Proč slepýš není had?: Většina z nás ve slepýšovi vidí hada. Na...
Většina z nás ve slepýšovi vidí hada. Na první pohled opravdu tak vypadá. Nicméně jak jistě už ze základní školy víte, slepýš není had, ale beznohá ještěrka. Jaké jsou tedy základní rozdíly mezi slepýšem a hady?
Vlci jako dobrá zpráva pro přírodu? Ne nutně. Ostatní šelmy je nevítají: O tom, že se s návratem velkých šelem nemusí...

Vlci jako dobrá zpráva pro přírodu? Ne nutně. Ostatní šelmy je nevítají

DNES, Mgr. Radomír Dohnal [ flóra & fauna ]
O tom, že se s návratem velkých šelem nemusí pojit jen pozitiva, se mluví prakticky neustále. Obvykle si ale na smečky vlků stěžují spíš ti, kteří se od nich mohou dočkat nějakých škod nebo v nich vidí konkurenci. Aktuální studie z území státu Washington je netradiční v  tom, že do role těch, co si stěžují na vlky, staví ochránce přírody.
K lidem přítulný krkavec u Luční boudy – nekrmte ho, zní  z Krnapu: V posledních dnech je často pozorován v oblasti...

K lidem přítulný krkavec u Luční boudy – nekrmte ho, zní z Krnapu

2. červen 2023, Krkonošský národní park [ flóra & fauna ]
V posledních dnech je často pozorován v oblasti Bílé louky (okolí Luční boudy) krkavec, který vyhledává blízkost lidí. Toto chování je nezvyklé a mohl by být pro něho nebezpečné, pokud přijme lidmi nabízenou potravu. Nabádáme veřejnost, aby při setkání s ním udržovali bezpečnou vzdálenost a nekrmili jej.
Přírodní rezervace Zábělá aneb mločí klenot u břehu divoké Berounky : I přesto, že se jedná o jednu z...

Přírodní rezervace Zábělá aneb mločí klenot u břehu divoké Berounky

2. červen 2023, Mgr. Kateřina Havránková [ turistika, cestování ]
I přesto, že se jedná o jednu z nejkrásnějších přírodních lokalit Plzeňska, pro svou odlehlost od centra Plzně bývá přírodní rezervace Zábělá pro mnohé místní obyvatele i turisty stále skryta. Pojďme se společně vydat na cestu a objevit všechny krásy, které toto místo nabízí.
Kniha Jantarová stezka - trošku jiný pohled na minulost a současnost Evropy: Vydejte se spolu s autory této výpravné knihy do...

Kniha Jantarová stezka - trošku jiný pohled na minulost a současnost Evropy

1. červen 2023, Lenka Kadlíková [ literatura a příroda ]
Vydejte se spolu s autory této výpravné knihy do dávné historie obchodních cest, které využívali nejen obchodníci s jantarem. Cesta nás zavede z jižní Evropy, přes Moravu až k do Polska k Baltskému moři.
Dám si pivko proti komárům a klíšťatům: Pivo, přesněji pivovarské kvasnice, obsahují...

Dám si pivko proti komárům a klíšťatům

30. květen 2023, Lenka Kadlíková [ věda, výzkum ]
Pivo, přesněji pivovarské kvasnice, obsahují thiamin - vitamín B1. U něho je tradováno, že má odpuzující účinek na komáry či klíšťata. Studie od Cambridge University však říká trošku něco jiného.
Klíště obecné - mýty a pravdy: Snad ve všech médiích se právě objevují, jako...

Klíště obecné - mýty a pravdy

30. květen 2023, Lenka Kadlíková [ ekoporadna ]
Snad ve všech médiích se právě objevují, jako každý rok, informace o velmi vysoké aktivitě klíšťat. Pojďme se podívat na to, co je to za parazita, kde žije, jak nám může uškodit a jak se ho správně zbavit.
Světu vládnou elektrokola! Který národ kupuje nejvíc elektrokol a jak jsou na tom ve světovém srovnání Češi?: Elektrokola jsou stále populárnější dopravní...

Světu vládnou elektrokola! Který národ kupuje nejvíc elektrokol a jak jsou na tom ve světovém srovnání Češi?

29. květen 2023, Anna Nebeská [ aktivity v přírodě ]
Elektrokola jsou stále populárnější dopravní prostředek, který nabízí ekologickou alternativu k autům a hromadné dopravě. Patříte také k jejich fanouškům, nebo jste naopak jejich odpůrci? Nabízíme vám statistiku, která dokazuje celosvětový vzestup oblíbenosti těchto elektrických dopravních prostředků.
Užovka, zmije nebo slepýš?: Bojíte se hadů? Potřebujete zjistit, kdo vás to...

Užovka, zmije nebo slepýš?

29. květen 2023, Lenka Kadlíková [ flóra & fauna ]
Bojíte se hadů? Potřebujete zjistit, kdo vás to navštívil na vaší zahradě? V České republice máme výhodu, že tu máme jen pět druhů hadů a jednu hadovi se podobající ještěrku. Pojďme se na ně podívat z blízka, ať víte, že to na co koukáte nejspíš není zmije. I když ani ta není nebezpečná pro dospělého člověka.
Výlet do Krkonoš za zvířátky a krkonošskými kameny : Tenhle výlet s výchozím bodem na Špindlerově...

Výlet do Krkonoš za zvířátky a krkonošskými kameny

26. květen 2023, Lenka Kadlíková [ turistika, cestování ]
Tenhle výlet s výchozím bodem na Špindlerově boudě si nejlépe užijí rodiče a děti, které už jsou zvyklé něco ujít. Vyrazíme přes Dívčí a Mužské kameny do Černého sedla a Martinovým a Medvědím dolem zpět do Špindlerova mlýna. Cestou si uděláme zacházku po zvířátkové naučné stezce na Moravskou boudu.
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 307 stránek, zobrazit poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.