Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

 
 
 
 

Tisková zpráva: Nová pomůcka do výuky: film Příběh věcí studentům odhalí, odkud a kam směřují věci denní potřeby

Brno, 4. listopadu 2011 – Dvacetiminutový animovaný film Příběh věcí výstižným způsobem přivádí studenty k pochopení celého řetězce od vzniku až po likvidaci zboží a podporuje u nich myšlení v souvislostech. Studenti si uvědomí, kdo ve skutečnosti zaplatí za výrobek, který si Evropané či Američané koupí se slevou či jaký je vztah mezi nadnárodními korporacemi a vládami jednotlivých zemí.

Kde se berou všechny věci, které nakupujeme? Jakou urazí cestu po světě, než dorazí na pulty obchodů? A může přinést nakupování lidem pocit štěstí? Odpovědi přináší nově česky dabovaný film Příběh věcí (Free Range Studios, 2007), určený středoškolským studentům a žákům vyšších tříd základních škol. Učitelé mají možnost stáhnout si film i pracovní list s úkoly pro studenty zdarma na webových stránkách společnosti NaZemi: www.nazemi.cz/pribehveci.

Studenti najdou odpověď i na otázku, jak došlo k tomu, že 99 % věcí, které nakoupíme, vyhodíme během 6 měsíců. Nebo proč si dobrovolně ničíme zdraví spaním na polštářích, jež obsahují toxické bromové zpomalovače hoření.

Autorka a vypravěčka filmu v jedné osobě, Američanka Annie Leonard, kriticky nahlíží na vzrůstající spotřebu a důsledky konzumního chování a volá po změně směrem k udržitelnějšímu způsobu života. „Diváci se například dozvídají, že jen v posledních třech desetiletích byla spotřebována třetina přírodních zdrojů, 80 % původních lesů je pryč a jen v Amazonii mizí 2000 stromů za minutu,“ uvedla k filmu Eva Malířová ze společnosti NaZemi, díky níž se film právě nyní dostává i k českým studentům.

Příběh věcí vychází z údajů zejména o Spojených státech amerických. Systém materiálové ekonomiky však funguje v evropských zemích velmi podobným způsobem.

Příběh věcí je součástí publikace PodObal – příručka o globálních souvislostech našeho obchodování, kterou v říjnu 2011 vydala společnost NaZemi. Díky příručce mohou učitelé studentům přiblížit „vzdálené globálno“ na příkladu našeho spotřebního chování, na provázanosti nás jako nakupujících s těmi, kteří na druhé straně planety zboží pro nás vyrábí. „V 32 lekcích globálního rozvojového vzdělávání, které příručka přináší, jsme kladli důraz na zapojování více smyslů. Proto tvoří součást příručky 5 dokumentárních filmů, 67 fotografií, ilustrované přílohy a jiné audiovizuální materiály. Rádi bychom tímto usnadnili realizaci průřezového tématu Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech,“ doplnila Eva Malířová z NaZemi. Ukázkové aktivity z příručky si mohou učitelé zdarma stáhnout na www.nazemi.cz/materialy.

K tématu filmu a příručky se rovněž váže interaktivní výstava Supermarket SVĚT, kterou si učitelé mohou zdarma vypůjčit od společnosti NaZemi do svých škol.

Debata k tiskové zprávě 'Nová pomůcka do výuky: film Příběh věcí studentům odhalí, odkud a kam směřují věci denní potřeby'Pokud máte zájem o bezplatné zveřejnění své tiskové zprávy tak nás kontaktujte.
Vyhrazujeme si právo Vaši tiskovou zprávu na našem serveru nezveřejnit.

Vyzkoušej své znalosti v našich testech


Poznávací test: Zvířata z dokumentu Jeden dne v divočině
Jak se jmenuje toto zvíře ze seriálu Jeden den v divočině, který vysílá televizní kanál Viasat Nature?
možnost odpovědimožnost odpovědi
Dosavadní průměrná úspěšnost účastníků: 70%

Reklama

Facebook

Tapety na plochu


tapeta Mahonie

Reklama

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.

Vyhledávání
© 2004 - 2019 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
  • napište nám
  • vtipy o zvířatech
  • o nás

  • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
    Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz