Rubrika: EKOPORADNA

Tři kousky oblečení pro miminko, které si musíte pořídit ještě před jeho narozením: Existuje mnoho dětského oblečení, které byste…

Tři kousky oblečení pro miminko, které si musíte pořídit ještě před jeho narozením

26. září 2023, REKLAMA
Existuje mnoho dětského oblečení, které byste měli mít k dispozici ještě před narozením dítěte. Obvykle se jedná o základní položky, které budete potřebovat od prvního dne, protože vám poskytnou pohodlí a praktičnost. Vybrali jsme tři nejdůležitější, tak se pojďme podívat, které to jsou a co byste o nich měli vědět!
Jaký je nejlepší koenzym Q10?: Koenzym Q10 je další z látek, které si naše…

Jaký je nejlepší koenzym Q10?

20. září 2023, REKLAMA
Koenzym Q10 je další z látek, které si naše tělo dokáže vyrobit samo, nicméně s věkem jeho produkce klesá. Asi po 40. roku života je vhodné začít přemýšlet o jeho doplňování stravou nebo doplňky stravy. Vyskytuje se totiž v membránách buněk v celém těle.
Chcete prodat či darovat čerstvě nasbírané houby? Pozor na přísné podmínky: Jsme houbařský národ. Nejeden z nás z lesa…

Chcete prodat či darovat čerstvě nasbírané houby? Pozor na přísné podmínky

13. září 2023, Lenka Kadlíková
[ téma: houby, houbaření, prodej, zákony ]
Jsme houbařský národ. Nejeden z nás z lesa donese množství hub, které sám nespotřebuje. Chcete toto množství prodat či darovat? Je tomu už víc jak deset let, co se podmínky výrazně zpřísnily. Hlavní důvod je asi všem jasný. Možnost snadné záměny hub za nejedlé či přímo jedovaté houby a dodržování správných hygienických zásad. Týká se to i mražených a sušených hub.
Bylinky ve třetím trimestru těhotenství -  dopřejte si artyčok: Poslední díl miniseriálu o bylinkách…

Bylinky ve třetím trimestru těhotenství - dopřejte si artyčok

12. září 2023, Blanka Holzäpfelová
[ téma: bylinky, těhotenství ]
Poslední díl miniseriálu o bylinkách v těhotenství zaměříme na poslední trimestr. Ten bývá nabitý očekáváním blížícího se porodu a vrcholem těhotenství. Miminko je již téměř hotové a většinu času už jenom roste. Největším vývojem nyní prochází smysly, mozek a nervová soustava.
Zahrada snů s omezeným rozpočtem: Jak plánovat a realizovat ekologickou zahradu: Rádi byste měli ekologickou zahradu, ale máte…

Zahrada snů s omezeným rozpočtem: Jak plánovat a realizovat ekologickou zahradu

28. srpen 2023, REKLAMA
Rádi byste měli ekologickou zahradu, ale máte pocit, že to stojí spoustu peněz? Máme pro vás skvělé zprávy! S akčními nabídkami, které jsem pro vás objevil, můžete vytvořit zahradu svých snů i s omezeným rozpočtem.
Bylinky v druhém trimestru těhotenství - dopřejte si šípek, dubovou kúru či lichořeřišnici: První tři měsíce utekly jako voda a najednou se…

Bylinky v druhém trimestru těhotenství - dopřejte si šípek, dubovou kúru či lichořeřišnici

25. srpen 2023, Blanka Holzäpfelová
[ téma: bylinky, těhotenství ]
První tři měsíce utekly jako voda a najednou se nacházíte v trimestru druhém. Počáteční nevolnosti již většinou odezněly, u některých maminek však mohou přetrvávat až do 20. týdne těhotenství. Pro většinu maminek je však druhý trimestr chvilkou pro klid, odpočinek a načerpání sil do trimestru posledního.
Netopýří „invaze“ začínají – V Liberecké nemocnici jich odchytili přes 400: Právě v těchto dnech začíná, jako každý rok,…

Netopýří „invaze“ začínají – V Liberecké nemocnici jich odchytili přes 400

18. srpen 2023, Lucie Hladková
[ téma: netopýr, Liberec ]
Právě v těchto dnech začíná, jako každý rok, období netopýřích záletů. V některých lokalitách se jedná o kolonie několika set jedinců, zejména netopýra hvízdavého a rezavého, kteří zalétají do obydlených budov. Jak se zachovat v případě takovéto návštěvy u vás doma?
Bylinky v prvním trimestru těhotenství – pozor na běžná koření: Těhotenství je, jak říkaly již naše…

Bylinky v prvním trimestru těhotenství – pozor na běžná koření

16. srpen 2023, Blanka Holzäpfelová
[ téma: bylinky, těhotenství ]
Těhotenství je, jak říkaly již naše prababičky, „jiný stav“, a tak je třeba také k němu přistupovat. Nejenže v těle je nový vyvíjející se plod, velmi citlivý na jakékoliv látky zvenčí, ale také jinak funguje krevní oběh, metabolismus, trávení ženy či její vylučovací soustava. S tím vším je třeba počítat, a proto je tolik bylin přísně kontraindikovaných pro těhotné a kojící ženy.
Zahrada jako ze škatulky? Vyžaduje to spoustu péče, trpělivosti a úsilí: Krásný trávník a záhony nádherných květin…

Zahrada jako ze škatulky? Vyžaduje to spoustu péče, trpělivosti a úsilí

16. srpen 2023, REKLAMA
Krásný trávník a záhony nádherných květin nejsou zadarmo. Aby vaše zahrada vypadala dokonale, vyžaduje to nikdy nekončící péči a trpělivost. Pokud vytrváte, budete za své úsilí odměněni nádhernou podívanou.
Bylinky a cestování: Léto vybízí k pobytu venku, a k létu rovněž…

Bylinky a cestování

7. srpen 2023, Blanka Holzäpfelová
[ téma: bylinky, turistika, cestování ]
Léto vybízí k pobytu venku, a k létu rovněž neodmyslitelně patří výlety a dovolené. Ačkoliv tyto aktivity máme povětšinou spojené spíš s příjemnými zážitky, i zde nás mohou přepadnout nejrůznější neduhy a nehody, a pro takové příležitosti se hodí mít po ruce nějakou léčivku. Pojďme se tedy podívat na ty, které nám na cestách mohou nejvíce pomoci.
Listování: předcházející  | 1 [ 2 ]  3 | 4 | 5 další
Celkem 27 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.