Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Máte diplomku zaměřenou na ekologii nebo životní prostředí? Chcete vyhrát 10000Kč? Zapojte se do soutěže.

autor: RNDr. Jan Trávníček
Jihomoravský kraj společně se školským zařízením Lipka vyhlašuje XIII. ročník soutěže o nejlepší diplomové práce s tematikou životního prostředí a ekologie se vztahem k území Jihomoravského kraje. Závěrečnou práci mohou přihlásit absolventi bakalářských i magisterských oborů. Všechny přihlášené práce budou publikovány, vítěz získá 10 000 Kč.

V květnu startuje již XIII. ročník Soutěže diplomových prací, které se věnují tematice životního prostředí. Studenti mohou přihlašovat závěrečné práce magisterského i bakalářského stupně, obhájené na podzim 2014 nebo na jaře 2015. Všechny práce posoudí komise složená z akademických pracovníků a odborníků z firemní praxe i neziskového sektoru. Nejlepší práce budou oceněny v rámci prestižní konference v listopadu 2015.

Všechny přihlášené práce budou publikovány ve sborníku s ISBN. Vítězové obou kategorií se mohou těšit na věcné ceny a také finanční odměnu 3 000 – 10 000 Kč. „Kromě věcných a finančních cen či publikačních výstupů získají přihlášení studenti mezioborové zkušenosti, možnost setkat se s odborníky z praxe, prohloubit dále své znalosti a posouvat dál témata, kterým se věnují“, uvádí koordinátor soutěže Jan Trávníček.

Závěrečné práce mohou studenti přihlašovat do 30. června 2015, veškeré informace o přihlášení jsou k dispozici na www.lipka.cz/soutez-diplomovych-praciwww.lipka.cz.

Soutěž diplomových prací tradičně pořádá Jihomoravský kraj společně s Lipkou – školským zařízením pro environmentální vzdělávání. Loňského XII. ročníku se zúčastnilo celkem 27 studentů z technických, aplikovaných, přírodovědných i humanitních oborů. Vítězka bakalářské kategorie Petra Halasová (LDF MENDELU v Brně) prošla ve své práci zahrady ve dvaceti školkách a prozkoumala, v jakém stavu je tamní zeleň. Následně navrhla praktickou a bezpečnou zahradu pro školku v Dolních Loučkách. V magisterské kategorii vyhrál Adam Lukačovič (FA VUT v Brně), jehož práce se věnuje smyslu a využití brownfields vznikajících v souvislosti s migrací obyvatel z centra Brna na periferie. Opuštěné objekty analyzuje a navrhuje developerská řešení pro město. „Těší mě, že se studenti nebojí navrhovat inovativní řešení pro Jihomoravský kraj, která lze následně realizovat v praxi“, uvádí k Soutěži radní Jihomoravského kraje, Ing. Jaroslav Parolek.

autor:
RNDr. Jan Trávníček

datum vydání:
28. května 2015


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.