Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

PF 2007: Redakce serveru www.PŘÍRODA.cz přeje všem svým...

PF 2007

22. prosinec 2006, redakce Příroda.cz [ komentáře ]
Redakce serveru www.PŘÍRODA.cz přeje všem svým členům, čtenářům i spolupracovníkům krásné a pokud možno klidné Vánoce a do nového roku hodně zdraví, štěstí, osobních a pracovních úspěchů.

Plán hlavních povodí projedná vláda později

21. prosinec 2006, Táňa Králová [ tiskové zprávy ]
PRAHA (MZe ČR) - Plán hlavních povodí České republiky, který má být dlouhodobou strategií státní politiky v oblasti vod a představuje hlavní rámec jejího zaměření pro období 2007 až 2012, chtějí ministryně zemědělství Milena Vicenová a ministr životního prostředí Petr Kalaš předložit vládě bez rozporů. Oba se shodli na tom, že dokument potřebuje dopracovat a termín pro projednání ve vládě, který byl původně do 22. prosince, tedy odložit.
Pícninářsky nevyužívané travní porosty: aktuální problémy v České republice: Většina lidí ví, že lesy v České republice...

Pícninářsky nevyužívané travní porosty: aktuální problémy v České republice

19. prosinec 2006, Ing. Dagmar Honsová [ komentáře ]
Většina lidí ví, že lesy v České republice zaujímají zhruba třetinu rozlohy a od devadesátých let jejich rozloha pomalu roste. Ne každý si uvědomuje, že podobně je to i s trvalými travními porosty.
REACH je na světě, ale na jednotce intenzivní péče: ŠTRASBURK - Konečné hlasování v Evropském...

REACH je na světě, ale na jednotce intenzivní péče

18. prosinec 2006, Arnika – Centrum pro podporu občanů [ tiskové zprávy ]
ŠTRASBURK - Konečné hlasování v Evropském parlamentu sice dalo život nové chemické politice EU, nazývané REACH, ale zanechalo ji podle mínění ekologických a spotřebitelských nevládních organizací v kritické situaci. "REACH sice představuje pokrok oproti stávajícímu stavu, ale jeho konečná podoba je příliš slabá na to, aby byla schopna zajistit ochranu zdraví lidí a našeho životního prostředí před nebezpečnými chemickými látkami, kterými chemický...
Kniha Energie z biomasy: Představujeme Vám novou knihu, která Vám odpoví...

Kniha Energie z biomasy

15. prosinec 2006, Vydavatelství ERA [ literatura a příroda ]
Představujeme Vám novou knihu, která Vám odpoví na otázky týkající se ekologického vytápění pomocí obnovielného zdroje energie - biomasy.
Tchoř tmavý - Mustela putorius: Tchoř tmavý je samotářský noční lovec. Dnes...

Tchoř tmavý - Mustela putorius

15. prosinec 2006, Jana Šoltésová [ lexikon přírody ]
Tchoř tmavý je samotářský noční lovec. Dnes se na mnoha územích Evropy vyskytuje již jen vzácně (včetně ČR), protože mnohá podmáčená a vlhká území, která rád obývá, byla odvodněna a zkultivována. Všichni poznáme tchoře především podle jeho pachových žláz, které používá na svou obranu.
Doba ledová je doba ledová: Podzim a začátek letošní zimy jsou v médiích...

Doba ledová je doba ledová

14. prosinec 2006, Ing. Dagmar Honsová [ životní prostředí ]
Podzim a začátek letošní zimy jsou v médiích často označovány za nejteplejší za stovky let a je pravdou, že celá Evropa, včetně Alpských lyžařských velmocí si o sněhu může pouze nechat zdát. Kdo by v takové situaci uvěřil, že může zamrznout Baltské moře, tak že se po ledu dalo přejet z Dánska do Švédska, nebo že led se může objevit i na řece Nilu. A přitom byly tyto jevy v historii opravdu pozorovány.
Sčítání vodních ptáků - připojte se k nám: Letošní rok probíhá v České republice...

Sčítání vodních ptáků - připojte se k nám

13. prosinec 2006, Alena Rulfová [ věda, výzkum ]
Letošní rok probíhá v České republice sčítání vodních ptáků, které navazuje na sčítání ze zimy 1995/1996. Akce probíhá ve středních Čechách, konkrétně na řece Vltavě, Labi, Berounce, Litavce a z části také na Jizeře a Sázavě, plus na některých středočeských rybnících a zatopených pískovnách. Koordinátory sčítání vodních ptáků jsou Pavel Bergman, Jindra Mourková a Michal Bílý.
Mýty o tropických deštných pralesích: O zkáze deštných lesů se píše a mluví velmi...

Mýty o tropických deštných pralesích

12. prosinec 2006, Vojtěch Dostál [ komentáře ]
O zkáze deštných lesů se píše a mluví velmi často. O těchto fascinujících porostech však koluje spousta mýtů. Víte, že deštné lesy nejsou plíce světa a že zdaleka nepředstavují nejstarší ekosystémy světa?

Jak být vidět, aneb jak napsat dobrou tiskovou zprávu?

11. prosinec 2006, Lenka Kadlíková [ jak vzniká ]
Pracujete v neziskovou organizaci a chcete dát o své organizaci vědět? Jedním z hlavních nástrojů jak to udělat je celorepublikový či místní tisk a jiná media. Není však jednoduché se do nich dostat. Tento článek Vám poradí v tom, jak u médií uspět.
Listování: předcházející  | 204 | 205 [ 206 ]  207 | 208 další
Celkem 282 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.

Hledání

 Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.