Rubrika: EKOPORADNA

Test Zelené domácnosti: nejlépe pere Frosch a Qalt Excel: PRAHA (EkoList) - Zelená domácnost si nechala u…

Test Zelené domácnosti: nejlépe pere Frosch a Qalt Excel

31. říjen 2006, Martin Mach
PRAHA (EkoList) - Zelená domácnost si nechala u Technického a zkušebního ústavu stavebního, konkrétně u Zkušebního ústavu lehkého průmyslu Praha (ZÚLP), vypracovat test pracích prostředků. Bylo vytipováno 15 pracích prášků a tekutých prostředků, které se profilují jako ekologické a ty byly podrobeny testu prací účinnost a biologické rozložitelnosti. Nejlépe pere univerzální tekutý prostředek Frosch a prací prášek Qalt Excel, který má i ekoznačku…
Vánoční stromek pro divoká zvířata: Proč teď koncem října článek o vánočním…

Vánoční stromek pro divoká zvířata

30. říjen 2006, Lenka Kadlíková
Proč teď koncem října článek o vánočním stromku? Vánoce jsou sice ještě poměrně daleko, ale pokud chceme potěšit nejen sebe a rodinu, ale i zvířata venku, je nutné si již teď nashromáždit některý materiál.
Síla australského čajovníku: Výraz Tea Tree máme nejčastěji spojený s…

Síla australského čajovníku

17. říjen 2006, Veronika Foglová
Výraz Tea Tree máme nejčastěji spojený s aromatickým olejíčkem, který má protizánětlivé a protiplísňové účinky. Co to ale vlastně Tea Tree Oil je?
Máte doma potkana?: Někomu se může zdát takový zvířecí…

Máte doma potkana?

22. září 2006, Olga Čadilová
Někomu se může zdát takový zvířecí mazlíček poněkud zvláštní, ale domácností, kde potkan žije jako člen rodiny, není málo. Obvykle jde o domestikovanou formu Rattus norvegicus, kterou koupíme v obchodech se zvířaty.
Jak změnit svůj život k lepšímu - nakupování: Málokdo z nás si uvědomuje, jak důležité…

Jak změnit svůj život k lepšímu - nakupování

9. srpen 2006, Alena Rulfová
Málokdo z nás si uvědomuje, jak důležité místo v našem životě zaujímá nakupování, a že špatný způsob nakupování nám může způsobit velké zdravotní potíže, především stres a nervozitu a z nich vyplývající další nepříjemnosti. Nevím, jak pro vás, ale pro mě již dávno přestalo být nakupování radostí.
Čaj z našich luk: Nechutná vám kupovaný černý čaj? Dokonce ani…

Čaj z našich luk

3. srpen 2006, Olga Čadilová
Nechutná vám kupovaný černý čaj? Dokonce ani zelený? Dáváte přednost bylinkám? Nejste sami, jen nás takových spousta, a tak snad přijde vhod několik rad, jak pořídit výborný čaj z domácích zdrojů.
Jak správně třídit odpad - značení obalů: O třídění odpadu již toho bylo napsáno dost a…

Jak správně třídit odpad - značení obalů

2. srpen 2006, Lenka Kadlíková
O třídění odpadu již toho bylo napsáno dost a dost. Každý z Vás určitě narazil na letáček či článek jak a kam jaký odpad vyhazovat. Málokde se však dočtete jak poznat druh obalu, pokud si nejste jisti. V návaznosti na četné dotazy vás čtenářů přinášíme ucelený přehled označení obalu z hlediska materiálu dle českých státních norem ČSN 77 0052 a ČSN 77 0053.

Kroužkování ptáků

26. červenec 2006, Antonín Lágner
Před nedávnem se mi na výletě podařilo najít ornitologický kroužek. Strčil jsem jej do kapsy že s ním potom něco udělám. Cestou domu jsem přemýšlel co asi mám udělat, kam patří a podobně. Také jsem popřemýšlel co vlastně o kroužkování ptáků vím.
Hydroponie a jak na ni: Obecně lze říci, že hydroponie je pěstování…

Hydroponie a jak na ni

17. červenec 2006, Renata Petříčková
Obecně lze říci, že hydroponie je pěstování rostlin v živném roztoku bez půdy v nádobě se zdvojeným dnem. Snad každý zná nejjednodušší formu hydroponie a tou jsou rychlené jarní cibulky narcisů či hyacintů ve vázičkách…. A přitom celý nápad je starý tisíce let - první s ním přišli staří Egypťané… Jak známo, některé rostliny vydrží růst i v čisté vodě velmi dlouho, právě třeba scindapsus nebo voděnka. I pitná voda obsahuje malý…
Klasika nebo Ekozahrada: Těžké rozhodnutí?

Klasika nebo Ekozahrada

3. červenec 2006, Jaroslav Svoboda
Těžké rozhodnutí?
Listování: předcházející  | 18 | 19 [ 20 ]  21 | 22 další
Celkem 26 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.