Rubrika: EKOPORADNA

Kouzlo bylin (2. díl)

7. březen 2005, Alena Rulfová
Po staletí byli byliny nejdůležitější surovinou denního života. Vyznat se v nich bylo pro člověka samozřejmostí, avšak trvalo delší dobu, než se o bylinách začalo vůbec psát, nebo uvažovat jako o předmětu vědeckého zkoumání hodného zaznamenání do knih.

Kouzlo bylin (1. díl)

2. březen 2005, Alena Rulfová
Veškeré byliny mají své nepopiratelné kouzlo. Málokdo zná všechny možné účinky té či oné byliny na lidský organismus, a možná právě proto jsou jim někdy připisovány kouzelné vlastnosti.

Balená voda versus voda z vodovodu

25. leden 2005, Lenka Kadlíková
O tom, že pitný režim je velmi důležitý pro funkci celého organismu asi nic říkat nemusím. Otázkou ale je: 'Co pít?'.

Co dělat před zimou s nalezeným malým ježečkem

7. říjen 2004, Lenka Kadlíková
Ježčata narozená pozdě v létě nebo dokonce na podzim nemají šanci se dostatečně vykrmit na to, aby mohla přežít zimní spánek. Proto je nutné se o takovéto ježky postarat.

K přírodě přijatelnější domácnost - Topení

6. říjen 2004, Alena Rulfová
Pomaličku nám začíná topná sezóna, tak je určitě na místě si povědět něco o úspoře při topení a spalování

Jak fungují čističky odpadních vod - 3

22. září 2004, Lenka Kadlíková
V minulých dílech jsme se dozvěděli základní informace o funkci čističek. Dnes se dozvíme něco o technologických parametrech a jejich vlivu na účinnost.

Jak fungují čističky odpadních vod - 2

23. srpen 2004, Lenka Kadlíková
V minulém díle jsme si řekli něco o kapacitě čističek, o předpokladech biologického čištění a o dvou typech biologických procesů, které zde probíhají. Dnes si povíme z čeho se taková čistírna skládá.

Jak fungují čističky odpadních vod

16. srpen 2004, Lenka Kadlíková
V dnešní době existuje poměrně velké množství různých technologií, kterými se dá odpadní voda čistit. Ne každá je však vhodná pro jakékoli znečištění. Některé jsou vhodné pro čištění odpadní vody z rodinného domku, jiné zas na komunální vody a vody z průmyslu či zemědělství. Abychom byli schopni orientovat se v této problematice, je nutné si nejprve objasnit několik pojmů, které s touto problematikou souvisí.
Ochrana přírody: Myslivost i ochrana přírody má stejné cíle a to…

Ochrana přírody

16. červenec 2004, Libuše Weinerová
Myslivost i ochrana přírody má stejné cíle a to znamená zachování druhové pestrosti. Prostředky k těmto cílům jsou ale rozdílné.

Ekologická stopa - porovnání ekologičnosti

9. červenec 2004, Petr Kadlík
Ekologická stopa je 'jednotka', která nám udává jak velkou plochu produktivní půdy potřebujeme k zajištění našich požadavků. Obsahuje v sobě vše od potravin, nejrůznějších energií, dopravy až po konečný vyprodukovaný odpad a umožňuje nám tak srovnávat jednotlivé lidské činnosti z hlediska jejich dopadů na přírodu.
Listování: předcházející  | 23 | 24 | 25 [ 26 ]  27 další
Celkem 27 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.