Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Po 100 letech se u nás ve volné přírodě vylíhnul orel skalní

autor: Petr Kadlík
Projektu 'Návrat orla skalního do ČR' se podařil ohromný úspěch. Po sto letech se u nás páru orla skalního podařilo před 14 dny přivést na svět malé ptáče. Zatím se zdá že je malý orel v pořádku a má se čile k světu. V článku si můžete prohlédnout jeho video.

Pokusy o hnízdění orla skalního začaly již v roce 2010, letos to poprvé skončilo úspěchem. Orlí pár jsou dva čtyřletí jedinci narození na Slovensku. Samice jménem Libavá se narodila v Nízkých Tatrách, samec Slávek pochází z Malé Fatry. Samci většinou zpravidla pohlavně dospívají v pěti až šesti letech, Slávek to ale viditelně zvládnul rychleji :-)

Oba tvoří ideální pár, samec se pravidelně střídal při inkubaci vajíčka a teď pečlivě střeží hnízdo s mládětem když se jde samice prolétnout nebo nakrmit. Sám se také vzorně stará o přísun potravy.

Podrobnosti a více fotografií naleznete na www.orelskalni.cz

autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
30. května 2013


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.