Rubrika: TISKOVÉ ZPRÁVY

Zelený týden 2006 - Komise opět vyhlásila soutěž pro školní děti

2. únor 2006, Ministerstvo životního prostředí
Evropská komise zve školní děti z členských a kandidátských států EU ve věku mezi 5 a 16 lety k účasti v soutěži škol v rámci pravidelné akce Zelený týden. Tématem letošního ročníku soutěže je problematika biologické rozmanitosti (biodiverzity).

Oficiálně potvrzeno: spalovny nesmí dovážet odpad

31. leden 2006, Hnutí DUHA
Ministerstvo životního prostředí definitivně uzavřelo cestu dovozu odpadků ze zahraničí do českých spaloven, když v čerstvém, lednovém čísle svého věstníku oficiálně publikovalo výklad sporných bodů zákona o odpadech. Hnutí DUHA o vydání takového výkladu usilovalo od prosince 2002.

V Praze se setká WWF s dalšími organizacemi kvůli Natuře 2000

25. leden 2006, Arnika – Centrum pro podporu občanů
PRAHA - Natura 2000 je hlavním důvodem setkání Světového fondu na ochranu přírody WWF (World Wild Fund) s dalšími ekologickými organizacemi, které se uskuteční tento týden v Praze.

Přátelé přírody vyhlašují soutěž Cena Přátel přírody

20. leden 2006, Přátelé přírody o.p.s.
Ke dni desátého výročí založení své organizace (11. 1. 2006) vyhlásili Přátelé přírody, o. p. s. soutěž Cena Přátel přírody 2005. Ta je protipólem ankety o severočeského ropáka, kterou Přátelé přírody pořádají již tradičně jaře. (Letos na Den Země 22. 4. 2006.)

Odhalení - vyhlášení vítěze

15. leden 2006, Český rozhlas
Dnes ve 13.00 hod byl před pavilonem goril v pražské zoologické zahradě vyhlášen vítěz "tak trochu jiné" reality show Odhalení.

Společnost botaniků (Spolbot) se představuje

12. leden 2006, RNDr. Jiří Jakl
Představujeme Vám nové uskupení při serveru Příroda.cz. Chceme být uskupením osvětovým, sdružujícím nadšence s přinejmenším prostým zájmem o botaniku.

'Zdravé lesy pro zdravý život' jsou stále churavější

11. leden 2006, Hnutí DUHA
Lesy ČR se v reklamní kampani sice chlubí 'zdravými lesy pro zdravý život' [1], ale skutečný zdravotní stav českých porostů se podle oficiálních statistik opět zhoršuje, varovalo dnes Hnutí DUHA.

Pomoc Arniky v Turecku slaví úspěch: Ratifikace Stockholmské úmluvy se přiblížila

29. prosinec 2005, Arnika – Centrum pro podporu občanů
ISTANBUL / PRAHA - Vůbec první konference věnovaná problematice vysoce nebezpečných perzistentních organických látek (POPs) v Turecku proběhla na konci prosince v Istanbulu.

Arnika varuje zákazníky před výrobky z PVC

19. prosinec 2005, Arnika – Centrum pro podporu občanů
DĚČÍN - PVC škodí! S tímto varováním v pátek 16.12. aktivisté Arniky oslovovali před obchodním domem Lidl v Děčíně zákazníky, aby si dali pozor na výrobky z PVC a především na potraviny, které jsou do této umělé hmoty balené. Rozdávali nakupujícím informační materiály, kde upozorňovali na nebezpečí plynoucí z používání obalů z PVC na potraviny pro životní prostředí a zdraví lidí.
Listování: předcházející  | 35 | 36 [ 37 ]  38 | 39 další
Celkem 43 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.