Rubrika: LITERATURA A PŘÍRODA
Co přináší druhé číslo nového dvouměsíčníku EKOfutura?
7. květen 2012, Redakce EkofuturaV první části Společenská odpovědnost představujeme dva inspirativní příklady, jak firmy pomáhají zlepšit životní prostředí. O spolupráci těžařské společnosti s ornitology se dočtete v článku Hnízdiště pro ohrožené rybáky. O tom, jak kolínská automobilka TPCA podporuje rozvoj regionu, referuje článek Jubilejní vůz slouží knihovně.
Vychází únorové číslo časopisu Naše příroda 01/2012
8. únor 2012, Pavla MládkováNa našem území v prvních únorových dnech panují třeskuté mrazy, a pokud by se měl skřivan držet pranostiky a na Hromnice vrznout, zcela jistě by letos zmrznul. Zdravý rozum a instinkt však již od středověku skřivanům velí raději počkat na druhou polovinu února, která i tak bývá pro mnohé zesláblé přivandrovalce dosti riziková. Za skřivany se do příchodu jara můžete alespoň vypravit na stránkách časopisu Naše příroda. Zavedeme vás rovněž do jezevčí…
Vychází zimní číslo časopisu Naše příroda 06/2011
8. prosinec 2011, Pavla MládkováPoslední letošní číslo časopisu Naše příroda vám mimo jiné přiblíží jednoho z našich nejkrásnějších ptáků, se kterým se můžete setkat i během zimy, strakapouda velkého. Na Slovensko, do Tater, se tentokrát vypravíme za největším zástupcem čeledi veverkovitých, svištěm horským, který v Česku vyhynul už během poslední doby ledové. Budeme pozorovat námluvy racků chechtavých a s mikroskopem pronikneme i do světa sinic. V rubrice Na výletě vás…
Vychází Naše příroda 05/2011
11. říjen 2011, Pavla MládkováHodující kudlanka na titulní straně říjnového čísla Naší přírody nám napoví, že se dnes zaměříme také na naše exotické krasavce, a to jak z říše živočišné, tak rostlinné. Přestože mnozí z nich jsou zde původní, díky výjimečnému vzhledu, výrazným barvám a zejména vzácnému výskytu působí jako cizokrajné. V říjnu nezapomínáme ani na jeleny, jejichž troubení v těchto dnech pomalu doznívá, povíme si o tom, jak prazvláštní tvory je…
Časopis Krkonoše – Jizerské hory 10/2011
27. září 2011, Jiří BaštaŘíjnové číslo měsíčníku Krkonoše – Jizerské hory představuje rezervu ohrožených druhů krkonošských rostlin – genetickou banku Správy KRNAP. Kromě dalších článků, jejichž upoutávky zde naleznete, na vás čeká výběr nejzajímavějších fotografií hodnocených v soutěži Zaostřeno na Jizerky, kauza Kleč versus smilka, pravěká historie vzniku přírodní památky Mořská transgrese na Broumovsku nebo zpráva o vypuštění zachráněného výra. A jestlipak…
Co najdete v posledním čísle EKA?
9. září 2011, PhDr. Beata JirešováZvýrazněnými tématy tohoto čísla jsou globální problematika životního prostředí a nové technologické vychytávky v oblasti automobilismu.
Vychází prázdninové číslo Naší přírody
16. srpen 2011, ing. Jiří DarebníkOd 10. srpna můžete na stáncích zakoupit nové číslo časopisu Naše příroda, které se mimo jiné v článku M. Kulfana věnuje kamzíku horskému tatranskému, který se vyvinul jako poddruh ve Vysokých Tatrách na Slovensku. Setkat se s ním ale můžete i na hřebenu Nízkých Tater, kde byla před 40 lety vysazena náhradní populace. Do světa pavouků vás zavede Ľubor Čačko, prožijete také setkání s rysem a manželé Motyčkovi vám představí houby, které běžný…
Časopis Krkonoše – Jizerské hory 7/2011
14. červenec 2011, Jiří BaštaČervencové číslo měsíčníku Krkonoše – Jizerské hory představuje nejen prázdninovou krajinu na horách, v podhůří a na blízkém Broumovsku, ale také seznamuje s detaily, které bychom mohli minout bez povšimnutí, a ohlíží se za přírodními i lidskými dramaty
Co najdete v novém čísle časopisu EKO?
28. červen 2011, PhDr. Beata JirešováZvýrazněnými tématy tohoto čísla jsou společenská odpovědnost firem k životnímu prostředí a trvale udržitelnému rozvoji, a automobilismus a životní prostředí. Pravidelné rubriky přinášejí aktuality – výstupy vědeckých výzkumů, ale i technologické inovace šetrné k životnímu prostředí.
Vychází Naše příroda 03/2011
15. červen 2011, Pavla MládkováČervnové číslo časopisu Naše příroda již můžete zakoupit na novinových stáncích a již podle fotografie na titulní straně je zřejmé, že se tentokrát vypravíme za medvědy, a to na Malou Fatru. Jakým způsobem tamní výzkumníci monitorují početnost a sledují chování medvědů, nám přiblížil Michal Kalaš z Fatranského spolku. Setkání s medvědem je poměrně vzácná záležitost, ale každý z nás už zřejmě v přírodě viděl hada – v článku Šimona…