Rubrika: EKOPORADNA

Konec klasických žárovek se blíží. Co je nahradí?: Od letošního září se pomalu můžeme rozloučit…

Konec klasických žárovek se blíží. Co je nahradí?

27. srpen 2012, Michal Staša
Od letošního září se pomalu můžeme rozloučit s klasickými žárovkami určenými pro běžné osvětlování v domácnostech. Jsou totiž velmi neefektivní a jejich doba života je nízká.
Jak se doma chovat při bouřce: V posledních dnech nás hřály vysoké teploty.…

Jak se doma chovat při bouřce

4. červenec 2012, Mgr. Jana Hájková
V posledních dnech nás hřály vysoké teploty. Po takovýchto tropických dnech zpravidla následují prudké bouřky. Dnešní pokračování tématu „Jak se chovat při bouřce“ jsem zaměřila na pravidla, která bychom při bouřce měli dodržovat doma, kde si myslíme, že jsme v naprostém bezpečí. Ale není tomu tak. I doma nás může zasáhnout blesk při bouřce, třeba při tak běžných činnostech jako je mytí nádobí či telefonování.
„Éčka“ v potravinách mohou být i prospěšná, ale ...: Ať dnes člověk koupí jakoukoliv potravinu,…

„Éčka“ v potravinách mohou být i prospěšná, ale ...

3. červenec 2012, Martin Singr
Ať dnes člověk koupí jakoukoliv potravinu, aditivům, lidově zvaným "éčka" se snad už nevyhne. Potraviny s trochou té chemie mají sytější barvy i hustější konzistenci, jsou chutnější a déle vydrží. Ale je to správně?
LED žárovky - nejčastější náhrada za klasické žárovky: V posledních několika letech jsme se vždy…

LED žárovky - nejčastější náhrada za klasické žárovky

25. červen 2012, Michal Staša
V posledních několika letech jsme se vždy v září rozloučili se skupinou klasických čirých žárovek, které již nesmí být uváděny na trh. Za ukončováním prodeje neefektivních světelných zdrojů z trhu stojí evropská směrnice o ekodesignu a konkrétně nařízení č. 244/2009/ES.
Kam s tou zelení: Často se setkáváme s otázkami, co s posekanou…

Kam s tou zelení

13. červen 2012, PhDr. Roman Andres
Často se setkáváme s otázkami, co s posekanou trávou, větvemi, spadaným listím atp. Společným znakem tazatelů bývá, že na tuto biomasu ze zahrady pohlížejí jako na nežádoucí odpad, kterého se snaží co nejsnáze zbavit. Zkusme se na tento „odpad“ podívat z jiného úhlu pohledu.
Bez černý jako bylinka: Právě teď je ideální čas na to vyrazit do…

Bez černý jako bylinka

12. červen 2012, Lenka Kadlíková
Právě teď je ideální čas na to vyrazit do přírody a nasbírat si květy černého bezu. Jeho účinky jsou známé již po staletí. Dříve bez nechyběl v žádné domácnosti. Dodnes patří k nejoblíbenějším bylinám lidového léčitelství.
Jak pomoci rorýsům, netopýrům, vrabcům i jiřičkám na vlastním domě, balkoně nebo parapetu: V médiích se často objevují více či méně…

Jak pomoci rorýsům, netopýrům, vrabcům i jiřičkám na vlastním domě, balkoně nebo parapetu

26. březen 2012, Petr Dobrý
V médiích se často objevují více či méně kvalitní články a doporučení, jak pomoci ptákům vyvěšováním ptačích budek na zahradách. Bohužel, téměř vůbec se nepíše o možnostech pomoci těm ptákům, ale i netopýrům, kteří využívají k zimování nebo jako letní úkryt budovy a fasády domů.
Ropa dochází, naštěstí existují alternativy: Ceny ropy letí nahoru a u čerpacích stanic musí…

Ropa dochází, naštěstí existují alternativy

23. únor 2012, Martin Singr
Ceny ropy letí nahoru a u čerpacích stanic musí motoristé sahat stále hlouběji do kapsy. Je ale několik možností, jak cestovat a o ceny benzínu či nafty se vůbec nezajímat…
26 úsporných tipů, aneb přestaňme se konečně vymlouvat : Známe to. Všichni si neustále na něco stěžují…

26 úsporných tipů, aneb přestaňme se konečně vymlouvat

2. leden 2012, Jan Kalina
Známe to. Všichni si neustále na něco stěžují. Na počasí, na politiku, na stav našeho životního prostředí. Když se jich však potom zeptáte, co dělají proto, aby se to co je štve změnilo, zmlknou. A přitom většinou stačí málo, aby se změnilo mnoho. Pojďme se společně podívat, jak může každý z nás pomoci životnímu prostředí a potažmo i své peněžence bez toho, aby se musel nějak výrazně omezovat.
Ruční výroba  papíru: Pomalu nám začíná podzim a s ním období…

Ruční výroba papíru

14. září 2011, Lenka Kadlíková
Pomalu nám začíná podzim a s ním období sychravého počasí do kterého se nám vůbec nechce. Co tedy dělat doma? Jak zabavit děti aby neseděli před televizí či počítačem? Co takhle zkusit vyrobit si vlastní ozdobný papír? Krom zábavy především při jeho výzdobě to má ještě jednu velikou výhodu. Zbavíte se starého novinového papíru.
Listování: předcházející  | 18 | 19 [ 20 ]  21 | 22 další
Celkem 31 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.