Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Do přírody s kočárkem – Krkonoše

autor: Lenka Kadlíková
Tipy na zajímavé kratší trasy Krkonoších, které v pohodě zvládnete s kočárkem, na vozíku či s jiným tělesným handicapem.Z Horních Míseček na Vrbatovu a Labskou boudu

Tato trasa je poměrně náročná a má velké převýšení. Vede částečně po horské silničce, asfalt je na většině povrchů. Cesta je vhodná pro seniory a osoby pohybující se s holemi. Je sjízdná pro kočárky a je bez větších omezení též pro mechanické i elektrické vozíky. Obsluha parkoviště na Horních Mísečkách může držitelům průkazu ZTP vydat povolení ke vjezdu motorovým vozidlem na Vrbatovu boudu.

Trasa začíná u Jilemnické boudy na Horních Mísečkách. Po Masarykově silnici vyjedete na Vrbatovu boudu. Cíl je na Labské boudě. Cesta je souběžná s červeným, žlutým a modrým turistickým značením. Délka trasy v jednom směru je 8,2 km, převýšení 430 m.
Zajímavosti a okolí: hlavní hřeben Krkonoš s arktoalpínskou tundrou, výhledy na Krkonoše, mohyla Hanče a Vrbaty, objekty lehkého opevnění z r. 1938
Možné varianty trasy: od rozcestí U Čtyř pánů po žlutě a zeleně značené turistické cestě k prameni Labe. Sjezd 2 km k Labské boudě (šotolinová cesta se zemními svodnicemi, pro vozíčkáře špatně sjízdná).
Místa pro občerstvení a nouzový úkryt na trase: Jilemnická bouda, Vrbatova bouda, Labská bouda (bezbariérová), přístřešek na rozcestí U Čtyř pánů.


autor:
Lenka Kadlíková
email: lenka@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
15. července 2017


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.