Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

 
 
 
 

Nikon zveřejnil nejlepší letošní videa natočená přes mikroskop

Šestý ročník soutěže Nikon Small World in Motion zná své vítěze. Podívejte se na dechberoucí záběry, které odhalují krásu života na mikroskopické úrovni.

 - klikněte pro zobrazení detailuautor: redakce Příroda.cz

Na prvním místě se umístilo video pořízené William Gilpinem ze Stanford University. To ukazuje pozoruhodné obrazce, které ve vodě vytváří larva hvězdice pátrající po potravě – což je něco, co dosud nikdo nezachytil.

„Krása tohoto časosběrného videa a vědy za ním ukazuje, že video nejen představuje nezbytnost pro vědecké pracovníky, ale také inspiruje budoucí vědce ke zkoumání života, který je obklopuje. Vidět pouze statistický obraz snímaný mikroskopem je jedna věc, ale vidět tento život v pohybu opravdu staví složitost a krásu světa do nové perspektivy,“ komentoval ho Eric Flem, komunikační manažer Nikon Instruments,

Stříbrnou medaili si odnesl záznam bizarní lovecké techniky, používané labutěnkou obecnou (Lacrymaria olor). Tento fascinující prvok dokáže natáhnout krk až na sedminásobek délky svého těla, díky čemuž vyhlédnutou kořist lehce polapí. Autorem dotyčného videa je ostřílený veterán soutěže Charles Krebs z Issaquah (Washington).

Třetí příčka pak patří videu Wima van Egmonda z Berkel en Rodenrijs, které nabízí ohromující pohled na „kvetoucí“ kropidlák černý (Aspergillus niger) – tedy houbu způsobující takzvanou „černou plíseň“ na ovoci a zelenině.

Všechna výše zmíněná videa si můžete prohlédnout níže.

(Video se přehraje po kliknutí na obraz. Zdroj: www.YouTube.com)

Debata k článku 'Nikon zveřejnil nejlepší letošní videa natočená přes mikroskop'

Reklama

Tapety na plochu


tapeta Žebřík do nebe

Vyhledávání


Reklama

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.


© 2004 - 2020 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
  • napište nám
  • vtipy o zvířatech
  • o nás

  • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
    Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz