Rubrika: KOMENTÁŘE

Přístupy člověka k přírodě

11. duben 2005, RNDr. Jiří Jakl
Jak mají obyčejného člověka zajímat rostliny ve volné přírodě, když ho profesionál může uzemnit svými znalostmi a znalost volné přírody nikomu nic přímo nepřináší (na rozdíl třeba od zahrádky).
Děkujeme všem, kdo nás podporují!: V posledním článku věnovanému Českému svazu…

Děkujeme všem, kdo nás podporují!

6. duben 2005, RNDr. Jiří Jakl
V posledním článku věnovanému Českému svazu ochránců přírody jsem nastínil problém finanční podpory základní organizace JARO Jaroměř. Jak přežíváme?

Převoz koní na jatka

30. březen 2005, Eva Konečná
Mnozí už o něm slyšeli, mnozí ne. Ovšem všichni s tímto odporným činem mlčky souhlasíme. Ročně zemře několik tisíc koní a poníků při převozu přes Českou republiku.

Jak se stát redaktorem serveru PŘÍRODA.cz

21. březen 2005, redakce Příroda.cz
Máš chuť zkusit něco nového, podělit se o své vědomosti, zkušenosti a názory v oblasti ekologie, životního prostředí, turistiky a dalších témat souvisejících z přírodou? Náš server Ti tuto možnost nabízí - staň se naším redaktorem. Co pro to musíš udělat?

Příroda a my

1. březen 2005, Tomáš Tichý
Zkoušeli jste se někdy zamyslet nad světem, ve kterém žijeme? Pokud ne, zkuste to. Pokud ano, a neměli jste zrovna na očích růžové brýle, tak chápete, že svět, počasí a příroda jsou možná nenávratně zničeny.

Ekologie - životní moudrost

18. únor 2005, Alena Rulfová
Co je to vlastně ekologie? Existuje několik různých, ale zároveň velmi podobných vysvětlení pojmu slova ekologie. Podle Ernesta Haeckela, který je považován za 'zakladatele' ekologie jako vědy, je ekologie nevětšinovou veřejností vnímána od 19. století jako nauka o vzájemných vztazích mezi organismy a jejich životním prostředím.

Jsou lidé terorizováni úředníky a ekology prostřednictvím našeho přírodního dědictví?

14. únor 2005, Jakub Juda
'Hledám právníka, který by byl ochoten vypracovat mi žalobu na Ministerstvo životního prostředí ve věci újmy na právech občana.' Tak zněl úvod výzvy občana v denním tisku.

Kouření

3. únor 2005, Antonín Lágner
Že je kouření škodlivé je prokázáno již dlouhou dobu. Jenže u nás je stále nedokonalá ochrana nekuřáků proti tomuto jevu. Čas od času se objeví nějaká verze zákona, která se to nějak pokouší řešit, ale nikdy to neprojde celým schvalovacím procesem. Proč píši tento článek? Protože doufám, že po jeho přečtení se alespoň nějací kuřáci zamyslí nad tím jak se k nám chovají.

Je reálné chovat se ekologicky v oblasti spotřeby energie?

1. únor 2005, Ing. Vladimír Anděl
Občasné propagační akce Greenpeace a dalších ekologických iniciativ nás přesvědčují o tom 'správném' ekologickém myšlení. Ohledně energie nás nabádají k všemožnému šetření a dokonce někdy tvrdí, že když budeme energií šetřit, vystačí nám její výroba z alternativních zdrojů a zejména bez jaderných elektráren. Jsme opravdu schopni tolik energie ušetřit?

Ekologická krize?

26. leden 2005, Antonín Lágner
Dle definice se jde o stav ekosystému, kdy hrozí jeho zhroucení. Nastala snad již takováto situace? Jestli ne, tak jak zabránit aby se systém nedostal do tohoto stavu? Proč je dnešní stav, takový jaký je?
Listování: předcházející  | 17 | 18 [ 19 ]  20 | 21 další
Celkem 25 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.