Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   monitoring zpráv o koronaviru   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Články z kategorie: ekoporadna

Kokosový X palmový olej: Pravděpodobně už víte, že pokud chcete zdravou kuc...

Kokosový X palmový olej

autor: Jan Holub
Pravděpodobně už víte, že pokud chcete zdravou kuchyni, vyplatí se sáhnout po kvalitním olivovém oleji. Ten však není jediný. V dnešním článku se podíváme na další zástupce, konkrétně olej kokosový a palmový. Právě o nich totiž v poslední době po internetu koluje spousta nepravd, za kterými jsou neúplné informace nebo marketingové triky. Dnešní článek, ve kterém se zaměříme na kokosový a palmový olej vám umožní si konečně udělat jasno.
Ekologická toaleta: Pojem ekologická toaleta sice může znít přehnaně, ...

Ekologická toaleta

autor: Helena Dvořáčková
Pojem ekologická toaleta sice může znít přehnaně, přesto jde o velice rozšířený způsob, jak efektivně spotřebovávat vlastní odpady.
5 způsobů, jak se re-hydratovat a ulehčit svému tělu: Přeplněné silnice, spěch, absence snídaně, nezdrav...

5 způsobů, jak se re-hydratovat a ulehčit svému tělu

autor: Jan Holub
Přeplněné silnice, spěch, absence snídaně, nezdravé jídlo a hromada stresu. Tak právě to je s určitou nadsázkou recept, jak se co nejrychleji zabít! Všechny vyjmenované aspekty se vážou na situace, které po nás zpravidla požaduje systém (někdy mylně zaměňován za společnost…). Pravdou však je, že z dlouhodobého hlediska to vede k degenerativnímu zdraví, oslabení imunitního systému a především dehydratované populaci. (Více o dehydrataci v našem článku Voda – blahodárný lék).
Proč jíst banány?: Pokud navštěvujete náš web pravidelně, zcela jistě...

Proč jíst banány?

autor: Jan Holub
Pokud navštěvujete náš web pravidelně, zcela jistě už ani nemůžete pochybovat o prospěšnosti na lidský organismus, který v sobě skrývá řada ovoce a zeleniny (zejména organické!). V dnešním článku vás hodláme seznámit s tím, proč jíst banány popř. na co jsou dobré. Jak jistě víte, v našem seriálu o zdravé výživě popisujeme obsažené látky a vitamíny dosti detailně, a to z jednoho prostého důvodu. Pro vaši informovanost – zkrátka chceme, pokud se vyskytne nějaký zdravotní problém, abyste přesně věd...
Jezte podle barev: Pokud se alespoň okrajově zajímáte o zdravou výživ...

Jezte podle barev

autor: Jan Holub
Pokud se alespoň okrajově zajímáte o zdravou výživu, jistě jste se už setkali s tvrzením, že čím více barev hraje na talíři, tím prospějete svému tělu a organismu více. To je jednoduchá definice, za kterou stojí 2 fakty. Prvním je ten, že monotónní strava vede zpravidla k disharmonizaci organismu a může tak způsobit následné poškození či onemocnění (třeba žaludku). Proto je třeba zdůraznit, že strava musí být pestrá!
Červená řepa nejen proti únavě: Jistě to sami znáte, nejdříve se říká, že je zdrav...

Červená řepa nejen proti únavě

autor: Jan Holub
Jistě to sami znáte, nejdříve se říká, že je zdravé toto – za rok vyjde vědecká studie a najednou už to zas tak zdravé není, ale namísto toho je teď zdravé jíst ono. V dnešním článku se budeme zabývat červenou řepou, která nám opravdu markantně pomůže s únavou, ale navíc slouží zároveň jako prevence proti onemocnění rakovinou.
Jak pomoci ptákům na zahradě: Není to tak dávno, co jsem v jednom odborném časop...

Jak pomoci ptákům na zahradě

autor: Jan Stehlík
Není to tak dávno, co jsem v jednom odborném časopise četl rozhovor s paní architektkou, která hned na začátku upozornila na to, čeho si všímám již delší dobu: spousta nových českých zahrad se stává velmi "sterilními", bez vyšších, hustších stromů a křovin a s několikrát do měsíce sekaným anglickým trávníkem - jinými slovy tedy místy, kde není příliš živo. Rozhodl jsem se proto sepsat vlastní zkušenosti s udržováním zahrady atraktivní pro ptáky a přiblížit tak fakt, že vytvoření takového prostře...
Koření pro zdravější život: Vaření vlastního jídla je skvělý způsob, jak mít j...

Koření pro zdravější život

autor: Jan Holub
Vaření vlastního jídla je skvělý způsob, jak mít jistotu a přesně vědět, co váš pokrm obsahuje. V dnešním článku si představíme povzbudivé a zdraví obohacující koření, které můžete přidávat do vašich jídel a zlepšit tak nejen jejich chuť a kvalitu, ale také účinek na vaše zdraví, a to jak se budete cítit. Uvedená koření vám zaručí, že jídlo bude chuťovým požitkem, ale zároveň i tělu prospěšné. A co může být lepšího, než si skvěle pochutnat a ještě udělat něco pro své zdraví? Zde představujeme ko...
Citrony, jak je neznáte: Nikoho asi nepřekvapí známé užívání citronů do čaj...

Citrony, jak je neznáte

autor: Jan Holub
Nikoho asi nepřekvapí známé užívání citronů do čaje v případě nemoci nebo přidávání jejich šťávy do nejrůznějších jídel. Dnes se však podíváme na účinky citronů, které nejsou v obecném podvědomí lidí a většina z nich vás tak může překvapit. Příroda zkrátka byla, je a bude blahodárná. Po přečtení článku už budete muset mít citron ve vaší kuchyni 24/7.
Černý X Zelený čaj: Pití černého čaje je u nás běžnou činností již řad...

Černý X Zelený čaj

autor: Jan Holub
Pití černého čaje je u nás běžnou činností již řadu let. Poslední dobou se však stává stále více a více populární i čaj zelený. A jaké jsou tedy vlastně rozdíly mezi těmito dvěma čaji, popř. proč si vybrat právě ten a ne druhý. O tom se dočtete v dnešním článku.
Listování: předcházející  | 3 | 4 [ 5 ]  6 | 7 další
Celkem 19 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.

Vyhledávání
© 2004 - 2020 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
 • napište nám
 • vtipy o zvířatech
 • o nás

 • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
  Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz

  Naše další projekty:

  Zajímavé odkazy: Sousede.cz - Na Plachtě, Easy sharing PDF, Príma receptář
  Naturway - přírodní cestou

  Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.