Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

 
 
 
 

Tisková zpráva: Společnost botaniků (Spolbot) se představuje

Představujeme Vám nové uskupení při serveru Příroda.cz. Chceme být uskupením osvětovým, sdružujícím nadšence s přinejmenším prostým zájmem o botaniku.

Logo Spolbot - klikněte pro zobrazení detailuLogo Spolbot Také zvažujete členství v některé vědecké a zájmové společnosti či ochranářské organizaci a koncepce těchto uskupení Vám úplně nevyhovuje? Nechcete platit vysoké členské poplatky kvůli doplácení na drahý členský časopis, kterému je těžké porozumět (prostě platit za něco, co nechcete) a zaměření jiných organizací zase nevychází vstříc Vašim botanickým potřebám? Nabízíme Vám alternativu.

Naše cíle

Máme dva hlavní cíle: 1) popularizaci botanické vědy 2) prohloubení spolupráce nadšených botaniků. Popularizovat botanickou vědu chceme zejména prostřednictvím Internetu - publikačními aktivitami (viz aktivity níže). Prohloubení spolupráce nadšených botaniků by měla vyplívat z naší činnosti. Chceme podpořit všechny botanické specializace - tedy jak základní přírodovědný výzkum, tak výzkum aplikovaný (pěstované rostliny). Chceme, aby spolu spolupracovali nejen např. přírodovědci s přírodovědci, ale i přírodovědci se zahradníky či lesníky apod.

Internetová prezentace

Internetovou presentaci Spolbotu naleznete na stránkách botanici.ekostranky.cz

Členské poplatky

Velkou předností členství ve Spolbotu jsou dobrovolné členské poplatky. Za poplatek Vám můžeme zaslat průkazku člena (není však nutné mít průkazku), jinak členství bude uvedeno jen na stránkách společnosti (jméno a město bydliště).

Aktivity

Spolbot bude: 1) vyvíjet publikační aktivity 2) zajišťovat informační servis svým členům 3) pořádat srazy členů za účelem botanizování. Své členy chceme jednak vést k publikacím na serveru Příroda.cz, jednak chceme z naší návštěvní knihy 'Botanopolitan' udělat interaktivní přispěvovací médium upozorňující na zajímavé články, servery, botanické akce, postřehy aj. Vítány jsou vlastní botanické internetové presentace členů, na které budou ostatní členové upozorněni (a budou presentovány i např. na rozcestníku Botanika nikde). Rádi bychom rovněž zajišťovali informační servis zejména o pořádaných botanických akcích - pořádaných Českou botanickou společností, muzei, školami, různými organizacemi apod. Již v současnosti se nám to daří díky aktualitám Botaniky nikde, přesto si myslíme, že v tomto směru jsou ještě velké rezervy. V neposlední řadě chceme uspořádat i vlastní botanická setkání, aby spojení botaniků nebylo jen virtuální, ale i reálné.

Vedení

Vedení Spolbotu se ujali zakládající členové - Mgr. Jirka Jakl (Botanika nikde) a Honza Havránek (Botanikus). Podle toho jak se Spolbot bude rozvíjet, budou moci být voleni i další členové vedení Spolbotu.

Výhody a povinnosti členství

Stanete se členem první botanické (virtuálně - reálné) společnosti pro nejširší veřejnost - stanete se tak vlastně 'oficiálně' botanikem. Vaše povinnosti jsou dobrovolné. Podmínkou vstupu je botanická aktivita - alespoň nějaký botanický článek, provoz botanického serveru, příspěvky do Botanopolitanu...

Závěrem

Pokud máte chuť stát se členem Společnosti botaniků, kontaktujte nás prosím. Je to zadarmo a nemáte co ztratit.

Debata k tiskové zprávě 'Společnost botaniků (Spolbot) se představuje'Pokud máte zájem o bezplatné zveřejnění své tiskové zprávy tak nás kontaktujte.
Vyhrazujeme si právo Vaši tiskovou zprávu na našem serveru nezveřejnit.

Vyzkoušej své znalosti v našich testech


Poznávací test: Zvířata z dokumentu Jeden dne v divočině
Jak se jmenuje toto zvíře ze seriálu Jeden den v divočině, který vysílá televizní kanál Viasat Nature?
možnost odpovědimožnost odpovědi
Dosavadní průměrná úspěšnost účastníků: 70%

Reklama

Facebook

Tapety na plochu


tapeta \

Reklama

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.

Vyhledávání
© 2004 - 2019 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
  • napište nám
  • vtipy o zvířatech
  • o nás

  • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
    Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz