Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Do přírody s kočárkem – Krkonoše

autor: Lenka Kadlíková
Tipy na zajímavé kratší trasy Krkonoších, které v pohodě zvládnete s kočárkem, na vozíku či s jiným tělesným handicapem.Z Janských Lázní přes Rudolfovo údolí na Hoffmanovy Boudy

Krátká trasa vede kolem města Janské Lázně, vytrvale stoupá, ale je schůdná pro seniory i osoby pohybující se s holemi. Je sjízdná pro kočárky a elektrické vozíky, při dobré kondici jí zvládnou i osoby na mechanických vozících.

Trasa vychází z parkoviště u spodní stanice lanovky na Černou horu. Délka trasy v jednom směru je 3,6 km, má převýšení je 200 m a asfaltový povrch v celé délce. Končí na Hoffmannových Boudách.
Zajímavosti a okolí: Janské Lázně se secesní kolonádou, historická kachlová kamna na Hoffmannových boudách, Lázeňská naučná stezka, bezbariérové kino a krytý bazén. Po domluvě s obsluhou lanovky mohou vozíčkáři vyjet lanovkou na vrchol Černé hory.
Možné varianty trasy: na křižovatce nad Rudolfovým údolím lze odbočit po asfaltu vlevo na Zlatou vyhlídku (0,5 km jedna cesta).
Místa pro občerstvení a nouzový úkryt na trase: město Janské Lázně, Hoffmannova bouda (bezbariérová)


autor:
Lenka Kadlíková
email: lenka@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
15. července 2017


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.