Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Rubrika: KOMENTÁŘE

Dokumenty o přírodě? Ano, přichází Prima ZOOM: Od prvního únorového dne se nabídka českých...

Dokumenty o přírodě? Ano, přichází Prima ZOOM

11. leden 2013, Martin Singr
Od prvního únorového dne se nabídka českých televizních stanic o jednu rozšíří. A na své si přijdou všichni, kdo mají v oblibě dokumenty o přírodě, o Zemi či vesmíru a také o zvířatech. Novináře o tom na tiskové konferenci informovali zástupci FTV Prima.
Jaká bude letošní zima?: Tak nám tedy začal nový rok. Ten loňský jsme...

Jaká bude letošní zima?

4. leden 2013, Mgr. Jana Hájková
Tak nám tedy začal nový rok. Ten loňský jsme nechali za dveřmi. Doufám, že do Nového roku jste vykročili pravou nohou. To ale nic nemění na tom, že zima stále pokračuje. A jaká asi bude letošní zima? S trochou ironie a nadsázky.
Delfíni v Praze – cirkus bude!: Český národ pravda nedisponuje mořem, ale touha...

Delfíni v Praze – cirkus bude!

2. leden 2013, Mgr. Radomír Dohnal
Český národ pravda nedisponuje mořem, ale touha po dovádění ve slaných vlnách nám nechybí. A když už ta trocha skotačení, proč ne třeba právě s klauny moře – delfíny. Když jsem na serveru Ticketportal narazil na nabídku prodeje lístků k jedinečné šou, plavání s delfíny, měl jsem ji prve za nepovedený vtip. Ale oni ti skutečně mezi 25.2-5.3 2013 budou. A ať si tvrdí v rozhovoru pro iDnes Artur Kaiser, pořadatele již po léta snící o vytvoření stálého...
Šéfem ZOO Dvůr Králové bude Přemysl Rabas bývalý ředitel ZOOparku Chomutov: Bývalý ředitel zooparku v Chomutově a rovněž...

Šéfem ZOO Dvůr Králové bude Přemysl Rabas bývalý ředitel ZOOparku Chomutov

15. listopad 2012, Martin Singr
Bývalý ředitel zooparku v Chomutově a rovněž někdejší poslanec Přemysl Rabas vyhrál konkurz na šéfa ZOO Dvůr Králové. Současný místopředseda Strany zelených vyhrál před exředitelem ZOO Děčín Lubomírem Moudrým.
Malé vodní elektrárny potřebují podpořit: Malé vodní elektrárny byly dlouhá léta...

Malé vodní elektrárny potřebují podpořit

29. říjen 2012, Martin Singr
Malé vodní elektrárny byly dlouhá léta významný zdroj obnovitelné energie. Přestože roste podíl fotovoltaiky či biomasy, vodní elektrárny zůstávají důležitým zdrojem energie. O malých vodních elektrárnách se hovořilo na konferenci, kterou v říjnu uspořádal B. I. D Services.
Bioplynové stanice - šance pro zemědělce: Bioplynové stanice rostou na českém venkovu jako...

Bioplynové stanice - šance pro zemědělce

24. říjen 2012, Martin Singr
Bioplynové stanice rostou na českém venkovu jako houby po dešti. Je pozitivní, že vyrobí elektřinu a teplo z obnovitelných zdrojů, přesněji řečeno biomasy, která je jinak vesměs nepotřebná. Ale vinou fotovoltaiky se česká veřejnost dívá na jakýkoliv obnovitelný zdroj přes prsty...
České ekologické hnutí – mýty a pověry: O českých ekologických organizacích a hnutích...

České ekologické hnutí – mýty a pověry

17. říjen 2012, Lenka Vráblíková
O českých ekologických organizacích a hnutích se ve veřejném prostoru mluví celkem často. Na jednu stranu slýcháme o ekoteroristech, někdy naopak zase bědování, že ekologické organizace nejsou dostatečně aktivní. Na to, které mýty obklopují české ekology a ochranáře přírody jsme se zeptali autora výzkumu ekologických hnutí po roce 1989 doc. Ondřeje Císaře.
Inspirace přírodou (1. díl) – život bez nemocí: Pozorování přírody a dějů v ní...

Inspirace přírodou (1. díl) – život bez nemocí

1. říjen 2012, Stanislav Kunc
Pozorování přírody a dějů v ní probíhajících je mnohdy velmi pozoruhodné a poučné i pro život člověka. Nyní si všimněme jedné fascinující vlastnosti, která neznámo mi proč, uniká běžné pozornosti médií či vědy – příroda nezná nemoci.
Lokavorie - s důrazem na místní produkty: Vegetariáni nejedí maso,

Lokavorie - s důrazem na místní produkty

6. srpen 2012, RNDr. Jiří Jakl
Vegetariáni nejedí maso, "éčkaři" se zajímají o přísady v potravinách, jiní vyžadují BIO či DIA. Lokavorie je novým fenoménem.
Ovoce a zelenina, vždycky zdravé, vždycky prima: Nebo to tak úplně neplatí? Pochutiny...

Ovoce a zelenina, vždycky zdravé, vždycky prima

26. červen 2012, Mgr. Radomír Dohnal
Nebo to tak úplně neplatí? Pochutiny vypěstované na domácí zahrádce jsou totiž trochu jiné „šarže“, než ty v nákupních centrech. Největší zdravotní a hygienická rizika, která můžeme s domáckými výpěstky zažít je, že záhonek v nestřežený okamžik označkoval náš pes, či se pod zelený příkrov podepsal sousedův kocour. V zásadě ale nic, co bychom nespravili důkladným opláchnutím. Je to přeci jen „přírodní“ hnojivo.
Listování: předcházející  | 4 | 5 [ 6 ]  7 | 8 další
Celkem 23 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.

Hledání

 Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2020 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.