Rubrika: TURISTIKA, CESTOVÁNÍ

Sněžka - Pomezní boudy dvěma cestami: Plánujete výlet na Sněžku z Pomezních bud a ke…

Sněžka - Pomezní boudy dvěma cestami

21. září 2009, Lenka Kadlíková
Plánujete výlet na Sněžku z Pomezních bud a ke svému překvapení jste zjistili, že odtamtud vede na Sněžku několik turisticky značených cest? Nemůžete si vybrat jakou cestou jít? Tak se tam pojďte ještě před cestou nejdříve podívat virtuálně.

Prášilské jezero a Poledník

2. září 2009, Mgr. Jana Hájková
Pojďte se se mnou dnes projít po Šumavě. Vydáme se společně z Prášil, obce nedaleko Železné Rudy, k Prášilskému jezeru a na vrchol Poledník. Po červeně značené turistické cestě dojdeme po cca. 5 km k Prášilskému jezeru a přitom překonáme výškový rozdíl 200 metrů. Na horu Poledník nám pak zbývá překonat zhruba stejnou vzdálenost, tentokrát s výškovým rozdílem 235 metrů. Čeká nás tedy celkem náročný výstup.
Sněžka - nejvyšší hora České republiky: Víte, že první název Sněžky byl Pahrbek…

Sněžka - nejvyšší hora České republiky

24. červen 2009, Mgr. Jana Hájková
Víte, že první název Sněžky byl Pahrbek Sněžný nebo, že se na vrcholu nacházela meteorologická stanice? Slyšeli už jste tu novinu? Naše nejvyšší hora měří podle Kryštofa Schillinga 5 880 metrů nad mořem. Je tedy vyšší než Mont Blanc.
Výlet z Hory svatého Šebestiána Bezručovým údolím do Chomutova: Výlet krásnou přírodou s několika technickými…

Výlet z Hory svatého Šebestiána Bezručovým údolím do Chomutova

5. duben 2009, Karel Boháček
Výlet krásnou přírodou s několika technickými památkami. Hora sv.Šebestiána ,Bezručovo údolí,malý a velký Medvědí vodopád, zaniklá železnice,tok Chomutovky, 1, 2 a 3 mlýn.
Náučným chodníkom Zadné Meďodoly: Belianske Tatry sa pýšia ďalším náučným…

Náučným chodníkom Zadné Meďodoly

4. leden 2009, Mgr. Veronika Piscová
Belianske Tatry sa pýšia ďalším náučným chodníkom – Zadné Meďodoly. Štátne lesy TANAP-u ho slávnostne otvorili 18. júna 2008. Modro značkovaný chodník začína v Tatranskej Javorine (1000 m n.m.) a končí v Kopskom sedle (1750,2 m n.m.), jeho dĺžka je približne 4 km a dá sa prejsť za 3 hodiny.

Tři památné duby skrývající kus naší historie

8. září 2008, Mgr. Jana Hájková
Dnes Vás zavedu na místa, kde se nacházejí významné duby naší historie. Společně se podíváme do Středočeského kraje na tzv. Svatováclavský dub. Neopomeneme ani Oldřichův dub v Peruci a Žižkův dub v Náměšti nad Oslavou.

Slatiňany

23. leden 2008, Mgr. Jana Hájková
Další ze známých českých hřebčínů. Slatiňany, místo nejednoho filmového natáčení.

Milešovka

17. leden 2008, Mgr. Jana Hájková
Milešovka hraje v České republice také prim. Nejedná se sice o horu nejvyšší. Není ani z geologického hlediska nijak významná. Proč se o ní tedy vlastně zmiňovat. A přece, i ona má své nej. Milešovka je totiž naše největrnější hora.

Sopka Komorní hůrka

15. leden 2008, Mgr. Jana Hájková
Měla jsem možnost se s touhle sopkou setkat osobně. A říkám Vám, stojí to za to.
Adršpach - Království skal:

Adršpach - Království skal

11. leden 2008, Michaela Košťálová
"Všechno zlé je k něčemu dobré," říká se. A něco na tom dozajista bude. Když v 18. století postihl oblast Adršpašsko-teplických skal požár, změnila se zdejší bujná vegetace v prach. Nicméně o to víc vynikly bizardní pískovcové útvary. Dech beroucí scenérie brzy přilákaly turisty a Adršpašsko-teplické skály se staly oblíbeným výletním cílem.
Listování: předcházející  | 11 | 12 [ 13 ]  14 | 15 další
Celkem 19 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.