Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Google oslavil výročí vynálezce Petriho misky

autor: Petr Kadlík
Petriho misky zná minimálně ze školních 'laboratorních prací' asi každý. Celé jméno jejího vynálezce by ale dal dohromady už asi jen málokdo - Julius Richard Petri. Možná i to vedlo Google k tomu, že dnes na svých stránkách připomíná 161 výročí narození vynálezce tohoto malého, ale neskutečně užitečného laboratorního vybavení.

Julius Richard Petri se narodil 31. května 1852 a zemřel 20. prosince 1921. Svůj nejznámnější objev 'Petriho misky' vynalezl v roce 1877, když pracoval jako asistent jiného význačného biologa Roberta Kocha.

Dnes si sami můžete na počítači využití Petriho misek prohlédnout. Stačí když navštívíte Google.cz a spustíte animaci nad vyhledávacím políčkem. Nejdříve uvidíte jak se misky připravují a pak můžete lupou zkoumat jejich obsah.

V případě, že bys se vám na hlavní stránce Google již Petriho misky nezobrazily, tak se na ně můžete podívat v archivu Google.com/doodles.

autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
31. května 2013


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.