Rubrika: CHRÁNĚNÉ OBLASTI

Natura 2000

29. červen 2004, Alena Rulfová
Natura 2000 je soustavou mezinárodně chráněných území Evropské unie, která má za úkol maximálně dbát na ochranu vybraných oblastí v jednotlivých členských státech.
Národní park Šumava: Zelená střecha Evropy, jak se Šumava někdy…

Národní park Šumava

15. červen 2004, Lenka Kadlíková
Zelená střecha Evropy, jak se Šumava někdy nazývá, patří i přes ekologické katastrofy které ji v minulosti postihly, k nejzachovalejším přírodním lokalitám u nás.

CHKO Labské pískovce

31. březen 2004, Antonín Lágner
Jedná se o území s poměrně velkými rozdíly v nadmořské výšce v závislosti na její rozloze. Do tohoto území je zahrnuto krásné skalní město, které vzniklo ve třetihorách. Na významu území se podílí i několik endemickýc druhů. Část této lokality je zahrnuta do národního parku České Švýcarsko.

CHKO Slavkovský les

25. březen 2004, Antonín Lágner
Hlavním důvodem k vyhlášení bylo, že se jedná o oblast výjimečnou jak z hlediska botanického (např.: NPR Křížky a Úpolínová Louka), geologického (např.: PR. Podhora, NPR Svatošské skály) tak i z hlediska rekreačního (Mariánské Lázně a Karlovy Vary se svými minerálními prameny). To vše je zároveň předmětem ochrany formou MZCHÚ.
Krkonošský národní park - KRNAP: KRNAP se rozkládá na našem nejvyšším pohoří…

Krkonošský národní park - KRNAP

22. březen 2004, Lenka Kadlíková
KRNAP se rozkládá na našem nejvyšším pohoří - Krkonoších. To jistě všichni víte. Rozlohou jsou sice malé, ale velké co se týče rozmanitosti přírody, svou historiií a kulturou. Právě to jsou důvody, proč byl v Krkonoších založen v roce 1963 národní park.
Listování: předcházející  | 1 | 2 | 3 [ 4 ]
Celkem 4 stránky, zobrazit první stránku.