Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Film o muži, který sází stromy v Africe

autor: Petr Kadlík
Možná jste četli povídku 'Muž, který sázel stromy', případně viděli krásný animovaný film se stejným názvem. Muž který sází stromy je ale skutečný. Jmenuje se Ernest Vunan a žije v Kamerunu.

Pokud vás zajímá příběh 'obyčejného afričana', kterému osud jeho země není lhostejný a svým snažením chce obnovit vzácné horské pralesy v okolí, tak se vydejte 25. června do kina BIO OKO.

Dále citace z tiskové zprávy k tomuto filmu:

Bohulibá činnost Ernesta Vunana zaujala i českého přírodovědce Martina Mikeše, který se v roce 2008 vydal zkoumat vliv úbytku původních lesů na populace tamních ptáků. Během své druhé výpravy slíbil místním farmářům, že jim v horách postaví školu a pokusí se tak prostřednictvím vzdělávání uchránit horský mlžný les před neprozřetelnou zemědělskou činností.

Škola zvaná Mountain Misty School (Škola v mlze) již stojí a připravuje děti, pro něž dosud neexistovala možnost se vzdělávat.

Osobní hrdinství při záchraně deštného pralesa přivedlo slovenského režiséra Michala Gálika k myšlence natočit o Ernestu Vunanovi dokument. Inspirací mu byla též stejnojmenná novela francouzského spisovatele Jeana Giona. Hlavní protagonista této knihy se nechtěl spokojit s nehostinnou krajinou alpských hor. Rozhodl se tedy pečlivě a vytrvale sázet stromy, ze kterých během desetiletí usilovné práce vyrostl rozlehlý les. Z jeho darů se poté mohli radovat lidé i zvířata.

Podle ukázek to vypadá na velmi zajímavý a inspirativní film, který vám představí život a názory afrických 'lidí z lesa' jinak, než jsou často prezentovány - tedy jako nemilosrdné pytláky a ničitele svého přírodního bohatství.

Další podrobnosti naleznete na Kedjom-Keku.com.

autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
18. června 2013


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.