se do mapování, poskytněte fotografie různých druhů živočichů a rostlin.

Biblioteka.cz: Zachování přírodovědného literárního dědictví.

Účast v panelu přijali (v abecedním pořadí):

Vojtěch Dostál (předseda rady Wikimedia ČR)
Zdeňka Zembinská (Biblioteka.cz - SPČPB, o.s.)
Ondřej Zicha (autor BioLib.cz)

Akce (veřejně přístupná) se koná ve čtvrtek 1. prosince 2016 od 17:00 ve Steinerově sále Lidového domu, Hybernská 7, Praha 1 (vchod ze dvora bezprostředně za průchodem z Hybernské, zazvoňte).


termín konání: čtvrtek 1. prosince 2016
místo akce: Praha 1 11000, Hybernská 7

pořadatel: Zvonečník, Masarykova demokratická akademie
telefon: 776877565
email: zvonecnik@seznam.cz
internet: http://prirode-bliz.webnode.cz/news/obcanska-veda/

typ akce: konference, besedyDalší publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.