Rubrika: LEGISLATIVA

Konec hledání značek o férovosti výrobku - EU parlament přijal zákon pro boj proti odlesňování : Podle vědecké studie zveřejněné v prestižním...
Podle vědecké studie zveřejněné v prestižním časopise Science způsobuje odlesňování zejména v tropických oblastech z 90% zemědělství. Na odlesněných plochách se pěstuje především kakao, káva, palmy na palmový, sója a pochází z nich samozřejmě dřevo. U těchto surovin a výrobků z nich bude muset dovozce do EU nyní doložit, že suroviny nepochází z těchto nově odlesněných oblastí, schválil včera Evropský parlament.
Mezinárodně významné mokřady u nás: V nedávné době byl vyhlášen nový mokřad...

Mezinárodně významné mokřady u nás

25. únor 2005, Jan Havránek
V nedávné době byl vyhlášen nový mokřad chráněný světovou úmluvou o mokřadech - Podzemní Punkva. Jako významný, nadnárodní biotop se tak stal jedenáctým mokřadem v ČR podléhající Ramsarské úmluvě.
Ochrana nižších rostlin - Řasy: Ač ochrana řas nebyla dosud samostatně nijak...

Ochrana nižších rostlin - Řasy

4. únor 2005, Alena Rulfová
Ač ochrana řas nebyla dosud samostatně nijak zvlášť kvalitně zapracována do právních norem našeho státu a ve vyhlášce k zákonu o ochraně přírody a krajiny není uveden žádný chráněný druh řas, je jejich ochrana velmi důležitá pro celé (především vodní) ekosystémy a tedy i pro nás.
Ochrana rostlin v praxi - Houby: Nikdo z nás si nedovede představit  Zemi bez...

Ochrana rostlin v praxi - Houby

17. leden 2005, Alena Rulfová
Nikdo z nás si nedovede představit Zemi bez stromů a rostlin celkově, nebo je tato představa pro něj značně smutná a nepřijatelná. Bohužel velké množství v současné sobě známých i neznámých rostlinných druhů spadá podle zákona o ochraně přírody a krajiny, nebo spíše dle vyhlášky k tomuto zákonu, do druhů kriticky ohrožených. Patří sem kupodivu také houby.

Obecná a zvláštní ochrana živočišných druhů (2. část)

5. leden 2005, Alena Rulfová
Mnozí z nás jistě již někdy zaslechli pojem Červená kniha, ale co to vlastně je?

Obecná a zvláštní ochrana živočišných druhů (1. část)

28. prosinec 2004, Alena Rulfová
Stejně jako ochrana rostlin je samozřejmě velmi důležitá a nezbytná ochrana živočichů. Většina lidí si bohužel již jen matně uvědomuje tuto prapůvodní skutečnost.

Ochrana dřevin

29. listopad 2004, Alena Rulfová
Dřeviny nám dávají největší množství životodárného kyslíku a proto jim musí být věnován dostatek místa v české legislativě.

Územní ochrana přírody - obecná ochrana přírody 2

25. listopad 2004, Alena Rulfová
Druhá část článku o obecné ochraně přírody je věnována přírodním parkům, krajinnému rázu a ÚSES.
Mezinárodní úmluva CITES: Máte doma, či se chystáte koupit nějakou tu...

Mezinárodní úmluva CITES

23. listopad 2004, Lenka Kadlíková
Máte doma, či se chystáte koupit nějakou tu želvu, ještěrku, ptáka či jiné zvíře o kterém si nejste jisti, zda se náhodou nejedná o ohrožený druh podléhající úmluvě CITES?

Územní ochrana přírody - obecná územní ochrana

19. listopad 2004, Alena Rulfová
V dnešním článku se budu věnovat obecné územní ochraně přírody. Není snadné určit přesnou definici obecné územní ochrany přírody. Mohlo by nás napadnout, že se nesoustředí jen na vymezené územní celky, ale chrání všechny celky obecně. Není to však zcela pravda.
Listování: [ 1 ]  2 další
Celkem 2 stránky, zobrazit poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.