Rubrika: TISKOVÉ ZPRÁVY

Po projednání novely zákona o ochraně přírody a krajiny začne MŽP intenzivně komunikovat s obcemi a veřejností na téma Národní p

14. září 2015, Ministerstvo životního prostředí
Praha, 14. září - Dnes v dopoledních hodinách se v budově Krajského úřadu Středočeského kraje sešel náměstek ministra životního prostředí Vladimír Dolejský s hejtmanem Milošem Peterou. Hovořili spolu o dalším postupu v procesu příprav vyhlašování NP Křivoklátsko.

Proč mluvit se zvířaty? Plzeň čeká Unikatní inscenace o mezidruhových vztazích.

31. srpen 2015, Michaela Braná
26|08|2015. Zvířata nás obklopují. Žijí s námi. Pomáhají nám. Jak s nimi však můžeme mluvit? Odpověď dá veřejné setkání patnácti lidsko-zvířecích párů, které spolu žijí, spolupracují a komunikují. Projekt připravil Goethe-Institut a žádaná tvůrčí skupina Mobilní akademie Berlín jako součást programu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015. Přední německá fotografka Pola Sieverding navštíví 24. září plzeňské DEPO2015, aby před zraky…

Tým odborníků zachraňuje unikátní topol šedý

26. srpen 2015, Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i.
Strnady – 25. srpna 2015 – Unikátní, na území České republiky vzácnou populaci topolu šedého, se pokoušejí zachránit odborníci z Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i. Společně s firmou Baroza, s. r. o., (lesní školka) a za podpory Lesů České republiky, s. p., začali letos pracovat na projektu s názvem Záchrana a reprodukce cenné populace topolu šedého. Projekt, který potrvá do prosince 2018, je financován z veřejné soutěže…

Přichází šesté masové vymírání druhů? Seriál Masový zánik druhů: Život na pokraji hledá odpovědi a souvislosti

24. červenec 2015, Viasat Nature
Proč na Zemi několikrát téměř vymizel veškerý život a kdy a jak vymizí dnešní fauna a flóra? Nový přírodovědný seriál klade více znepokojujících otázek, než může být leckomu milé.

Ekologické organizace hodnotí vládu: Za ekologickou politiku

26. červen 2015, Zelený kruh – asociace ekologických organizací
Podle ekologických neziskových organizací kabinet Bohuslava Sobotky v oblasti životního prostředí i nadále prosazuje politiku bez jasné koncepce. Organizace sdružené v Zeleném kruhu daly vládě na pomyslném vysvědčení za uplynulý školní rok tři minus.

Zaměřte v létě svoji pozornost na čistotu vody

23. červen 2015, Česká společnost ornitologická
Praha, 22. června 2015. Koncem dubna spustila Česká společnost ornitologická v spolupráci s Výzkumným ústavem vodohospodářským T. G. Masaryka a Českou limnologickou společností celostátní kampaň zaměřenou na měření průhlednosti vody. Jedním z cílů kampaně je poukázat na špatný stav čistoty vody v rybnících, které představují významný biotop pro hnízdící vodní ptáky.

Cesta po hraně Labského dolu je již otevřena

23. červen 2015, Mgr. Radek Drahný
Červeně značená turistická cesta ze Zlatého návrší k Labské boudě po hraně Labského dolu, která byla v minulých dnech uzavřena, je již opět otevřená. Stavební firma zvládla práce dříve, a tak si již nyní turisté mohou vychutnat chůzi po zcela novém povalovém chodníku mezi Hančovým pomníkem a vodopádem Pančavy.

Nakladatelství Academia vyhlašuje 4. ročník Studentské soutěže o vydání magisterské diplomové práce

18. červen 2015, nakladatelství Academia
Studentská soutěž je určena studentům a absolventům českých vysokých škol se sídlem v České republice. Záměrem je dát možnost mladým, ještě neobjeveným autorům vydat svou magisterskou práci pod hlavičkou předního českého nakladatelství a pro čtenáře objevit nový talent české vědy.

Sysel ve Vlašimi?

11. červen 2015, Ing. Michala Jakubův
Tisková zpráva ze dne 11. 6. 2015 Znáte sysla obecného? Mnozí si pod jménem tohoto hlodavce jistě vybaví travnatá letiště či golfová hřiště. Ale to je asi tak vše. Vzpomenete si, jak vlastně vypadá? Víte, čím se živí a kolik syslů u nás asi tak žije? V České republice patří sysel mezi kriticky ohrožené druhy živočichů. Probíhá zde záchranný program na zachování výskytu syslů ve volné přírodě a nově se do něj zapojí také Záchranná stanice…

Evropa má nový červený seznam ptáků

4. červen 2015, Česká společnost ornitologická
Praha, 4. 6. 2015. BirdLife International, IUCN a Evropská komise představili včera historicky první červený seznam ptáků Evropy. Navzdory nezpochybnitelným ochranářským úspěchům je v Evropské unii stále každý pátý ptačí druh ohrožen vyhynutím. Hlavními příčinami jsou špatné praktiky v zemědělství, ztráta vhodného prostředí a klimatické změny.
Listování: předcházející  | 1 | 2 [ 3 ]  4 | 5 další
Celkem 43 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.