Rubrika: KOMENTÁŘE

Testování na zvířatech? NIKDY!

1. červen 2005, Lucie Pšanská
Testování na zvířatech je v očích mnoha firem jediný opravdu účinný, nebo levně dostupný, způsob, jak prokázat reakce různých chemikálií a látek na živém organismu. Jestli někdo někdy řekl, že se člověk chová jako zvíře, měl se nejdříve zamyslet nad těmito slovy. Opravdu se chová člověk jako zvíře?

Člověk a evoluce

30. květen 2005, Antonín Lágner
Před časem se mi dostala do rukou kniha, která se zajímavou a humornou formou zaobírala otázkou příspěvku jedince k evoluci druhu. Některé příhody mě velice pobavily, ale zároveň ve mně tato kniha vyvolala otázku, zda jedinec může nějakým způsobem opravdu přispět a zda se lidstvo stále ještě vyvíjí podle přírodní evoluční zákonitosti.

Půjdeme dál

23. květen 2005, Alena Rulfová
V přírodě se děje tolik, pro nás zlých, věcí, kterým mnohdy nerozumíme, že někdy až stojíme v nekonečném údivu nad těmito jevy, a ptáme se: 'Proč?'. Odpověď však ve skutečnosti hledá jen málokdo z nás.

Nebezpečí kouření

3. květen 2005, Alena Rulfová
Ve vcelku nedávné době se na Přírodě objevil článek o nebezpečí kouření. Na diskusním fóru se v krátkém čase rozpoutala debata mezi kuřáky a nekuřáky, kteří se vzájemně osočovali a uváděli pro ně opodstatněné důvody svých stanovisek.

Cesta k přírodě vede skrze duši člověka

27. duben 2005, Alena Rulfová
Každý z nás v něco věří, všichni uznáváme nebo spíš s vírou doufáme, že člověk není poskládán pouze z mnoha buněčných tkání, orgánů a orgánových soustav, ale že někde uvnitř pod tím vším hmotným je ukryta duše, a jedině skrze otevřenou duši můžeme nalézt cestu k přírodě.
Cesta koní na smrt: Každým rokem je z Polska a Litvy vyvezeno přes 30...

Cesta koní na smrt

26. duben 2005, Barbora Večlová
Každým rokem je z Polska a Litvy vyvezeno přes 30 000 živých koní. Cílem jejich cesty bývají jatka. A ještě horší je, že za svou smrtí cestují tisíce kilometrů. Až do Itálie. Hladová, žíznivá, zraněná, vystresovaná. To vše pro uspokojení chuťových buněk italských spotřebitelů.

Nebezpečí geneticky modifikovaných plodin a organismů a něco více o nich

14. duben 2005, Alena Rulfová
V nedávných dnech se na stránkách Econnectu objevila Britská studie potvrzující nebezpečnost některých GM plodin pro společenstva plevelů na polích pěstovaných plodin a tím i pro bezobratlé.

Akce pro Vás

12. duben 2005, RNDr. Jiří Jakl
Začalo jaro a s ním se spustila řada akcí pro nejširší veřejnost. Nakonec je potřeba i tak nějak už začít plánovat i akce na léto. Kde informace o akcích hledat a jak se do akcí zapojit?

Přístupy člověka k přírodě

11. duben 2005, RNDr. Jiří Jakl
Jak mají obyčejného člověka zajímat rostliny ve volné přírodě, když ho profesionál může uzemnit svými znalostmi a znalost volné přírody nikomu nic přímo nepřináší (na rozdíl třeba od zahrádky).
Děkujeme všem, kdo nás podporují!: V posledním článku věnovanému Českému svazu...

Děkujeme všem, kdo nás podporují!

6. duben 2005, RNDr. Jiří Jakl
V posledním článku věnovanému Českému svazu ochránců přírody jsem nastínil problém finanční podpory základní organizace JARO Jaroměř. Jak přežíváme?
Listování: předcházející  | 15 | 16 [ 17 ]  18 | 19 další
Celkem 23 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.