Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Do přírody s kočárkem – Krkonoše

autor: Lenka Kadlíková
Tipy na zajímavé kratší trasy Krkonoších, které v pohodě zvládnete s kočárkem, na vozíku či s jiným tělesným handicapem.Z Mladých Buků přes Dolní Sejfy do Antonínova Údolí

Nepříliš frekventovaná cesta Antonínovým Údolím končící u přírodní památky Slunečná stráň je v jednom směru dlouhá 3,9 km a její převýšení je 200 m. Cesta je vhodná pro seniory a osoby pohybující se s holemi. Je sjízdná pro kočárky a bez problémů také pro elektrické vozíky, vzhledem ke stálému stoupání je pro osoby na mechanických vozících fyzicky náročnější. Začátek trasy je v Mladých Bukách na parkovišti u vlakové zastávky. Pak pokračuje po zelené pěší turistické značce, kterou však na první křižovatce opouští do Dolních Sejfů, dále do Antonínova Údolí – kolem hotelu Pod Pralesem a k přírodní památce Slunečná stráň.
Zajímavosti a okolí: přírodní památka Slunečná stráň, brzy na jaře zde kvetou bledule, později vstavače, výhledy na Černou a Světlou horu.
Místa pro občerstvení a nouzový úkryt na trase: Retro park, Hotel pod Pralesem

autor:
Lenka Kadlíková
email: lenka@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
15. července 2017


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Debata k článku Do přírody s kočárkem – Krkonoše


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2020 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.

 Naše další projekty: