Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Rubrika: TISKOVÉ ZPRÁVY

Expozice v Památníku zapadlých vlastenců prošla inovací

11. březen 2015, Mgr. Radek Drahný
Ve středu 11. března v 11 hodin se veřejnosti oficiálně otevřou inovované expozice paseckého Památníku zapadlých vlastenců. Úpravy se uskutečnily díky projektu K zapadlým vlastencům jako domů, podpořeného Libereckým krajem z programu Podpora ekologické výchovy a osvěty a Správou KRNAP. Jeho realizace probíhala od listopadu 2013 do října 2014.

Češi za rok odevzdali 767 tun úsporných zářivek

10. březen 2015, Ekolamp s.r.o.
Tuzemské domácnosti a firmy v loňském roce sebraly a předaly k recyklaci 767 tun světelných zdrojů. „To představuje téměř pět milionů kompaktních a lineárních zářivek, výbojek a LED světelných zdrojů odevzdaných na 4525 sběrných místech,“ bilancuje působení kolektivního systému Zuzana Adamcová, zástupkyně společnosti EKOLAMP. Vyplývá to z výsledků loňského hospodaření neziskové společnosti EKOLAMP, která zajišťuje zdarma zpětný odběr a...

Druhý ročník iniciativy „Zelenější zítřek“

10. březen 2015, Best Communications
Na základě dosavadního úspěchu projektu oznámila společnost Emirates pokračování iniciativy „Zelenější zítřek“. V rámci druhého ročníku podpoří Emirates neziskové ekologické organizace v ochraně životního prostředí v regionech částkou 150 000 dolarů.

Hnutí Brontosaurus uspořádá na jaře 30 akcí pro přírodu a památky. Dobrovolníci pomohou po celém Česku

4. březen 2015, Hnutí Brontosaurus
Stovky mladých lidí na jaře vyrazí pracovat bez nároku na odměnu, ale s chutí pomáhat. Vybírat mohou z téměř 30 víkendových akcí na pomoc přírodě a památkám, které organizátoři Hnutí Brontosaurus připravili po celém Česku. Na zámku v Uherčicích je například čeká víkend motivovaný knihou Gulliverovy cesty, v Dolejších Kunčicích dosází alej starými odrůdami jabloní

Do akce Ukliďme Česko zbývají 2 měsíce. Uklízet bude i ministr...

25. únor 2015, Martina Čáslavská
Přípravy druhého ročníku celorepublikové úklidové akce Ukliďme Česko 2015 jsou v plném proudu. Do jejího uskutečnění v sobotu 18. 4. 2015 zbývají dva měsíce a na webových stránkách projektu postupně přibývají zaregistrovaní organizátoři místních úklidů a dobrovolníci, kteří se třetí dubnovou sobotu společně vydají do boje proti černým skládkám a odpadu ve svém okolí.

Od soboty se změnily podmínky pro kácení stromů

3. listopad 2014, Ministerstvo životního prostředí
Tisková zpráva Praha, 31. října – S účinností nové vyhlášky o ochraně dřevin a jejich kácení se od zítřka mění podmínky pro kácení stromů. Nově bude možné kácet bez povolení ovocné dřeviny i u rekreačních objektů a v zahrádkářských koloniích, a to bez povolení. Naopak ostatní dřeviny s obvodem kmene větším než 80 centimetrů ve výšce 130 centimetrů budou potřebovat povolení.

Douglaska tisolistá může být nadějí pro chřadnoucí lesy

1. listopad 2014, Marta Čížková
Strnady – 20. 10. 2014 - Dřevina roku 2014 - douglaska tisolistá (Pseudotsuga menziesii /Mirb./ Franco) je v současné době mezi lesnickou veřejností často zmiňována jako strom s dobrým produkčním potenciálem kvalitního a odolného jehličnatého dřeva s všestranným využitím. Výzkumem douglasky tisolisté, jakožto cizokrajné dřeviny v podmínkách České republiky, se již přes půl století zabývá Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v.v.i....

Máš inovativní nápad v oblasti udržitelného rozvoje? Přihlaš se do soutěže „Unilever výzva“

1. listopad 2014, Petr Cícha
Společnost Unilever vyhlašuje v České a Slovenské republice soutěž „Unilever výzva“ pro studenty vysokých škol, která cílí na mladé lidi s inovativními nápady v oblasti udržitelného rozvoje.

Sekačky – dobrý sluha, zlý pán

6. červen 2014, Ing. Michala Jakubův
ze dne 5. 6. 2014. Červen je měsícem senosečí a ty s sebou přináší velké nebezpečí pro divoká zvířata. Především pak pro mláďata, která v nebezpečí neutíkají, ale reflexně se tisknou k zemi. Ve vlašimské Záchranné stanici pro živočichy nyní pomáhají malému srnčeti poraněnému rotační sekačkou. Další tři mláďata byla nalezena již mrtvá. Lze tomuto zraňování zvěře při seči předcházet?

Už zítra se v Brně otevře dětská interaktivní expozice o pasivních domech. První v Evropě!

22. duben 2014, Centrum pasivního domu
„Mámo, táto, pojďme bydlet zdravě!“ Toto zvolají už zítra první desítky dětí, které si přijdou prohlédnout a zažít stejnojmennou interaktivní expozici o tom, jak se staví energeticky šetrné domy. Expozice, která je v evropském měřítku zcela ojedinělá, se otevírá široké veřejnosti už ve středu 23. dubna na brněnském výstavišti. Autorem je Centrum pasivního domu.
Listování: předcházející  | 4 | 5 [ 6 ]  7 | 8 další
Celkem 43 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.

Hledání

 Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.