Rubrika: LITERATURA A PŘÍRODA

Časopis Krkonoše – Jizerské hory 5/2011: Květnové číslo Krkonoš – Jizerských hor se...

Časopis Krkonoše – Jizerské hory 5/2011

30. květen 2011, Jiří Bašta
Květnové číslo Krkonoš – Jizerských hor se otevírá článkem o nestorovi české krajinářské fotografie Jiřím Havlovi, jenž nedávno oslavil osmdesátku. na jeho tvůrčích počinech to však není znát… V našem časopise si můžete dále například přečíst.
Časopis Krkonoše – Jizerské hory 4/2011: Ve čtvrtém letošním čísle Krkonoš –...

Časopis Krkonoše – Jizerské hory 4/2011

13. duben 2011, Jiří Bašta
Ve čtvrtém letošním čísle Krkonoš – Jizerských hor se v široce zabýváme první podobou ducha našich hor – Krakonoše.
Jarní číslo Naší přírody 02/2011: Hned na prvních stránkách dubnového čísla...

Jarní číslo Naší přírody 02/2011

12. duben 2011, Pavla Mládková
Hned na prvních stránkách dubnového čísla Naší přírody Vás jistě potěší koberce bledulí a sněženek v moravských lužních lesích. Přečtete si také o hmyzu, který nám saje krev a naučíte se bezpečně rozpoznat ondatru, nutrii a bobra. Dozvíte se, proč a jak ptáci migrují a které rostliny se adaptovaly na slanou půdu. Na výlet se tentokrát vydáme na Slovensko, do méně známé části turisticky atraktivního Slovenského ráje a také za písečnými dunami...
Vychází Naše příroda 01/2011: V letošním prvním čísle časopisu Naše...

Vychází Naše příroda 01/2011

7. únor 2011, Pavla Mládková
V letošním prvním čísle časopisu Naše příroda se s panem Kusolitsem vypravíte za vyhladovělými zubry do Polska (na Slovensku je jich málo, tam je raději nepronásledujte), poodhalíte s čelovkou tajemství podzemních pískovcových labyrintů a objevíte tichou krásu předjarních Lužických hor v doprovodu Martina Janošky. Nebudete už se muset rozčilovat nad kuním trusem na rohožce přede dveřmi, neboť Ivan Kňaze vám povypráví o tom, jak lze soužití s kunou skalní...
Časopis Naše příroda 6/2010: Zima vtrhla do našich krajin tak náhle, že mnozí...

Časopis Naše příroda 6/2010

12. prosinec 2010, Pavla Mládková
Zima vtrhla do našich krajin tak náhle, že mnozí sotva stihli za sebou zavřít dveře, když před ní prchali do tepla svých domovů. Ale i zimní příroda má svá kouzla a o některých z nich se můžete dočíst také v prosincovém čísle Naší přírody, která právě vychází. Navštívíme společně ledové království v Pulčínských skalách na východní Moravě, vypravíme se do zimních Broumovských stěn a povíme si něco o lišce, jejíž rezavá srst vyniká...
Časopis Naše příroda 5/2010: Přestože se už mnozí živočichové uchylují k...

Časopis Naše příroda 5/2010

22. říjen 2010, Pavla Mládková
Přestože se už mnozí živočichové uchylují k zimnímu spánku, milovníci přírody si i v tento sychravý čas najdou vždy něco k pozorování. V parcích a zahradách poletují nenasytné sojky, které svými zobáčky neúprosně ničí úrodu pěstitelům ořechů a v lesích či oborách bojují rozzuření mufloni o přízeň samic.
Časopis Krkonoše – Jizerské hory 10/2010: V pátek 1. října vychází desáté letošní...

Časopis Krkonoše – Jizerské hory 10/2010

30. září 2010, Jiří Bašta
V pátek 1. října vychází desáté letošní číslo měsíčníku Krkonoše – Jizerské hory. Názorně v něm uvidíte, jaké stopy naší technické civilizace můžeme nalézt překvapivě i ve zvláště chráněných přírodních územích v nejvyšších polohách naší země – a jak jsme přitom stále bezmocní, když nás naopak přírodní síly zaskočí v našich sídlech pod horami, například v podobě povodně.
Časopis Krkonoše – Jizerské hory 9/2010: Právě vyšlo deváté číslo měsíčníku...

Časopis Krkonoše – Jizerské hory 9/2010

6. září 2010, Jiří Bašta
Právě vyšlo deváté číslo měsíčníku Krkonoše – Jizerské hory. Z aktuálního dění v krkonošské přírodě upozorňujeme na text o kůrovci v lesích národního parku, o znovuobjevení datlíka tříprstého, o pokračující prořezávce kleče nebo zprávu o Novém pralese na Ještědském hřebeni
Časopis Naše příroda 4/2010: S podzimem přichází i daňčí říje. Právě...

Časopis Naše příroda 4/2010

30. srpen 2010, Pavla Mládková
S podzimem přichází i daňčí říje. Právě těmto půvabným sudokopytníkům z čeledi jelenovitých se věnuje letošní čtvrté číslo časopisu Naše příroda (vychází 1. září 2010).
Časopis Krkonoše – Jizerské hory 8/2010: První srpnové pondělí vychází osmé číslo...

Časopis Krkonoše – Jizerské hory 8/2010

2. srpen 2010, Jiří Bašta
První srpnové pondělí vychází osmé číslo měsíčníku Krkonoše – Jizerské hory. Úvodní článek je věnován třístému výročí ukončení sousedských sporů mezi šlechtickými rody, jejichž panství hraničila na hřebenech Krkonoš.
Listování: předcházející  | 5 | 6 [ 7 ]  8 | 9 další
Celkem 9 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.