Rubrika: AKTIVITY V PŘÍRODĚ

Jak si vybrat správný typ koloběžky: Jízda na koloběžce je něco úplně jiného než...

Jak si vybrat správný typ koloběžky

14. duben 2015, Petr Kadlík
Jízda na koloběžce je něco úplně jiného než jízda na kole nebo kolečkových bruslích. Nechcete si zkusit užít začínající jaro právě na ní? Jak ale vybrat tu správnou, když koloběžek je na trhu velké množství a každá je jiná.
Koloběžka není jen pro děti, aneb Trhni si nohou!: Znáte takzvanou 'krizi středního věku'? Někdo...

Koloběžka není jen pro děti, aneb Trhni si nohou!

12. březen 2015, Petr Kadlík
Znáte takzvanou 'krizi středního věku'? Někdo jí řeší drahou motorkou, jiný milenkou. Někomu obě ty varinty připadají jako hloupost a udělá něco praštěného - třeba že si na stará kolena pořídí koloběžku.
Lukostřelba - chcete být rychlejší než Robin Hood nebo Legolas?: Luk je tradiční lovecká zbraň, ale v dnešní...

Lukostřelba - chcete být rychlejší než Robin Hood nebo Legolas?

27. leden 2015, Petr Kadlík
Luk je tradiční lovecká zbraň, ale v dnešní době hlavně skvělá zábava, sport a relax v přírodě. Pokud se při lukostřelbě budete držet dnešních pravidel, nikdy nebudete rychlí jako dávní lovci nebo válečníci. Když to ale zkusíte jako oni, možná dokážete podobně jako Lars Andersen za půl sekundy přesně vystřelit tři šípy nebo zasáhnout proti vám letící šíp.
Stromy jako generátor energie: Naše planeta je doslova obklopena živou hmotou....

Stromy jako generátor energie

23. duben 2013, Patrik Chlumecký
Naše planeta je doslova obklopena živou hmotou. Nezáleží na tom, jestli se bavíme o tradičním živočichovi, zástupci rostlinné říše nebo o prvocích na buněčné úrovni. Všechny spojuje jedna věc a tím je nevyvratitelná energie. Podívejme se na plíce naší Země. O stromech víme, že z nich vychází abstraktní forma energie, jež je mnohdy prostředkem pro znovu nabití lidské mysli. Ano, lidé využívají mocnou sílu stromů už po staletí. A jak to tak už bývá,...
Keškování neboli Geocaching - (nejen) víkendová zábava pro celou rodinu: Znáte tu situaci, kdy se v sobotu ráno probudíte...

Keškování neboli Geocaching - (nejen) víkendová zábava pro celou rodinu

24. září 2012, Mgr. Jitka Fialová
Znáte tu situaci, kdy se v sobotu ráno probudíte a začnete přemýšlet o tom, co by se dalo dělat? Napadne vás aspoň tucet tipů na výlet, ale pak nějak skončíte v nejbližším obchodním centru o 2000 chudší, i když jste plánovali utratit maximálně třetinu. Než jsme objevili geocaching, rozhodně to byl náš příklad.
Houby rostou: Letošní dosud spíše chudá houbařská sezóna...

Houby rostou

7. srpen 2012, Mgr. Jana Hájková
Letošní dosud spíše chudá houbařská sezóna se rozjela v plném proudu teprve před několika dny. Lidé nosí z lesů plné košíky především hřibovitých hub.
Mapujte s námi černé skládky: Léto, čas prázdnin a dovolených, je jako...

Mapujte s námi černé skládky

19. červenec 2012, RNDr. Miroslav Kubásek, Ph.D.
Léto, čas prázdnin a dovolených, je jako stvořené pro cestování a toulky přírodou. Prakticky každý z nás již na svých cestách narazil na rozšířený nešvar, kterým jsou černé skládky podél cest, či na místech v přírodě, kde bychom je zrovna nečekali. Naštvalo Vás to a cítili jste se v tu chvíli bezmocní s tím něco udělat?
Výběr běžeckých lyží, bot, hůlek a jejich údržba: Chystáte se si pro letošní zimu pořídit nové...

Výběr běžeckých lyží, bot, hůlek a jejich údržba

7. prosinec 2011, Martin Tryzna
Chystáte se si pro letošní zimu pořídit nové vybavení pro běžecké lyžování? Poradíme Vám jak si správně vybrat. Důležité je zejména si uvědomit jaký typ lyžaře jsme a co od vybavení očekáváme.

Hrajeme si v pískovnách - aneb naučné hry o tomto prostředí

11. říjen 2010, ing. Jan Šinko
Asi ne náhodou vedla nejedna dětská výprava i do opuštěných pískoven. Pískovny totiž nabízejí ideální prostředí i z hlediska didaktického. Nejlépe pro tyto účely poslouží pískovny suché nebo s mělkými tůněmi s dosud málo zapojenou vegetací. Naopak nepříliš vhodné jsou hluboké tůně obklopené rašeliništěm. Takové prostředí je však v pískovnách spíše ojedinělé. Z hlediska bezpečnosti jsou také nevhodné málo zpevněné okraje hlubokých pískoven...
Nízké Tatry - z Čertovice na Donovaly „pohodovým“ tempem: Po nedávném průletu Nízkými Tatrami mne napadlo...

Nízké Tatry - z Čertovice na Donovaly „pohodovým“ tempem

2. září 2010, Josef Mazur
Po nedávném průletu Nízkými Tatrami mne napadlo, že by nebylo od věci poznat centrální část Nízkých Tater – tu, co při podobných akcích procházím vždy v noci – i za denního světla. V pohodovém tempu. Tak, abych mohl v plné míře vnímat krásu těchto hor a řádně se jí nasytit.
Listování: předcházející  | 3 | 4 [ 5 ]  6 | 7 další
Celkem 10 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.