První 100% vesmírný videoklip

autor: Petr Kadlík
Prezentace vědy populárním způsobem je umění. A zrovna toto výborně dokáže kanadský kosmonaut Chris Hadfield. V rámci popularizaci vědy přímo ve vesmíru natočil písničku Space Oddity od Davida Bowieho. Zajímá vás, jak se dá ve stavu beztíže zpívat a hrát na kytaru?

Lety do vesmíru jsou důležité i pro přírodu a životní prostředí. Až vysoký nadhled z oběžné dráhy lidem umožňuje pochopit, jak je naše Země v obrovském vesmíru malá a relativně bezvýznamná planeta. Ale žádnou jinou nemáme, tak bychom jí konečně měli začít chránit...

Kosmonaut Chris Hadfield se sice právě dnes z ISS (Mezinárodní vesmírné stanice) vrátil, ale řada videí které za pět měsíců pobytu ve vesmíru natočil pomůžou vesmír přibližovat dětem i dospělým i nadále. Nebo vás jako děti nezajímalo třeba jak chodí kosmonatuti na záchod, jak si vaří nebo zda není nebezpečné si ve stavu beztíže stříhat nehty? :-) A pokud děti zaujmou tyto 'malé problémy', třeba se začnou zabývat i těmi důležitějšími.

Tak a teď ta slíbená písnička, kterou Chris Hadfield nazpíval ve přímo na kosmické stanici. Je to tedy nejvýše a díky nákladům na let pravděpodobněji i nejdráže natočený videoklip na světě. Stylově jde o píseň Space Oddity od Davida Bowieho.

Více videí Chrise Hadfielda si můžete prohlédnout na Youtube profilu Chrise Hadfielda a Canadian Space Agency.
autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz

datum vydání:
14. května 2013


Diskuze k článku „První 100% vesmírný videoklip“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.