Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Dinosaurus z nafukovacích balónků

autor: Petr Kadlík
Jednoduchá zvířátka z nafukovacích balónků viděl asi každý. Ale ono se dá z tohoto vzdušného materiálu vytvořit i podstatně víc, než jen zauzlovat dva balónky a udělat z nich pejska. Studio Airigami něco takového vyrobilo pro Virginia Museum of Natural History. Výsledek jejich práce vás určitě zaujme.

Umělecké studio Airigami se na složitá díla z nafukovacích balónků specializuje. Pro Virginia Museum of Natural History vytvořili originální 20 metrů dlouhou verzi velkého masožravého dinosaura Acrocanthosaurus.

Vytvoření dinosaura trvalo 4 dny usilovné práce, ale výsledek rozhodně stojí za to. Pro návštěvníky muzea muselo být setkání s takovým tvorem nezapomenutelné a u dětských návštěvníků určitě povzbudilo jejich zájem o tento vědní obor.

Určitě by to byla zajímavá inspirace i pro nějaké české muzeum.

zdroj: Virginia Museum of Natural History, studio Airigami.

autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
3. května 2013


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.