Rubrika: EKOPORADNA

Je z hlediska ekologie lepší živý nebo umělý vánoční stromeček?: Jaký vánoční stromek má menší uhlíkovou...

Je z hlediska ekologie lepší živý nebo umělý vánoční stromeček?

20. prosinec 2022, Petr Kadlík
Jaký vánoční stromek má menší uhlíkovou stopu a je proto „lepší“ pro přírodu? Živý přece vyroste sám, takže musí být ekologičtější! Ale umělý zase můžete používat opakovaně, takže ten musí být lepší! Má tahle volba svého vítěze a poraženého?
Med jako přírodní medicína: Je v zimě zdraví prospěšnější luční nebo lesní med?: Skutečně pomáhá med na nachlazení a zlepšuje...

Med jako přírodní medicína: Je v zimě zdraví prospěšnější luční nebo lesní med?

13. prosinec 2022, Anna Nebeská
Skutečně pomáhá med na nachlazení a zlepšuje imunitu? Je mezi lesním a lučním medem rozdíl z hlediska jejich pozitivních účinků na lidské zdraví? A proč zvlášť v zimě nevyplatí „v akci“ kupovat levný med? Na to všechno vám odpoví náš medový článek.
6 tipů, jak vnést do vašeho domova svěží energii: Zima už vám připadá dlouhá a vám se zoufale...

6 tipů, jak vnést do vašeho domova svěží energii

13. prosinec 2022, REKLAMA
Zima už vám připadá dlouhá a vám se zoufale stýská po slunci? Pomohou nejen procházky přírodou, ale také pár výrazných změn v interiéru. Inspirujte se tipy, které vás nebudou stát moc peněz a do vašeho domova vnesou svěží energii.
Proč kočičí výkaly zapáchají víc než psí?: Vybírat z kočičí toalety exkrementy není nic...

Proč kočičí výkaly zapáchají víc než psí?

6. prosinec 2022, Anna Nebeská
Vybírat z kočičí toalety exkrementy není nic příjemného. Proč ale výkaly malé kočky vydávají intenzivnější zápach než ty, které vytvoří pes? Jaké biochemické procesy se v těle kočky odehrávají, že je zápach kočičích exkrementů tak silný?
Naplánujte si úspěšný rok s rostlinami: 5 rostlin, které ocení péči na podzim a v zimě: Každý pěstitel, ať zkušený nebo začínající...

Naplánujte si úspěšný rok s rostlinami: 5 rostlin, které ocení péči na podzim a v zimě

6. prosinec 2022, REKLAMA
Každý pěstitel, ať zkušený nebo začínající, který má zahrádku nebo se věnuje pokojovým rostlinám, má před sebou otázku: Jak se o ně postarat? Tato otázka zde je po celý rok, ale existují rostliny, které zvláště ocení laskavou péči na podzim a v zimě. Můžeme je rozdělit na zahradní rostliny a vánoční rostliny.
Snižme společně znečištění ovzduší v Praze. Jak se můžete zapojit?: Ekologie je v posledních letech společenským...

Snižme společně znečištění ovzduší v Praze. Jak se můžete zapojit?

30. listopad 2022, REKLAMA
Ekologie je v posledních letech společenským tématem číslo jedna, přičemž se není vůbec čemu divit. Nejen přední světové organizace a vědci, ale i obyčejní lidé si začínají všímat výrazných změn přirozeného ekosystému okolo nás. Lidská činnost zkrátka a dobře produkuje mnoho odpadních látek, které pomalu a jistě ničí přírodu celé planety. Jedním z nejpalčivějších problémů je kvalita ovzduší ve městech. Jak ji vylepšit?
Po síti koluje chybný návod o pomoci ježkům v zimě, rady v něm ale ježkům ublíží!: Internet je úžasný v tom, jak rychle se na něm...

Po síti koluje chybný návod o pomoci ježkům v zimě, rady v něm ale ježkům ublíží!

27. listopad 2022, Pomoc ježkům, z.s.
Internet je úžasný v tom, jak rychle se na něm mohou sdílet informace. Bohužel to platí i pro ty chybné a zavádějící. Příkladem budiž text s radami o pomoci hibernujícím ježkům v zimě, které řada lidí na sociálních sítích v dobré víře sdílí. Tyto rady přitom mohou ježka zabít!
Čím a jak v zimě krmit veverky?: Také vám dělá radost, když někde v lese nebo...

Čím a jak v zimě krmit veverky?

22. listopad 2022, Petr Kadlík
Také vám dělá radost, když někde v lese nebo městském parku zahlédnete roztomilé veverky? Tak jim tu radost zkuste oplatit a přichystejte jim na zimu něco dobrého k snědku.
Město přestalo uklízet spadané listí, má cenu zlata!: Jak mají podle vás na podzim vypadat městské...

Město přestalo uklízet spadané listí, má cenu zlata!

1. listopad 2022, Petr Kadlík
Jak mají podle vás na podzim vypadat městské parky? Mají být plné „nepořádku“ ze spadaného listí a nebo „krásně čisté“ a uklizené? Zkuste se nechat inspirovat jedním velkým městem v Holandsku, které zkouší letité tradice správného vzhledu parků porušit.
Vhodně nainstalované tepelné čerpadlo vám ušetří spoustu peněz. Jak vybrat to správné? : Pod tíhou současné nestability a zdražování...

Vhodně nainstalované tepelné čerpadlo vám ušetří spoustu peněz. Jak vybrat to správné?

1. listopad 2022, REKLAMA
Pod tíhou současné nestability a zdražování energií se lidé stále častěji upínají k možnostem, jejichž služeb by měli v ideálním případě využívat již dávno. To platí obzvlášť pro majitele rodinných domů, protože nároky těchto nemovitostí nejsou ničím zanedbatelným. Jaké řešení vám nesmí uniknout?
Listování: předcházející  | 1 [ 2 ]  3 | 4 | 5 další
Celkem 24 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.