Rubrika: KOMENTÁŘE

Camphill České Kopisty: V dnešním článku bych vás chtěla seznámit s…

Camphill České Kopisty

10. říjen 2005, Alena Rulfová
V dnešním článku bych vás chtěla seznámit s komunitními zařízeními, kterým se běžně říká camphilly [kemphily]. Camphill je zařízení, kde spolu žijí zdraví lidé společně s lidmi, kteří jsou nějakým způsobem postiženi. Camphillští pracovníci poskytují postiženým lidem nejen ubytování a stravu, ale především jim zprostředkovávají možnost zapojit se do běžného denního života, a vytvořit si v něm jakýsi řád.

Neničme si přírodu

29. září 2005, Libuše Weinerová
To zní jako docela zajímavé předsevzetí, ale je tomu doopravdy tak? Umíme my, lidé, neničit přírodu a vše kolem nás? Nejsme právě mistři světa v tom, jak se chováme k naší 'matičce zemi'?
Jezeří a matka příroda, aneb každá pomocná ruka se teď opravdu hodí: V nedávné době se zámkem Jezeří prohnala…

Jezeří a matka příroda, aneb každá pomocná ruka se teď opravdu hodí

5. září 2005, Alena Rulfová
V nedávné době se zámkem Jezeří prohnala vichřice, která zničila mnohé velice staré a vzácné stromy v blízkosti zámku, zejména javory a lípy. Když jsem se, teprve minulý týden, vydala na zámek, podívat se, jak situace, mnohými médii v dřívějších týdnech již okomentovaná, skutečně vypadá, docela jsem se zhrozila toho, že média skutečný stav škod nepřeháněla.

Vývoj ekologického zemědělství v České republice od roku 1990

30. srpen 2005, Tomáš Václavík
V České republice se vznik ekologického zemědělství datuje od roku 1990, kdy byly za součinnosti Ministerstva zemědělství ČR (MZe), Sdružení Libera a Svazu PRO-BIO (svazy sdružující ekologické farmáře) položeny základy celého systému.

Proč politici mlčí i k další nezákonnosti při stavbě dálnice D8?

27. červenec 2005, Petr Němec
Aby nás tiše a nenápadně umlčeli?
Propet 2005: 1. - 3. července se na brněnském výstavišti…

Propet 2005

19. červenec 2005, Eva Konečná
1. - 3. července se na brněnském výstavišti uskutečnil 10. ročník známé výstavy PROPET 2005. Součástí výstavy byl i 39. mezinárodní výstava psů INTERCANIS, 11. ročník mezinárodní soutěže psů INTERCANIS AGILITY a Výstava ušlechtilých koní.

Kuřáci a jimi vyprodukovaný odpad

15. červenec 2005, Antonín Lágner
Tak už mě zase kuřáci naštvali. S radostí jsem očekával nový protikuřácký zákon. Ovšem naši zákonodárci, z nichž je většina kuřáků, se zase ukázala a místo aby kouření výrazně omezil, spíše mu napomáhá.
Sexuální starosti rostlin: Nejen živočichové se množí o sto šest. Také…

Sexuální starosti rostlin

17. červen 2005, David Číp
Nejen živočichové se množí o sto šest. Také celá řada rostlin právě řeší svoje starosti s vykvetením, opylením a tvorbou semen za účelem zachování svého rodu.

Testování na zvířatech? NIKDY!

1. červen 2005, Lucie Pšanská
Testování na zvířatech je v očích mnoha firem jediný opravdu účinný, nebo levně dostupný, způsob, jak prokázat reakce různých chemikálií a látek na živém organismu. Jestli někdo někdy řekl, že se člověk chová jako zvíře, měl se nejdříve zamyslet nad těmito slovy. Opravdu se chová člověk jako zvíře?

Člověk a evoluce

30. květen 2005, Antonín Lágner
Před časem se mi dostala do rukou kniha, která se zajímavou a humornou formou zaobírala otázkou příspěvku jedince k evoluci druhu. Některé příhody mě velice pobavily, ale zároveň ve mně tato kniha vyvolala otázku, zda jedinec může nějakým způsobem opravdu přispět a zda se lidstvo stále ještě vyvíjí podle přírodní evoluční zákonitosti.
Listování: předcházející  | 16 | 17 [ 18 ]  19 | 20 další
Celkem 25 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.