Rubrika: EKOPORADNA

Klíště obecné - mýty a pravdy: Snad ve všech médiích se právě objevují, jako...
Snad ve všech médiích se právě objevují, jako každý rok, informace o velmi vysoké aktivitě klíšťat. Pojďme se podívat na to, co je to za parazita, kde žije, jak nám může uškodit a jak se ho správně zbavit.
Jak poznat medvědí česnek a neskončit v nemocnici: Medvědí česnek se těší v poslední době...

Jak poznat medvědí česnek a neskončit v nemocnici

26. duben 2023, Lucie Hladková
Medvědí česnek se těší v poslední době takové popularitě, že se pro ně vydávají i v botanice nezkušené hospodyňky. Domů si tak mohou přinést místo česneku jedovatou konvalinku nebo ocún.
Nebojte se využít služeb instalatéra: Při rekonstrukci či stavbě domu se často...

Nebojte se využít služeb instalatéra

26. duben 2023, REKLAMA
Při rekonstrukci či stavbě domu se často zaměřujeme na výběr správných materiálů, nábytku a dokončovacích prvků a zapomínáme na základní prvek – vodovodní systémy. Instalatér je osoba, která instaluje, opravuje a udržuje vodovodní a topenářské systémy v domech a bytech. V tomto článku si představíme, proč se při rekonstrukci nebo stavbě domu vyplatí využít služeb instalatéra.
Proč ne/vyhánět krtka: Nelíbí se mi krtičiny na mém krásném...

Proč ne/vyhánět krtka

25. duben 2023, Lucie Hladková
Nelíbí se mi krtičiny na mém krásném trávníku. Krtek škodí rostlinám. To jsou názory, které čtu a slýchám od zahrádkářů. Je to opravdu tak? Je krtek pro zahradu škůdce nebo spíš pomocník?
Nová zelená úsporám light – další peníze na zateplení a nově na solární ohřev vody: Pokud patříte k nízko příjmovým rodinám,...

Nová zelená úsporám light – další peníze na zateplení a nově na solární ohřev vody

17. duben 2023, Lenka Kadlíková
Pokud patříte k nízko příjmovým rodinám, které mají nárok na dotaci Nová zelená úsporám Light, zpozorněte. Můžete dostat peníze nejen na zateplení, ale nově i na solární ohřev vody. Jaké jsou podmínky?
Proč u nás města pečují o stromy jako v Kocourkově?: Je to už nejméně dvě století, co vznikly první...

Proč u nás města pečují o stromy jako v Kocourkově?

6. duben 2023, Petr Dobrý
Je to už nejméně dvě století, co vznikly první příběhy o pověstné obci Kocourkov, kde všechno funguje spíš k smíchu než k užitku. Od té doby se několikrát změnil režim, ale kocourkovské obce zůstaly stále stejné. Patří i ta vaše vesnice, obec či město mezi ty, které se o přírodu starají následujícím způsobem?
Vytvořte si kapsulový šatník s těmito tipy z obchodů s oblečením: Jestliže se chcete pustit do vytváření...

Vytvořte si kapsulový šatník s těmito tipy z obchodů s oblečením

29. březen 2023, REKLAMA
Jestliže se chcete pustit do vytváření kapsulového šatníku, musíte myslet na několik základních pravidel. Pokud tedy nejste zrovna módní guru, nezoufejte. Na následujících řádcích vám představíme užitečné tipy a rady jak na to. Čtěte a nechte se inspirovat s námi. I vy můžete mít dokonalý kapsulový šatník.
Na co je potřeba myslet, než si přivezete štěňátko?: Pořízení štěněte je pro každou domácnost...

Na co je potřeba myslet, než si přivezete štěňátko?

23. březen 2023, REKLAMA
Pořízení štěněte je pro každou domácnost velmi náročný krok, na který je potřeba se s předstihem připravit tak, aby v den, kdy si domů přivezete nového člena rodiny, již bylo vše na svém místě. Na co byste tedy před příchodem nového kamaráda rozhodně neměli zapomenout?
Jak připravit zahradní skleník na jaro? : Jaro je tu! A s ním i nezbytné jarní práce na...

Jak připravit zahradní skleník na jaro?

17. březen 2023, REKLAMA
Jaro je tu! A s ním i nezbytné jarní práce na zahradě. Bude třeba provzdušnit trávník, odstranit uschlé trsy trvalek, zastřihnout jabloně, připravit záhony i skleník.
Jak poznat dobrého zaměstnavatele?: Tuto otázku si zřejmě klade nejeden uchazeč o...

Jak poznat dobrého zaměstnavatele?

16. březen 2023, REKLAMA
Tuto otázku si zřejmě klade nejeden uchazeč o práci. Odpověď na ni je však vícerozměrná, protože každý má jiné definice, které v kontextu zaměstnavatele znamená „dobrý“. Pro někoho jsou důležitější přátelské vztahy s vedením, jiný oceňuje důsledné dodržování termínů a kompletaci dokumentace a pro jiné budou důležití lidé, kteří tvoří jeho tým. Pokud se naplní potřeby všech z nich, v konečném důsledku získáme zaměstnance společnosti,...
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 24 stránek, zobrazit poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.