Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Rubrika: KOMENTÁŘE

Problémy se stromy: Stromy, velcí hnědozelení obři z podivného...

Problémy se stromy

28. květen 2012, Mgr. Radomír Dohnal
Stromy, velcí hnědozelení obři z podivného světa zvaného „příroda“ drze pronikají do našeho nejbližšího okolí. Chvilku nedáváte pozor a už ho máte před domem, nebo dokonce na zahradě. Pyšně rostou až k nebesům a nesnesitelně překážejí. Naštěstí jsme lidé rozumní, a vybaveni pilami a sekerami můžeme problém „kdo z koho“ jednoduše vyřešit.
Kdo může za drahá vejce?: Nový rok přinesl nouzi o vajíčka. Vlivem...

Kdo může za drahá vejce?

23. březen 2012, Martin Singr
Nový rok přinesl nouzi o vajíčka. Vlivem nařízení EU zmizely z českých obchodů vejce z neobohacených klecí a ceny těch „legálních“ vzrostly na dvojnásobek. Kdo za tuto situaci může a rýsuje se zlepšení?
Chceme radši jablko s chemií nebo s červem?: Noviny prostě chrlí obsah. Je to jejich úkol. A...

Chceme radši jablko s chemií nebo s červem?

1. březen 2012, Martin Singr
Noviny prostě chrlí obsah. Je to jejich úkol. A tak si v pondělí přečteme, že biopotraviny jsou zdravé, v pátek že bio je zdraví škodlivé a další týden v úterý, že je to vlastně všechno úplně jinak. Člověk je z toho pořádně zmatený a neví, co si má myslet.
Poslanci přijali novelu zákona o ovzduší, nevládky i politici se bouří: Minulý pátek poslanci odhlasovali kontroverzní...

Poslanci přijali novelu zákona o ovzduší, nevládky i politici se bouří

20. únor 2012, Martin Singr
Minulý pátek poslanci odhlasovali kontroverzní návrh v novele zákona o ovzduší. Jan Bureš z ODS navrhl, aby byly poplatky velkým podnikům odpuštěny. Tedy pravý opak toho, o co usilovalo Ministerstvo životního prostředí. A návrh prošel.
Proč nemáme rádi ptáky?: Již několik let se věnuji environmentální...

Proč nemáme rádi ptáky?

30. leden 2012, Mgr. Radomír Dohnal
Již několik let se věnuji environmentální lektorské praxi. Rozuměj: vykládám dětem o tom, proč je pro nás okolní příroda důležitá, a proč tu či onu breberku v trávě potřebujeme, i když není zrovna k jídlu... Těch pár let mi napomohlo zjistit, že problém není učit děti, ale vzdělávat dospělé. Následující text krátkou sondou do ornitologického přístupu rodičů, se kterými se potkávám. Upřímně doufám, že se v nich při čtení nepoznáte
Kochejme se jako pan doktor z filmu Vesničko má středisková. Ta krása kolem za to stojí, ale pozor na cestu. : Každý, i ten nejvšednější den, přináší...

Kochejme se jako pan doktor z filmu Vesničko má středisková. Ta krása kolem za to stojí, ale pozor na cestu.

13. leden 2012, Jitka Bromová
Každý, i ten nejvšednější den, přináší spoustu krásy. Často ji nevidíme, přestože ji máme přímo před očima. A přitom stačí málo. Na chvíli se zastavit a rozhlédnout se kolem sebe.
Souhlasím s panem Klausem. Globální oteplení je pouze nafouknutá bublina.: Většina návštěvníků těchto stránek se mnou...

Souhlasím s panem Klausem. Globální oteplení je pouze nafouknutá bublina.

9. prosinec 2011, Jan Kalina
Většina návštěvníků těchto stránek se mnou po přečtení nadpisu mého článku pravděpodobně nebude souhlasit. Někteří z Vás mi možná budou i v duchu nadávat. Nechte mě ale provést Vás celým problémem a jsem si jistý, že se mnou nakonec budete souhlasit všichni. Ať je náš současný prezident jakýkoliv, v téhle věci má pravdu. Globální oteplování je jen zbytečně nafouknutou bublinou.
Proč letos nerostly?: Asi každého napadne při titulku tohoto článku,...

Proč letos nerostly?

2. listopad 2011, Mgr. Jana Hájková
Asi každého napadne při titulku tohoto článku, že jde o houby. Odborníci se v této otázce rozcházejí. Jejich názory si můžete přečíst zde. Ale asi stejně bude záležet jen na Vás, komu dáte zapravdu.
Přechod na zimní čas : V neděli se ve tři ráno posouvají ručičky...

Přechod na zimní čas

30. říjen 2011, Mgr. Jana Hájková
V neděli se ve tři ráno posouvají ručičky hodin o hodinu zpět. Jestli také patříte mezi ty jedince, kteří se s posunem času hůře vyrovnávají, najdete v tomto článku pár zajímavých tipů, jak se s tímto fenoménem vyrovnat. A navíc se můžete dočíst i několik perliček týkajících se letního a zimního času.
Pakt s Pandou - kontroverzní dokument německého režiséra: „Pakt s Pandou“ je dokument z dílny...

Pakt s Pandou - kontroverzní dokument německého režiséra

15. září 2011, Mgr. Jana Hájková
„Pakt s Pandou“ je dokument z dílny německého režiséra Wilfried Huismana, který byl v kinech odvysílán 22.června. Kriticky popisuje vztah jedné z největších ekologických organizací světa WWF (Světový fond na ochranu přírody - anglicky World Wide Fund for Nature) s významnými korporacemi.
Listování: předcházející  | 5 | 6 [ 7 ]  8 | 9 další
Celkem 23 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.

Hledání

 Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2020 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.