Rubrika: EKOPORADNA

Jedlé kvítí: „Májové kvítky, sbírejte dítky, sbírejte…
„Májové kvítky, sbírejte dítky, sbírejte všichni křesťané...,“ zpívá se ve známé barokní písni Adama Václava Michny z Otradovic. Nemusíte být však vyznavači křesťanství, abyste si mohli nasbírat líbivé kvítky, a to nejen pro krásu, ale i pro zpestření domácí stravy. Které květiny tedy lahodí oku i našemu žaludku (a nejen jemu) ?
Jak rychle vyroste trávník?: Mnoho zahradníků se zajímá o to, jak rychle…

Jak rychle vyroste trávník?

7. květen 2024, REKLAMA
Mnoho zahradníků se zajímá o to, jak rychle vyroste trávník po zasazení semene nebo pokládce trávního koberečku. Rychlost růstu trávníku závisí na několika faktorech, včetně druhu trávy, počasí, péče a podmínek pěstování. V tomto článku se podíváme na faktory ovlivňující rychlost růstu trávníku a jakým způsobem lze urychlit proces.
Chystáte se založit zahradní jezírko? S tímto návodem uděláte vše správně už napoprvé: Stavba jezírka je pěkný projekt, u kterého se…

Chystáte se založit zahradní jezírko? S tímto návodem uděláte vše správně už napoprvé

1. květen 2024, REKLAMA
Stavba jezírka je pěkný projekt, u kterého se můžete kreativně vyjádřit a během toho si užívat přírodu. Jezírko zpříjemní vzhled vaší zahrady a vnese do ní klidnou atmosféru – ať už sníte o malém klidném útočišti pro relaxaci, nebo o živé vodní krajině plné rostlin a živočichů. Aby se z toho ale nestal projekt, který vám do života přinese více starostí a vzteku než klidu, poctivě se na něj připravte. V našem článku vás krok za krokem provedeme…
Byliny prospěšné našim játrům: Játra orgán zastávající v těle velice…

Byliny prospěšné našim játrům

26. duben 2024, Blanka Holzäpfelová
Játra orgán zastávající v těle velice důležitou funkci. Jsou zodpovědná za tvorbu žluči, složitých faktorů zodpovědných za správné srážení krve, ale známá jsou především pro své silné detoxikační schopnosti. V dnešní toxiny nabité době to přináší neblahý důsledek v podobě oslabené až zničené funkce jater, případně jejich energie.
Aloe vera – hojivá pokojovka: Aloe vera je jednou z nejčastěji pěstovaných…

Aloe vera – hojivá pokojovka

10. duben 2024, Blanka Holzäpfelová
[ téma: Aloe vera, bylinky ]
Aloe vera je jednou z nejčastěji pěstovaných pokojových rostlin. Děje se tak pro její nenáročnost na pěstování, praktickou využitelnost i celkem malý vzrůst. Pokud nepěstujete vyloženě několik desítek let staré jedince, ti potom už tak malí nejsou. Málokdo však ví, že v aloe se skrývá hotový zázrak po všech stránkách.
Jak na jarní detox: Jarní detox je v současné době velice…

Jak na jarní detox

3. duben 2024, Blanka Holzäpfelová
[ téma: Jarní bylinky, detox ]
Jarní detox je v současné době velice oblíbený. Aby ne, naši předkové se na jaře čistili celkem pravidelně. Jen to nepojímali tak moderně, se všemi nejrůznějšími tabletkami a prostředky na čištění, hubnutí a kde co podobného. Ona známá postní doba v křesťanství sice je cílená především na duchovní půst a odříkání, ale naši předkové obvykle na tuto činnost navazovali i očistou tělesnou. Jak tedy takovou jarní očistu provést správně?
Jak probíhá správná těžba dřeva?: Zdědili jste kus lesa a první, co vás napadlo,…

Jak probíhá správná těžba dřeva?

3. duben 2024, REKLAMA
Zdědili jste kus lesa a první, co vás napadlo, bylo, že v něm začnete těžit dřevo a to následně prodávat? Skvělý nápad! Ještě před tím si ale pečlivě nastudujte, jak taková těžba dřeva musí ze zákona probíhat.
Bylinky pro podporu dobrého spánku: Spánek se v současné době stává velkým…

Bylinky pro podporu dobrého spánku

20. březen 2024, Blanka Holzäpfelová
Spánek se v současné době stává velkým tématem. Stres, zrychlený životní styl, přemíra elektroniky, směnný provoz, to vše působí na nás a naši kvalitu spánku. A je toho mnohem víc. Pojďme se podívat na některé bylinky, které nám mohou pomoci.
Jedlé plevely: Většina z nás zná plevel pouze jako…

Jedlé plevely

13. březen 2024, Blanka Holzäpfelová
Většina z nás zná plevel pouze jako nepříjemného záškodníka na zahradě, u něhož máme jediný cíl – zbavit se ho. V současné době se však začíná dostávat do povědomí mnohem sofistikovanější myšlenka – totiž, že z některých plevelů lze udělat poměrně chutnou svačinku nebo přísadu do jídel. Ne všechny plevely jsou však jedlé. Které tedy můžeme využít na talíři?
Konopí – zázračná ale riziková rostlina: Konopí seté je mezi lidmi poměrně známá…

Konopí – zázračná ale riziková rostlina

6. březen 2024, Blanka Holzäpfelová
[ téma: konopí ]
Konopí seté je mezi lidmi poměrně známá rostlina. Především jako droga marihuana, která se z této rostliny vyrábí. Její pěstování je regulováno zákonem. Konopí má však široké využití v oblasti zdravotnictví, technice ale i textilním průmyslu. Pojďme se na obě strany této mince podívat.
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 30 stránek, zobrazit poslední stránku.