Rubrika: FOTO A VIDEO

Budníček menší, v modrofialových lupinách: V krkolomné pozici s páteří v nepřirozeném...

Budníček menší, v modrofialových lupinách

18. červenec 2012, Ondřej Prosický
V krkolomné pozici s páteří v nepřirozeném úhlu, a s nohami téměř za hlavou, s Pavlem společně čekáme těsně propleteni pod vlastními stativy. Skrze lehkou maskovací síť jsou vidět všechny detaily, proto víme o každém nervózním průletu budníčka menšího nad naší hlavou. Tušíme, že naší lupinovou zahrádku kousek od silnice jen tak neopustí, z iPadu se v krátkých intervalech ozývá nahrávka budíčkova hlasového projevu.
Dlouho nezvěstná a znovu nalezená Měkkyně bahenní: Při sledování pohnutých osudů této...

Dlouho nezvěstná a znovu nalezená Měkkyně bahenní

15. červenec 2011, Karel Filip
Při sledování pohnutých osudů této vstavačovité květiny, uvědomujeme si, jak křehké jsou pro některé rostliny narušené ekosystémy v přírodě.
Za voláním cikád: Titulek působí velmi exoticky a bývá spojen s...

Za voláním cikád

1. červenec 2011, Karel Filip
Titulek působí velmi exoticky a bývá spojen s cestováním po tropických oblastech, kde někde pod palmami se ozývá jejich monotónní cvrčení ve dne i v noci.
Sýček obecný, žabožroutek maďarský: Každé fotografování vysněného a často...

Sýček obecný, žabožroutek maďarský

21. červen 2011, Ondřej Prosický
Každé fotografování vysněného a často pečlivě plánovaného zvířecího druhu má i své „fotografické vedlejší produkty“. Jsou to zvířata, která se při pobytu v krytu ve výhledu objeví, nebo je při cestě lesem za touženým objektem náhodou potkáte. Vedlejší fotografické úlovky jsou často zvířata, se kterými můžete setkání naplánovat pouze obtížně. Například sovy. O to větší radost pak mám, když se „do záběru připletou“. Jako o víkendu...
Koniklece objektivem fotoaparátu: Než vůbec vyrazíme tuto nádhernou rostlinu...

Koniklece objektivem fotoaparátu

19. duben 2011, Petr Šedý ml.
Než vůbec vyrazíme tuto nádhernou rostlinu fotografovat, je dobré se o ní dozvědět co nejvíce informací např. kde se vyskytuje, kdy kvete, zda je chráněná atd.
Přírodní památka Křtinský lom a jeho vzácní obyvatelé: Tenhle neveliký lom leží na konci Křtin směrem...

Přírodní památka Křtinský lom a jeho vzácní obyvatelé

14. duben 2011, Petr Šedý ml.
Tenhle neveliký lom leží na konci Křtin směrem na Jedovnice. Jedná se o lokalitu s několika vzácnými druhy rostlin a živočichů. Právě proto byl loni tento lom vyhlášen přírodní památkou.
S pěvci u lesního bazénku: Při naší červnové návštěvě Maďarska jsme...

S pěvci u lesního bazénku

11. leden 2011, Ondřej Prosický
Při naší červnové návštěvě Maďarska jsme využili příležitosti strávit jeden den v pevném krytu fotografování lesních druhů ptáků. Spojili jsme tak příjemné s užitečným. Tím příjemným bylo velmi komfortní intenzivní fotografování pěvců a tím užitečným pak studium limitů pevného krytu s bazénkem pro ptáky. O podobném místě pro pěvce uvažujeme na Šumavě a každá inspirace přijde vhod.
O králi s korunkou : Nemíním vám vypravovat žádné pohádky ani...

O králi s korunkou

1. listopad 2010, Karel Filip
Nemíním vám vypravovat žádné pohádky ani pověsti. Chci se pouze zmínit o vzácném ptáku, který se opět usidluje v naší krajině, ze které byl nevhodnými zemědělskými zásahy téměř vypuzen. Jeho jméno je dudek chocholatý.
Podzimní fotografování : V září jsme strávili několik krásných dní...

Podzimní fotografování

21. září 2010, Lenka Kadlíková
V září jsme strávili několik krásných dní babího léta na horách. Přesněji v Krkonoších. Velkou část našeho pobytu bylo krásné sluníčkové babí léto. Ze dne na den se to ale změnilo a ocitli jsme se v mracích. Nechtělo se mi sedět na hotelu, tak jsem se vydala i do toho mlhavého počasí s fotoaparátem a takhle to dopadlo.

Mé fotografování vážek

13. září 2010, Petr Šedý ml.
Dovolte mě abych Vám představil moji amatérskou techniku a výbavu pro fotografování vážek a podělil se o zkušenosti s tím spojené.
Listování: předcházející  | 1 | 2 [ 3 ]  4 | 5 další
Celkem 5 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.