Rubrika: TISKOVÉ ZPRÁVY

Unipetrol žádá zvláštní výhody

31. květen 2005, Hnutí DUHA
Ekologické organizace včera požádala vládu, aby povolenky ke znečišťování oxidem uhličitým rozdělila mezi jednotlivé podniky spravedlivě a nezvýhodňovala společnost Unipetrol.

Chráněná území mají 24. května svůj svátek

19. květen 2005, Ministerstvo životního prostředí
Od roku 1999 se z iniciativy Federace EUROPARC každým rokem slaví 24. květen jako Evropský den parků. Právě 24. května bylo v roce 1909 vyhlášeno prvních devět národních parků v Evropě, a to ve Švédsku.

Co je doma, to se počítá!

11. květen 2005, Ministerstvo životního prostředí
'Co je doma, to se počítá!' je název nového výukového programu pro žáky a studenty základních a středních škol, s nímž přichází CENIA, česká informační agentura životního prostředí

Češi jednoznačně chtějí zdravé životní prostředí

9. květen 2005, Ministerstvo životního prostředí
Dosud asi nejrozsáhlejší průzkum veřejného mínění, který zjišťoval postoje obyvatel k životnímu prostředí, se uskutečnil v listopadu 2004 pro Generální ředitelství EK pro životní prostředí (DG Environment) ve všech zemích evropské pětadvacítky.

Vejce z domácích chovů jsou kontaminována, Česko na tom není nejlépe

26. duben 2005, Arnika – Centrum pro podporu občanů
PRAHA - Rozsáhlý mezinárodní projekt "Keep the Promise, Eliminate POPs", na němž Arnika spolupracovala se sítí IPEN, přinesl alarmující výsledky: Slepičí vejce z domácích chovů na celé planetě jsou dnes kontaminována toxickými látkami.

Lidé mohou s Arnikou oslavit Den Země 2005

21. duben 2005, Arnika – Centrum pro podporu občanů
PRAHA/ČR - Již pětatřicátým rokem lidé na celém světě oslavují Den Země, aby si tak připomněli závažnost problémů životního prostředí, s nimiž se lidstvo potýká. Je to zároveň příležitost představit veřejnosti možnosti, jak současný stav zlepšit. Den Země připadá na zítřek - 22. dubna. Arnika při této příležitosti připravila řadu akcí pro děti i dospělé.

Ministerstvo životního prostředí zve k oslavám svátku planety Země

14. duben 2005, Ministerstvo životního prostředí
22. duben jako Den Země si letos lidé na celém světě připomínají již po pětatřicáté. Probíhají nejrůznější happeningy, akce pro děti, výstavy či brigády v přírodě.

Vydejte se s námi 'Za Naturou na túru'

8. duben 2005, Regionální enviromentální centrum
Regionální environmentální centrum dnes představilo výukový program pro druhý stupeň základních škol nazvaný 'Za Naturou na túru'. Program je založen na exkurzích do území chráněných v soustavě Natura 2000. K tomuto účelu bylo po celé České republice vybráno 23 lokalit. Každé z těchto míst představí návštěvníkům naše nejvzácnější přírodní klenoty.

Za ochranu vodopádů a zásadovost vyhazov z práce

25. březen 2005, David Mareš
V Praze dne 24.3.2005 - Dne 16.2.2005 odvolal ředitel Správy ochrany přírody PhDr. Petr Dolejský z funkce vedoucího Správy CHKO Český kras Mgr. Michaela Pondělíčka. Jako důvod uvedl nevyhovující dlouhodobé hodnocení práce Správy CHKO Český kras, aniž však jakkoli upřesnil, čeho se toto hodnocení týkalo a čím bylo nevyhovující.

Čingis se vrací, jeho cestu sledují i žáci a studenti amerických škol

24. březen 2005, Český rozhlas
Praha, 23. března 2005 - Až do včerejška platilo, že tři čápi černí sledovaní v rámci projektu Nová odysea, zůstávají na svých zimovištích.
Listování: předcházející  | 38 | 39 [ 40 ]  41 | 42 další
Celkem 43 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.