Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

 
 
 
 

Evropský týden mobility a den bez aut 2008

16 - 22. září. Sedmý ročník celoevropské akce, která nás může naučit tomu, že jsou ve městech i jiné varianty dopravy než vlastním automobilem. Reaguje na stále se zvyšující automobilovou dopravu a s tím i zhoršující se životní prostředí ve městech.

logo Evropský týden mobility - klikněte pro zobrazení detailulogo Evropský týden mobility Takovým příkladem je i paradox, že ve městě, které je na úpatí Krkonoš - Vrchlabí je v zimě mnohem méně dýchatelný vzduch než ve stotisícovém Hradci Králové. A proč? Protože radní Vrchlabí se nejsou schopni domluvit se na uzavření úzké centrální ulice a vést dopravu jinudy. Varianta tu je. Vrchlabáci určitě vědí. Navíc již delší dobu funguje obchvat města směrem na Špindlerův mlýn, který je však není využíván tak jak by mohl být. Hodně směrových cedulí vede stále přes město a tak turisté jezdí do Špindlu přes centrum Vrchlabí, kde se pak nedá dýchat.

Takovýchto měst s dopravně přetíženými centry je velká spousta a tato akce by mohla napomoci k tomu aby si obyvatelé uvědomily, že nejde jen o nákladní dopravu, která centra přetěžuje, ale mnohde i o osobní automobily, které často ucpou centrum města a potom se tam nedá ani dýchat.

V České republice se této akce účastní poměrně velké množství měst. Aby se této akce mohla zúčastnit, musela přijmout dokument, který je zavazuje k tomu, že udělají během roku něco významného pro to aby se zlepšila dopravní situace ve městě a tím i životní prostředí a bezpečnost. Během týdne mobility se pak v těchto městech uskuteční velké množství akcí pro veřejnost, které ukáží obyvatelům jak se mohou přičinit o to, aby se jim ve městě lépe žilo. V některých městech je například zvýhodněné jízdné v MHD. Letošní téma je čistý vzduch všem

22.září je vyhlášen dnem bez aut, proto nechte vaše auto doma.

Seznam akcí najdete na stránkách ministerstva životního prostředí

Debata k článku 'Evropský týden mobility a den bez aut 2008'

Reklama

Tapety na plochu


tapeta Dobrou chuť

Vyhledávání


Reklama

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.


© 2004 - 2019 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
  • napište nám
  • vtipy o zvířatech
  • o nás

  • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
    Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz