Rubrika: TURISTIKA, CESTOVÁNÍ

Výlet do Krkonoš: Od vojáků do pralesa: Dneska zavítáme do nejvýchodnějšího cípu…

Výlet do Krkonoš: Od vojáků do pralesa

9. červen 2023, Lenka Kadlíková
Dneska zavítáme do nejvýchodnějšího cípu Krkonoš, na Rýchory. Společně prozkoumáme jednu z nejcennějších krkonošských lokalit.
Trekové boty by měly být odolné, ale přitom dostatečně pohodlné: Turistické boty jsou velice důležitým vybavením…

Trekové boty by měly být odolné, ale přitom dostatečně pohodlné

6. červen 2023, REKLAMA
Turistické boty jsou velice důležitým vybavením pro každého aktivního jedince. Samozřejmě záleží na tom, k jakému účelu je potřebujete. Lehká obuv s nízkým střihem je vhodná pro spoustu různých činností, ať už se jedná o rychlou turistiku, nebo nenáročnou jednodenní túru. Pokud se však chystáte do drsného a nerovného terénu, potřebujete obuv poskytující větší oporu
Přírodní rezervace Zábělá aneb mločí klenot u břehu divoké Berounky : I přesto, že se jedná o jednu z…

Přírodní rezervace Zábělá aneb mločí klenot u břehu divoké Berounky

2. červen 2023, Mgr. Kateřina Havránková
I přesto, že se jedná o jednu z nejkrásnějších přírodních lokalit Plzeňska, pro svou odlehlost od centra Plzně bývá přírodní rezervace Zábělá pro mnohé místní obyvatele i turisty stále skryta. Pojďme se společně vydat na cestu a objevit všechny krásy, které toto místo nabízí.
Výlet do Krkonoš za zvířátky a krkonošskými kameny : Tenhle výlet s výchozím bodem na Špindlerově…

Výlet do Krkonoš za zvířátky a krkonošskými kameny

26. květen 2023, Lenka Kadlíková
Tenhle výlet s výchozím bodem na Špindlerově boudě si nejlépe užijí rodiče a děti, které už jsou zvyklé něco ujít. Vyrazíme přes Dívčí a Mužské kameny do Černého sedla a Martinovým a Medvědím dolem zpět do Špindlerova mlýna. Cestou si uděláme zacházku po zvířátkové naučné stezce na Moravskou boudu.
Nechcete utrácet za zahraniční dovolenou? Užijte si krásy Čech s rodinou : Přesně v tento okamžik plánuje spousta lidí…

Nechcete utrácet za zahraniční dovolenou? Užijte si krásy Čech s rodinou

17. květen 2023, REKLAMA
Přesně v tento okamžik plánuje spousta lidí dlouho očekávanou letní dovolenou. Vzhledem k vysoké inflaci a ekonomické nejistotě do budoucna jsou v kurzu spíše tuzemské pobyty. I ty mohou při troše snahy utvořit nezapomenutelné vzpomínky. V jakém kraji zažijete největší dobrodružství?
Vydejte se na toulky po Jihočeském kraji: Pokud namísto přeplněných pláží u moře…

Vydejte se na toulky po Jihočeském kraji

4. květen 2023, REKLAMA
Pokud namísto přeplněných pláží u moře preferujete poznávání různých míst, zůstaňte tentokrát v České republice, a to konkrétně v pohádkovém Jihočeském kraji. Stovky malebných rybníků, neuvěřitelně pulzující města, středověké hrady a romantické zámky, ale i přírodní skvosty. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno navštívit a kde hledat vhodné ubytování.
Češi dlouhodobě patří k národům, které se neradi stěhují. S nájemním bydlením se to však postupně mění!: Češi patří mezi národy, které výrazné změny…

Češi dlouhodobě patří k národům, které se neradi stěhují. S nájemním bydlením se to však postupně mění!

30. duben 2023, REKLAMA
Češi patří mezi národy, které výrazné změny moc nemusí, což dokazuje skutečnost, že se stěhují podle ČSÚ asi 3krát za život a ročně se pak stěhuje jen 250 000 Čechů. Tento trend vychází především z toho, že v minulosti bydleli lidé především ve vlastním, to se však s nástupem nájemního bydlení postupně mění.
Chcete si udělat čas a užít si přírodu? Podívejte se na levné letenky ze země!: Máte rádi přírodu a chtěli byste si užít…

Chcete si udělat čas a užít si přírodu? Podívejte se na levné letenky ze země!

26. duben 2023, REKLAMA
Máte rádi přírodu a chtěli byste si užít levného cestování a výletů do zahraničí, které nabízí kombinaci historie a zelených parků? Máme pro vás skvělé tipy na zajímavá místa, která určitě stojí za návštěvu. A to nejen kvůli úžasným místům k vidění, ale také kvůli skvělým cenám letenek, které byste rozhodně neměli propásnout!
Jak vypadal turistický ruch na Sněžce před dávnými časy? Vtipný popis krkonošské turistiky z roku 1898 vám to ukáže: Zajímá vás, jak vypadal turismus v Krkonoších…

Jak vypadal turistický ruch na Sněžce před dávnými časy? Vtipný popis krkonošské turistiky z roku 1898 vám to ukáže

21. duben 2023, Petr Kadlík
Zajímá vás, jak vypadal turismus v Krkonoších před víc jak stoletím? Jak náročné bylo dostat se na Sněžku v době, když si turisté mohli o lanovce jen nechat zdát? Co lidé po vystoupání na vrchol Sněžky dělali jako první? Nebo kolik na Sněžce stálo pivo a proč se vyplatilo mít s sebou německé peníze? To vše vám prozradím.
V jakých koutech České Republiky budete nejblíže přírodě?: Kam se vydat za trochou divočiny v České…

V jakých koutech České Republiky budete nejblíže přírodě?

26. leden 2023, REKLAMA
Kam se vydat za trochou divočiny v České republice? Na tuto otázku se ptají zejména ti, kteří hledají klid, pohodu a nepotřebují se „tlačit“ v houfech výletníků na exponovaných místech národních parků. Běžte tam, kde objevíte lesy, mýtiny a potoky prakticky sami pro sebe.
Listování: předcházející  | 1 [ 2 ]  3 | 4 | 5 další
Celkem 19 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.