Bylinky prospěšné pro náš zrak: Ne nadarmo je zrak označován jako náš…
Ne nadarmo je zrak označován jako náš nejdůležitější smysl, i když i ostatní smysly pro nás mají nezastupitelnou úlohu. Většinu vjemů však hodnotíme právě našima očima a v době techniky je náš zrak neúměrně zatěžován. Jak tedy o oči pečovat pomocí bylinek, aby nám vydržel dlouho kvalitní?
Skutečně končí Mercedes s elektromobily? Ne, plány pokračují a prodeje elektromobilů ve skutečnosti stoupají: Čeští novináři jsou všeobecně známí tím,…

Skutečně končí Mercedes s elektromobily? Ne, plány pokračují a prodeje elektromobilů ve skutečnosti stoupají

20. květen 2024, Jiri Hlavenka
[ rubrika: technika a příroda | téma: elektromobily, automobily, motorismus, ekologie, Mercedes, prodeje, elektromobilita ]
Čeští novináři jsou všeobecně známí tím, že elektromobilitě většinou moc nefandí. Jedna z posledních zpráv, která momentálně koluje českým mediálním prostorem, se týká konce výroby elektromobilů značky Mercedes Benz. Jak vám ukáže následující text, tak budoucnost automobilů ve skutečnosti i nadále postupuje ekologickým směrem, který čeští novináři z neznámých důvodů neustále odmítají.
Na koloběžkách ze Špindlerovky do Vrchlabí trošku oklikou: Dnešní výlet do Krkonoš bude opět koloběžmo.…

Na koloběžkách ze Špindlerovky do Vrchlabí trošku oklikou

17. květen 2024, Lenka Kadlíková
[ rubrika: turistika, cestování | téma: výlet, Krkonoše, koloběžky, cyklistika, Špindlerova bouda, Petrovka bouda, Moravská bouda, Dívčí lávky, Špindlerův Mlýn, Strážné, Vrchlabí, koloběh ]
Dnešní výlet do Krkonoš bude opět koloběžmo. Vyjedeme se cyklobusem na Špindlerovku a vyrazíme do Vrchlabí. Ano můžeme to sjet rovnou po asfaltce, nicméně to je nuda. Vydáme se na Petrovku a pojedeme dolů přes Moravskou boudu. Ze Špindlu to bude kousek stoupání pod Hromovkou. Dál už to zas bude z kopce přes Strážné až do Vrchlabí. Celá cesta měří necelých 27km.
Jedlé kvítí: „Májové kvítky, sbírejte dítky, sbírejte…

Jedlé kvítí

15. květen 2024, Blanka Holzäpfelová
[ rubrika: ekoporadna ]
„Májové kvítky, sbírejte dítky, sbírejte všichni křesťané...,“ zpívá se ve známé barokní písni Adama Václava Michny z Otradovic. Nemusíte být však vyznavači křesťanství, abyste si mohli nasbírat líbivé kvítky, a to nejen pro krásu, ale i pro zpestření domácí stravy. Které květiny tedy lahodí oku i našemu žaludku (a nejen jemu) ?
Čína zatočila s exhalacemi oxidů síry, paradoxně tím výrazně oteplila Tichý oceán : To, co u nás probíhalo v 80tých a 90tých letech,…

Čína zatočila s exhalacemi oxidů síry, paradoxně tím výrazně oteplila Tichý oceán

10. květen 2024, Lenka Kadlíková
[ rubrika: globální problémy | téma: Čína, globální změna klimatu, odsíření, exhalace, znečištění, oteplování, oceán ]
To, co u nás probíhalo v 80tých a 90tých letech, odsíření průmyslu a dopravy, v Číně začalo zhruba od roku 2010. Exhalace oxidů síry v Číně klesly natolik, že výrazně klesl jejich „ochlazovací“ efekt. Oxidy síry nejsou oxidy uhlíku. Bacha na to.
Ochrana životního prostředí top tématem Eurovoleb – díky Green dealu: Dala jsem si tu práci a pročetla jsem volební…

Ochrana životního prostředí top tématem Eurovoleb – díky Green dealu

7. květen 2024, Lenka Kadlíková
[ rubrika: komentáře ]
Dala jsem si tu práci a pročetla jsem volební programy všech politických stran a uskupení kandidujících za ČR do Evropského Parlamentu. Zjistila jsem jednu pozitivní věc. Ve všech programech se hodně řeší Green deal – Zelená dohoda pro Evropu. Otázka ochrany životního prostředí se tak konečně dostala do popředí zájmu politiků.
Jak rychle vyroste trávník?: Mnoho zahradníků se zajímá o to, jak rychle…

Jak rychle vyroste trávník?

7. květen 2024, REKLAMA
[ rubrika: ekoporadna ]
Mnoho zahradníků se zajímá o to, jak rychle vyroste trávník po zasazení semene nebo pokládce trávního koberečku. Rychlost růstu trávníku závisí na několika faktorech, včetně druhu trávy, počasí, péče a podmínek pěstování. V tomto článku se podíváme na faktory ovlivňující rychlost růstu trávníku a jakým způsobem lze urychlit proces.
Kulík hnědý – táta na mateřské, máma běhna: Tohoto pozoruhodného krasavce můžeme právě teď…

Kulík hnědý – táta na mateřské, máma běhna

6. květen 2024, Lenka Kadlíková
[ rubrika: flóra & fauna | téma: Krkonoše, ptáci ]
Tohoto pozoruhodného krasavce můžeme právě teď v květnu vidět především na vrcholcích Krkonoš nebo Hrubého Jeseníku. Právě v tuto dobu se zde zastavuje při migraci na hnízdiště ve Skandinávii. Vzácně tu i zahnízdí. Ale pozor ten barevnější a větší není sameček, ale samička.
Babyboom u lidoopů v ZOO Praha: To, že se v ZOO Praha občas narodí u goril…

Babyboom u lidoopů v ZOO Praha

3. květen 2024, Lenka Kadlíková
[ rubrika: komentáře ]
To, že se v ZOO Praha občas narodí u goril mládě, není nijak překvapující. Po narození prvního českého gorilího mláděte , Moji, jsme si na to už zvykli. Aktuálně jsou však v rezervaci Dja dva kojenci najednou. A další je u orangutanů.
Chystáte se založit zahradní jezírko? S tímto návodem uděláte vše správně už napoprvé: Stavba jezírka je pěkný projekt, u kterého se…

Chystáte se založit zahradní jezírko? S tímto návodem uděláte vše správně už napoprvé

1. květen 2024, REKLAMA
[ rubrika: ekoporadna ]
Stavba jezírka je pěkný projekt, u kterého se můžete kreativně vyjádřit a během toho si užívat přírodu. Jezírko zpříjemní vzhled vaší zahrady a vnese do ní klidnou atmosféru – ať už sníte o malém klidném útočišti pro relaxaci, nebo o živé vodní krajině plné rostlin a živočichů. Aby se z toho ale nestal projekt, který vám do života přinese více starostí a vzteku než klidu, poctivě se na něj připravte. V našem článku vás krok za krokem provedeme…
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 328 stránek, zobrazit poslední stránku.