Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Chcete se podívat, jak je velká sluneční soustava?

autor: Petr Kadlík
Vesmír je velký. Tak strašně velký, že lidská představivost moc nedovoluje uvědomit si, jak je který objekt ve vesmíru vlastně daleko od Země. Britská BBC připravila povedený web, který velikost naší sluneční soustavy dokáže velmi hezky ukázat.

Podle Wikipedie je sluneční soustava planetární systém hvězdy známé pod názvem Slunce, ve kterém se nachází naše domovská planeta Země. Systém tvoří především 8 planet, 5 trpasličích planet, přes 150 měsíců planet (především u Jupitera, Saturnu, Uranu a Neptuna) a další menší tělesa jako planetky, komety, meteoroidy apod. Ale jak daleko je vlastně od Země nejbližší planeta? Kam až doletěla při svém smutném letu bez návratu Lajka nebo kde se nachází sonda Voyager? Na Google si možná najdete čísla, ale pomůže Vám to lépe si ty vzdálenosti uvědomit? Moc ne...

Podívejte se na web BBC Future SPACE RACE a najděte si to sami. Stačí jen zažehnout motory rakety (posunout obrazovku dolů) a vydat se na cestu. Žijte dlouho a blaze!

autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
11. března 2014


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.