Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Pomůžete zachránit vltavské škeble?

autor: Petr Kadlík
V noci na pondělí 7. října poklesne hladina Vltavy u jezu v Troji o 2,5 metru. ČSOP v Praze organizuje záchrannou akci, při které se škeble posbírají a přenesou do vody. Bude to dost práce, je potřeba cca 100 dobrovolníků. Pomůžete?

Celý text od ČSOP:

Vazeni pratele,
obracime se na Vas s prosbou o pomoc! V noci na pondeli 7. rijna poklesne hladina Vltavy u jezu v Troji o 2,5 metru. Jsme domluveni s Povodim Vltavy, ze se pokusime zachranit co nejvice skebli ricnich, ktere se ocitnou na suchu. Budou jich pravdepodobne desitky tisic (nikdo netusi, co se zdejsi mohutnou populaci udelala cervnova povoden, ale nejspise ji nijak neovlivnila). V pondeli a utery budeme potrebovat idealne 100 dobrovolniku, kteri z blata skeble posbiraji a prenesou (hodi) do vody. Zrejme nepujde jen o skeble ricni, ale v mensim mnozstvi i jine mekkyse a take uvizle ryby. Ve velkem se zde vyskytuje i rak pruhovany - invazivni nepuvodni druh. Vzhledem k tomu, ze se na dolnim toku Vltavy uz nasi puvodni raci nevyskytuji, asi, bohuzel, uz nicemu neuskodi, budou-li se do vody vracet i tito nalezeni raci. Zachranu skebli bude koordinovat nase Prazska zvireci zachranka, konkretne David Zitek (tel 774155155). Pokud kdokoliv muze pomoci, staci, kdyz v uvedene dny prijde k rece mezi Stvanici a Trojou a vse zive, co objevi v bahne, odnese na kraj do vody (kbelik se hodi). Ovsem bude lepsi, kdyz se predem spoji s nami (mailem ci telefonem), abychom o nem vedeli a pripadne ho nasmerovali tam, kde bude potreba. Samozrejme nas nasledne bude zajimat, i kolik zivocichu bylo odhadem preneseno.
Šiřte prosím tuto prosbu dál!

autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
2. října 2013


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.