Rubrika: EKOPORADNA

Jak připravit zahradní skleník na jaro? : Jaro je tu! A s ním i nezbytné jarní práce na…

Jak připravit zahradní skleník na jaro?

17. březen 2023, REKLAMA
Jaro je tu! A s ním i nezbytné jarní práce na zahradě. Bude třeba provzdušnit trávník, odstranit uschlé trsy trvalek, zastřihnout jabloně, připravit záhony i skleník.
Jak poznat dobrého zaměstnavatele?: Tuto otázku si zřejmě klade nejeden uchazeč o…

Jak poznat dobrého zaměstnavatele?

16. březen 2023, REKLAMA
Tuto otázku si zřejmě klade nejeden uchazeč o práci. Odpověď na ni je však vícerozměrná, protože každý má jiné definice, které v kontextu zaměstnavatele znamená „dobrý“. Pro někoho jsou důležitější přátelské vztahy s vedením, jiný oceňuje důsledné dodržování termínů a kompletaci dokumentace a pro jiné budou důležití lidé, kteří tvoří jeho tým. Pokud se naplní potřeby všech z nich, v konečném důsledku získáme zaměstnance společnosti,…
Zahrada pro nejmenší: Zahrada bývá plná tvarů, barev, vůní, chutí i…

Zahrada pro nejmenší

21. únor 2023, RNDr. Jiří Jakl
[ téma: zahrada, děti ]
Zahrada bývá plná tvarů, barev, vůní, chutí i zvuků a děti je vnímají. Ty nejmenší ale nebudou chodit mezi záhony. To my jim něco vypěstujeme a natrháme. Také se „škodami“ musíme předem počítat a i přesto malé zahrádkáře do různých činností zapojovat. Co tedy s malými dětmi na zahradě dělat?
Jak pomoci přírodě v každodenním životě?: Naše společnost prošla za uplynulých třicet let…

Jak pomoci přírodě v každodenním životě?

17. únor 2023, REKLAMA
Naše společnost prošla za uplynulých třicet let bouřlivým vývojem. Dokonale to ilustruje například náš vztah k přírodě. Zatímco na začátku 90. let všichni předpokládali, že chránit přírodu musí především stát, dnes všichni víme, že začít musíme u sebe. Ale jak?
Význam ochrany a hydratace pokožky: Lidé se suchou, svědící a stárnoucí kůží…

Význam ochrany a hydratace pokožky

27. leden 2023, REKLAMA
Lidé se suchou, svědící a stárnoucí kůží často nepijí dostatek vody potřebné k tomu, aby byla jejich pokožka zdravá a hebká. Jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat pro zdraví a vzhled své pokožky, je pravidelně ji hydratovat. Vaše kůže se skládá ze tří vrstev – vnější (epidermis), spodní kůže (dermis) a podkožní tkáň. Když vnější vrstva vaší pokožky neobsahuje dostatek vlhkosti, pokožka ztratí svou pružnost, hebkost, a…
Nová drogerie v České republice – kdy v ní budete nakupovat?: Hebe je moderní a přátelská drogerie…

Nová drogerie v České republice – kdy v ní budete nakupovat?

27. leden 2023, REKLAMA
Hebe je moderní a přátelská drogerie nabízející pečlivě vybraný, rozmanitý sortiment a exkluzivní produkty – to vše za mimořádně atraktivní ceny.
Jak po Vánocích správně zlikvidovat nepotřebné vánoční stromky?: České Vánoce a ozdobený vánoční stromeček,…

Jak po Vánocích správně zlikvidovat nepotřebné vánoční stromky?

4. leden 2023, Radek Janoušek
[ téma: vánoční stromek, likvidace, kompost ]
České Vánoce a ozdobený vánoční stromeček, to k sobě prostě neodmyslitelně patří. Co ale se stromkem, který už jako tradiční sváteční ozdoba dosloužil? Článek vám poradí, jak správně zrecyklovat řezaný živý nebo případně i umělý vánoční stromek.
Jak zkrotit přerostlou trávu? Vsaďte na bubnovou sekačku!: Není tráva jako tráva a není sekačka jako…

Jak zkrotit přerostlou trávu? Vsaďte na bubnovou sekačku!

4. leden 2023, REKLAMA
Není tráva jako tráva a není sekačka jako sekačka. Na běžnou a pravidelnou úpravu vaší zahrady budete potřebovat jinou sekačku než na sečení vysoké trávy a luk. V článku se zaměříme právě na vysokou trávu a její likvidaci. Nejpoužívanějšími nástroji pro sečení vysoké trávy na zahradách, ale i menších loukách jsou bubnové sekačky a motorové kosy neboli křovinořezy. Ty využijete nejen k sečení vysoké trávy, ale také k úpravě běžného trávníku…
Je z hlediska ekologie lepší živý nebo umělý vánoční stromeček?: Jaký vánoční stromek má menší uhlíkovou…

Je z hlediska ekologie lepší živý nebo umělý vánoční stromeček?

20. prosinec 2022, Petr Kadlík
[ téma: Vánoce, stromeček, uhlíková stopa, ekologická stopa ]
Jaký vánoční stromek má menší uhlíkovou stopu a je proto „lepší“ pro přírodu? Živý přece vyroste sám, takže musí být ekologičtější! Ale umělý zase můžete používat opakovaně, takže ten musí být lepší! Má tahle volba svého vítěze a poraženého?
Med jako přírodní medicína: Je v zimě zdraví prospěšnější luční nebo lesní med?: Skutečně pomáhá med na nachlazení a zlepšuje…

Med jako přírodní medicína: Je v zimě zdraví prospěšnější luční nebo lesní med?

13. prosinec 2022, Anna Nebeská
[ téma: med, včely, zima, nachlazení, medicína ]
Skutečně pomáhá med na nachlazení a zlepšuje imunitu? Je mezi lesním a lučním medem rozdíl z hlediska jejich pozitivních účinků na lidské zdraví? A proč zvlášť v zimě nevyplatí „v akci“ kupovat levný med? Na to všechno vám odpoví náš medový článek.
Listování: předcházející  | 3 | 4 [ 5 ]  6 | 7 další
Celkem 28 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.