Rubrika: EKOPORADNA

Rady na prohřátí organismu: Přestože jaro pomalu klepe na dveře, stále…
Přestože jaro pomalu klepe na dveře, stále ještě budeme chvíli pociťovat studené zimní počasí. Už naši předkové říkávali „březen, za kamna vlezem“ a „duben, ještě tam budem“. Nenechme se tedy oklamat a ještě chvíli se věnujme prohřátí těla.
5 pozitivních ekologických změn v přírodě i společnosti: V dnešní době se zdá, že zprávy o společnosti…

5 pozitivních ekologických změn v přírodě i společnosti

29. únor 2024, REKLAMA
V dnešní době se zdá, že zprávy o společnosti a životním prostředí jsou téměř výlučně negativní. Od znečištění ovzduší a vody po ztrátu biologické rozmanitosti a klimatické změny, zdá se, že svět se neustále zhoršuje. Je však důležité si uvědomit, že ne všechno týkající se přírody a společnosti je jen negativní.
Elegance a Inovace: Prozkoumejte svět designového nábytku: Hledáte nový nábytek do svého domu? Zveme vás…

Elegance a Inovace: Prozkoumejte svět designového nábytku

29. únor 2024, REKLAMA
Hledáte nový nábytek do svého domu? Zveme vás na místo, kde se elegance setkává s inovací. Místo, kde se design stává uměním a příroda je inspirací i průvodcem. Místo, jehož filozofie spočívá v jednoduchosti, kvalitě a respektu k přírodě.
Káva – pro a proti: Pití kávy patří mezi nejznámější rituály.…

Káva – pro a proti

14. únor 2024, Blanka Holzäpfelová
[ téma: káva, kofein ]
Pití kávy patří mezi nejznámější rituály. Mnozí z nás si bez tohoto „kouzelného nápoje“ nedokážou představit den. Pěstování, vývoz a výroba kávy hýbou celosvětovou ekonomikou. Pojďme se tedy na tuto okouzlující rostlinu a její plody podívat blíže.
Která skříň bude ideální pro váš interiér?: Šatní skříň je kus nábytku, který často…

Která skříň bude ideální pro váš interiér?

28. leden 2024, REKLAMA
Šatní skříň je kus nábytku, který často rozhoduje o pohodlí bytu neméně než pohodlná pohovka nebo postel v ložnici. Při zařizování bytu se vyplatí zajistit dostatek úložných prostor. Prostorná šatní skříň vám usnadní udržování pořádku a všechny oděvy, doplňky a sezónně používané předměty v ní najdou vhodné místo. Pojďme se společně podívat na návrhy hotového nábytku a zjistit, která skříň bude ideální pro váš interiér?
Způsoby přenosu bakterie Helicobacter pylori: Pokud jste o bakterii Helicobacter pylori ještě…

Způsoby přenosu bakterie Helicobacter pylori

21. leden 2024, REKLAMA
Pokud jste o bakterii Helicobacter pylori ještě neslyšeli, měli byste určitě zbystřit. Jedná se totiž o jednu z nejčastějších infekcí vůbec a postihuje jak dospělé, tak malé děti. Její příznaky jsou navíc v počátku velice těžko rozeznatelné od jiných potíží, přitom jsou včasná diagnostika a léčba velmi důležité.
Bylinky na střevní potíže: Střevní potíže mohou mít nejrůznější podobu…

Bylinky na střevní potíže

8. leden 2024, Blanka Holzäpfelová
Střevní potíže mohou mít nejrůznější podobu, ať už se jedná o nadýmání, zácpu, průjem, nevolnosti, zvracení nebo potíže vážnějšího charakteru jako záněty střev nebo vředy. Jelikož vážnější potíže spadají spíše do rukou zkušeného odborníka nebo lékaře, budeme se věnovat především obtížím lehčího charakteru, s kterými si můžete poradit sami doma s pomocí bylinek.
Jak oslavit Silvestr s ohledem na životní prostředí a udržitelnost?: Silvestr a Nový rok je čas oslav, radosti a…

Jak oslavit Silvestr s ohledem na životní prostředí a udržitelnost?

29. prosinec 2023, Anna Nebeská
[ téma: Silvestr, oslavy, ohňostroj, alkohol, pyrotechnika, udržitelnost ]
Silvestr a Nový rok je čas oslav, radosti a naděje. Pokud chcete tento symbolický konec jedné etapy našeho života oslavit s ohledem na přírodu a životní prostředí, tak pro vás mám několik tipů, jak to udělat.
Sladký dar přírody. Jak získat med?: Včelařství je láska. Musíte k němu mít vztah,…

Sladký dar přírody. Jak získat med?

29. prosinec 2023, REKLAMA
Včelařství je láska. Musíte k němu mít vztah, proto u spousty včelařství jde o rodinnou tradici. Pokud i vy toužíte stáčet zlatavý, sladký poklad od včeliček, podívejte se, s jakou výbavou můžete pracovat. Zaměříme se na medomety.
Máme pro vás krámek, kde to voní: Je-li řeč o přírodní kosmetice, na mysli máme…

Máme pro vás krámek, kde to voní

29. prosinec 2023, REKLAMA
Je-li řeč o přírodní kosmetice, na mysli máme takovou, která je oproštěná o pomocné chemické prostředky, jež jí dodávají vůni, vylepšují její konzistenci, pěnivost či trvanlivost. Jejich prostřednictvím třeba takový šampon pěkně voní a pění, ale v dlouhodobém časovém horizontu napáchá více škody než užitku. Nejenom nám samotným, nýbrž i planetě, na které žijeme. I proto by přírodní a biokosmetika měla být jasnou volbou.
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 29 stránek, zobrazit poslední stránku.