Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

 
 
 
 

Jak se stát redaktorem serveru Příroda.cz

Magazín www.PŘÍRODA.cz si za léta své existence vypracoval pozici jednoho z nevýznamnějších českých serverů věnujícím se tématům jako je příroda, její ochrana, ekologie, turistika a podobně. Patří k nejnavštěvovanějším serverům této kategorie. Server PŘÍRODA.cz má jako uznávané internetové periodikum přiděleno mezinárodní číslo ISSN 1801-2787 a jeho obsah je archivován Národní knihovnou v rámci projektu WebArchiv.

Kdo se může stát redaktorem Příroda.cz?

Redaktorem se může stát každý bez ohledu na věk, pohlaví, vzdělání, názory na řešení aktuálních problémů, politickou příslušnost nebo národnost ;-) Jediné důležité podmínky jsou kladný vztah k přírodě, schopnost dobře formulovat své myšlenky písemně v českém nebo slovenském jazyce a znalost tématu o kterém autor píše.

Jaká je za články odměna?

Pokud Vaše články budou kvalitní a čtivé, můžete se těšit na odměnu za každý zveřejněný článek. Abychom zjistili jakým způsobem píšete a zda budou Vaše články pro náš server přínosné, tak několik prvních článků zveřejníme bez nároku na odměnu. Po tomto zkušebním období Vám bude, v případě Vašeho zájmu, za každý článek vyplácena odměna. Výše odměny záleží na kvalitě, odbornosti a čtenosti článků.

O čem psát?

Naši redaktoři - a tedy pokud máte zájem i VY - mají velkou volnost ve výběru témat. Téma musí být ale příbuzné se zaměřením našeho serveru: příroda, ekologie, zvířata, rostliny, aktivity v přírodě, elektromobily, energetika nebo turistika, fotografování... Neomezujeme ani styl Vašeho psaní, můžete nám zkusit nabídnout jak odborný text tak i vtipný fejeton. Text by samozřejmě neměl obsahovat žádné urážky, vulgarismy nebo být v rozporu s platnými zákony. Vyhrazujeme si právo Váš článek nezveřejnit.

Jak psát články pro Přírodu?

Pokud se chystáte napsat nám Váš první článek, je lepší nás nejdříve kontaktovat. Zabráníte tak situaci, kdy budete zpracovávat téma o kterém v tu samou chvíli už píše nějaký náš stávající redaktor nebo je již na webu dostatečně probráno. Může se samozřejmě také stát že o článek který byste pro nás chtěli napsat bychom neměli zájem.

Vzhledem k tomu, že náš magazín si klade za cíl být populárně naučný magazín je nutné tomu přizpůsobit i způsob psaní. Text by měl být čtivý a pochopitelný i pro „lehce poučeného laika“.

Článek nám můžete napsat téměř v jakémkoliv textovém programu. Jsme schopni zpracovat články uložené například v Open Office, Microsoft Office - Word nebo i holý text (txt). Články nám můžete dodat i ve formátu HTML, nicméně náš redakční systém interně pracuje s jiným formátem a proto je to zbytečné. Články mohou být napsány v češtině nebo slovenštině, texty vždy pište s diakritikou (háčky, čárky).

Posílejte nám pouze svá díla, kopie článků z časopisů, knížek nebo cizích webů bez povolení autora nezveřejňujeme!

A co obrázky k článkům?

Pokud článek tvoříte v programu typu Word tak můžete obrázky vložit i k samotnému článku. Vždy nám ale zároveň s článkem pošlete emailem i původní obrázky, usnadníte nám tím jejich publikaci a fotografie budou kvalitnější. Obrázky posílejte vždy jen své vlastní, případně od autorů kteří Vám k tomu dali svolení.

Pokud fotografie ke svému článku nemáte, nevadí, máme vlastní bohatý archív fotografií a spolupracujeme s řadou špičkových fotografů.

Zveřejníte mi na Přírodě jakýkoliv článek?

Ne. Vyhrazujeme si právo odmítnout článek, pokud podle našeho názoru není svým zaměřením vhodný pro magazín www.PŘÍRODA.cz či odporuje platným zákonům. Zveřejnění reklamního PR článku je možné, ale takový článek bude označen jako reklama a jeho zveřejnění není zdarma. Podrobnosti o reklamě najdete zde.

Mohu přispět i jinak než články?

Ano, určitě můžete. Je tu několik možností. Jednou z nich je například pravidelný monitoring ostatních médií a vyhledávání zajímavých aktualit, na které nás upozorníte. Další možností je pravidelné doplňování kalendáře akcí. Můžete nám pomoci i s propagací Přírody tím, že na své stránky umístíte naši ikonu. Za každou takovou pomoc Vám předem děkujeme.

Chcete-li se stát jedním z našich autorů a podílet se na zajímavém a užitečném projektu tak se nám určitě ozvěte. Do emailu napište pár slov o sobě a přidejte krátký ukázkový článek.

Doporučujeme k přečtení

Madeira: procházky lemované levádami, vodopády i tropickou květenouMadeira: procházky lemované levádami, vodopády i tropickou k...
Malý ostrůvek v Atlantiku o rozloze 55 km na délku a 20 km na šířku každoročně překvapuje návštěvník...
S Geekshirts můžete vyjádřit lásku k přírodě trochu jinak (PR)S Geekshirts můžete vyjádřit lásku k přírodě trochu jinak (P...
Máte rádi přírodu? Svět kolem nás je pozoruhodné místo a je téměř neuvěřitelné, jak dobře je všechno...
Měnící se lesy a kůrovcové kalamityMěnící se lesy a kůrovcové kalamity
Zdravý český les má různorodou věkovou strukturu stromů a neroste v něm jenom jeden druh dřeviny - t...

Vyzkoušej své znalosti v našich testech


Poznávací test: Motýli a jejich housenky
Jaký motýl se z housenky vylíhne?
možnost odpovědimožnost odpovědi
Dosavadní průměrná úspěšnost účastníků: 25%

Vyhledávání


Reklama

Nejbližší akce v našem kalendáři

Allindiawatches
čtvrtek 17. 10. 2019 až 31. 12. 2019, Mumbai
We are the best professional Retailer of high quality brand watches, swiss watches...
Entomologická výstava v Otrokovicích, 19.10.2019
sobota 19. 10. 2019, Otrokovice
ENTOMOLOGICKÁ výstava v OTROKOVICÍCH. V prostorách Otrokovické Besedy se uskutečn...
24. Mezinárodní výstava lastur
sobota 19. 10. 2019 až 20. 10. 2019, Praha 8
Dopřejte sobě i svým dětem mimořádný zážitek a nechte je nahlédnout do tajemných h...

Facebook

Tapety na plochu


tapeta Mladá kopřiva

Reklama© 2004 - 2019 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
  • napište nám
  • vtipy o zvířatech
  • o nás

  • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
    Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz