Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Do přírody s kočárkem – Krkonoše

autor: Lenka Kadlíková
Tipy na zajímavé kratší trasy Krkonoších, které v pohodě zvládnete s kočárkem, na vozíku či s jiným tělesným handicapem.Z Benecka přes Rovinka na Třídomí

Velmi pohodlná cesta téměř bez převýšení vede lesem. Cesta je ideální pro seniory a osoby pohybující se s holemi. Je sjízdná pro kočárky a je bez omezení též pro mechanické i elektrické vozíky. Cesta začíná na Benecku na parkovišti pod hotelem Kubát. Na Třídomí vede po asfaltovém povrchu. Délka trasy v jednom směru je 5 km, převýšení je pouze 10 m. Na rozcestí turistických cest na Rovinkách je občerstvení.
Možné varianty trasy: z rozcestí turistických tras Rovinka je možné dál pokračovat 2 km po žluté značce na Janovu Horu kde se pase stádo huculských koní. Cesta z Rovinek na Janovu Horu je asfaltová, ale posledních 400 m je se štěrkovým povrchem a nerovnostmi. Pro vozíky je tento úsek obtížný. Zajímavosti a okolí: klidná a nenáročná cesta v lese, možnost návštěvy Horské Farmy Hucul na Janově Hoře, z Třídomí výhledy.
Místa pro občerstvení a nouzový úkryt na trase: Benecko, Rovinka – bezbariérové je pouze venkovní posezení s možností donášky jídla ven.

autor:
Lenka Kadlíková
email: lenka@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
15. července 2017


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Debata k článku Do přírody s kočárkem – Krkonoše


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2020 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.

 Naše další projekty: