Rubrika: EKOPORADNA

Význam ochrany a hydratace pokožky: Lidé se suchou, svědící a stárnoucí kůží...
Lidé se suchou, svědící a stárnoucí kůží často nepijí dostatek vody potřebné k tomu, aby byla jejich pokožka zdravá a hebká. Jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat pro zdraví a vzhled své pokožky, je pravidelně ji hydratovat. Vaše kůže se skládá ze tří vrstev – vnější (epidermis), spodní kůže (dermis) a podkožní tkáň. Když vnější vrstva vaší pokožky neobsahuje dostatek vlhkosti, pokožka ztratí svou pružnost, hebkost, a...
Nová drogerie v České republice – kdy v ní budete nakupovat?: Hebe je moderní a přátelská drogerie...

Nová drogerie v České republice – kdy v ní budete nakupovat?

27. leden 2023, REKLAMA
Hebe je moderní a přátelská drogerie nabízející pečlivě vybraný, rozmanitý sortiment a exkluzivní produkty – to vše za mimořádně atraktivní ceny.
Jak po Vánocích správně zlikvidovat nepotřebné vánoční stromky?: České Vánoce a ozdobený vánoční stromeček,...

Jak po Vánocích správně zlikvidovat nepotřebné vánoční stromky?

4. leden 2023, Radek Janoušek
České Vánoce a ozdobený vánoční stromeček, to k sobě prostě neodmyslitelně patří. Co ale se stromkem, který už jako tradiční sváteční ozdoba dosloužil? Článek vám poradí, jak správně zrecyklovat řezaný živý nebo případně i umělý vánoční stromek.
Jak zkrotit přerostlou trávu? Vsaďte na bubnovou sekačku!: Není tráva jako tráva a není sekačka jako...

Jak zkrotit přerostlou trávu? Vsaďte na bubnovou sekačku!

4. leden 2023, REKLAMA
Není tráva jako tráva a není sekačka jako sekačka. Na běžnou a pravidelnou úpravu vaší zahrady budete potřebovat jinou sekačku než na sečení vysoké trávy a luk. V článku se zaměříme právě na vysokou trávu a její likvidaci. Nejpoužívanějšími nástroji pro sečení vysoké trávy na zahradách, ale i menších loukách jsou bubnové sekačky a motorové kosy neboli křovinořezy. Ty využijete nejen k sečení vysoké trávy, ale také k úpravě běžného trávníku...
Je z hlediska ekologie lepší živý nebo umělý vánoční stromeček?: Jaký vánoční stromek má menší uhlíkovou...

Je z hlediska ekologie lepší živý nebo umělý vánoční stromeček?

20. prosinec 2022, Petr Kadlík
Jaký vánoční stromek má menší uhlíkovou stopu a je proto „lepší“ pro přírodu? Živý přece vyroste sám, takže musí být ekologičtější! Ale umělý zase můžete používat opakovaně, takže ten musí být lepší! Má tahle volba svého vítěze a poraženého?
Med jako přírodní medicína: Je v zimě zdraví prospěšnější luční nebo lesní med?: Skutečně pomáhá med na nachlazení a zlepšuje...

Med jako přírodní medicína: Je v zimě zdraví prospěšnější luční nebo lesní med?

13. prosinec 2022, Anna Nebeská
Skutečně pomáhá med na nachlazení a zlepšuje imunitu? Je mezi lesním a lučním medem rozdíl z hlediska jejich pozitivních účinků na lidské zdraví? A proč zvlášť v zimě nevyplatí „v akci“ kupovat levný med? Na to všechno vám odpoví náš medový článek.
6 tipů, jak vnést do vašeho domova svěží energii: Zima už vám připadá dlouhá a vám se zoufale...

6 tipů, jak vnést do vašeho domova svěží energii

13. prosinec 2022, REKLAMA
Zima už vám připadá dlouhá a vám se zoufale stýská po slunci? Pomohou nejen procházky přírodou, ale také pár výrazných změn v interiéru. Inspirujte se tipy, které vás nebudou stát moc peněz a do vašeho domova vnesou svěží energii.
Proč kočičí výkaly zapáchají víc než psí?: Vybírat z kočičí toalety exkrementy není nic...

Proč kočičí výkaly zapáchají víc než psí?

6. prosinec 2022, Anna Nebeská
Vybírat z kočičí toalety exkrementy není nic příjemného. Proč ale výkaly malé kočky vydávají intenzivnější zápach než ty, které vytvoří pes? Jaké biochemické procesy se v těle kočky odehrávají, že je zápach kočičích exkrementů tak silný?
Naplánujte si úspěšný rok s rostlinami: 5 rostlin, které ocení péči na podzim a v zimě: Každý pěstitel, ať zkušený nebo začínající...

Naplánujte si úspěšný rok s rostlinami: 5 rostlin, které ocení péči na podzim a v zimě

6. prosinec 2022, REKLAMA
Každý pěstitel, ať zkušený nebo začínající, který má zahrádku nebo se věnuje pokojovým rostlinám, má před sebou otázku: Jak se o ně postarat? Tato otázka zde je po celý rok, ale existují rostliny, které zvláště ocení laskavou péči na podzim a v zimě. Můžeme je rozdělit na zahradní rostliny a vánoční rostliny.
Snižme společně znečištění ovzduší v Praze. Jak se můžete zapojit?: Ekologie je v posledních letech společenským...

Snižme společně znečištění ovzduší v Praze. Jak se můžete zapojit?

30. listopad 2022, REKLAMA
Ekologie je v posledních letech společenským tématem číslo jedna, přičemž se není vůbec čemu divit. Nejen přední světové organizace a vědci, ale i obyčejní lidé si začínají všímat výrazných změn přirozeného ekosystému okolo nás. Lidská činnost zkrátka a dobře produkuje mnoho odpadních látek, které pomalu a jistě ničí přírodu celé planety. Jedním z nejpalčivějších problémů je kvalita ovzduší ve městech. Jak ji vylepšit?
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 23 stránek, zobrazit poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.