Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Rubrika: TISKOVÉ ZPRÁVY

Lední medvěd vám řekne, jak jste na tom s tříděním odpadů

2. duben 2014, Ekokom
Lední medvěd vám řekne, jak jste na tom s tříděním odpadů

Řidiči pozor! Začíná jarní migrace žab

2. duben 2014, Mgr. Radek Drahný
Nastává doba, kdy začínají žáby migrovat na svá trdliště. Ideální je pro ně teplý vlhký večer, kdy se, hnány rozmnožovacím pudem, vydávají na nebezpečnou pouť. Každoročně jich množství skončí pod koly aut při překonávání silnic. V Krkonoších pomáhají chránit žáby trvalé i dočasné zábrany.

Líbejte se v Krkonoších!

13. únor 2014, Mgr. Radek Drahný
Valentýnskému kouzlu podlehla i Správa Krkonošského národního parku a připravila pro své fanoušky Valentýnskou facebookovou fotografickou soutěž.

Ptákem roku 2014 je čáp bílý a čáp černý

9. únor 2014, Česká společnost ornitologická
Vrchlabí, Praha, 6. února 2014. Česká společnost ornitologická vyhlásila ptákem roku 2014 oba druhy čápů, čápa černého a čápa bílého. Díky své výjimečnosti je čáp bílý prvním druhem, který se stává ptákem roku podruhé – přesně po 20 letech. Kromě toho, že čáp symbolizuje návrat jara, nový život a všeobecné štěstí, přispěla k jeho volbě i skutečnost, že se letos koná již 7. celoevropské sčítání čápů bílých a 3. celostátní...

Včera proběhla první ze tří plánovaných pilotních realizací výukového programu národní kanceláře FSC ČR s názvem Šetrné dřevo, k

20. leden 2014, FSC ČR, o. s.
Včera proběhla první ze tří plánovaných pilotních realizací výukového programu národní kanceláře FSC ČR s názvem Šetrné dřevo, který je určen středním školám a gymnáziím. Pilotní výuku navštíví ve třech dnech celkem 86 žáků ze Střední školy polytechnické v Brně.

Konference OSN o klimatu skončila slabým výsledkem, do příště musejí politici lépe zvládnout domácí úkoly

23. listopad 2013, Hnutí DUHA Olomouc
Slabým výsledkem právě skončil varšavský summit OSN o změnách klimatu, poprvé v historii bez velkých ekologických organizací v jednacím sále.

dTest: Zázračné úspory se zařízením Energy Saver Pro? Velký podvod!

4. listopad 2013, Dtest
Sdružení dTest se na základě podnětů spotřebitelů zajímalo o zdánlivě zázračné zařízení, které má po připojení do elektrické sítě ušetřit až 75 % nákladů na elektrickou energii. A zjištění? Jedná se pouze o šikovně vymyšlený podvod a klamání spotřebitele.

Galapágy - novinka na Viasat Nature

28. srpen 2013, Karel Kapinus
Televizní stanice Viasat Nature uvede první zářijový den v exklusivní premiéře seriál Galapágy. Čtyřdílný seriál zkoumá působivou řadu volně žijících živočichů a evokuje různé znaky ostrovů a jejich historii.

Ústecký kraj dostane 20 milionů korun na výměnu kotlů

5. srpen 2013, Ministerstvo životního prostředí
Praha, 1. srpna 2013 - Ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský dnes s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem podepsal dohodu, na základě které obyvatelé Ústeckého kraje mohou získat celkem až dvacet milionů na výměnu starého kotle za nový ekologický.

Velká sucha ohrožují obojživelníky

23. červenec 2013, Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim
Minulý týden dostali zaměstnanci Záchranné stanice pro živočichy ČSOP Vlašim informaci od zemědělců o hynoucích pulcích ve vysychající tůňce nedaleko podlesí Čapek u Divišova. Kvůli velmi teplému počasí bylo potřeba ihned jednat. Ošetřovatelé stanice se tak na místo vypravili a po vyhodnocení situace provedli záchranný transfer.
Listování: předcházející  | 5 | 6 [ 7 ]  8 | 9 další
Celkem 43 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.

Hledání

 Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.