Rubrika: LITERATURA A PŘÍRODA

Buď jako řeka – román o osudech odvážné ženy, která to milovala tam, kde žila, ale dál tam žít nemohla: Příběh inspirovaný skutečnými událostmi v…
Příběh inspirovaný skutečnými událostmi v podhůří a v horách kolem řeky Gunnison, ve státě Colorado, kde bylo rozhodnuto o vybudování přehrady. Příběh o přežití v drsné horské přírodě. Příběh o lásce, tragédiích a naději, které prožívá hlavní hrdinka.
Recenze knihy Náčelník – kniha rozhovorů se zoologem, tulákem a průkopníkem českého skautingu: Poslední kniha, kterou jsem přečetla v minulém…

Recenze knihy Náčelník – kniha rozhovorů se zoologem, tulákem a průkopníkem českého skautingu

15. leden 2024, Lenka Kadlíková
[ téma: kniha, Jizerské hory, Karpaty, Miroslav Nevrlý, KRNAP ]
Poslední kniha, kterou jsem přečetla v minulém roce. Náčelník je skautská přezdívka, pod kterou se skrývá jméno Miloslav Nevrlý. Nevrlý však není nevrlý, jinak by se asi nemohl stát inspirací nejen pro ty, kteří se s ním kdysi jako skauti a turisti vydávali na toulky nejen po Karpatech a Jizerkách.
Recenze knihy Zaříkávač zvířat – o síle šumavské přírody a tajemství lesa: Kniha Zaříkávač zvířat je jedna z těch knih,…

Recenze knihy Zaříkávač zvířat – o síle šumavské přírody a tajemství lesa

21. prosinec 2023, Lenka Kadlíková
Kniha Zaříkávač zvířat je jedna z těch knih, která vás nezahltí vědeckými informacemi a náležitě si u ní odpočinete. Zatáhne vás společně s jedním „podivínem“ do nitra šumavských hvozdů.
Kniha Stopy evropských zvířat – bible pro všechny opravdové  přírodomilce: Tahle mega bichle nadchne všechny, co chtějí…

Kniha Stopy evropských zvířat – bible pro všechny opravdové přírodomilce

13. listopad 2023, Lenka Kadlíková
Tahle mega bichle nadchne všechny, co chtějí zkoumat okolní přírodu do hloubky. Pomůže nejen zjistit, kdo kolem vás žije, ale i pochopit spoustu věcí z fascinujícího světa zvířat, které jsou běžnému člověku skryté a nejspíš je ani nenajdete v žádné encyklopedii.
Kniha Propletený život – úžasný pohled do tajů nejen hub : Kniha, která vás vezme do fascinujícího světa…

Kniha Propletený život – úžasný pohled do tajů nejen hub

13. říjen 2023, Lenka Kadlíková
[ téma: Kniha, houby, Sheldrake ]
Kniha, která vás vezme do fascinujícího světa hub a jejich vztahů s okolím. Vaším průvodcem bude biolog Merlin Sheldrake. Nečekejte knihu, kterou přečtete večer v posteli po náročném dni ale ani těžce odbornou literaturu. Při čtení budete mít pocit, že musíte jít do lesa, uvědomíte si, že bez hub by nebyl život jak ho známe.
Čtyři tipy na zajímavé čtení o houbách: Houbařská sezóna vrcholí. Možná jste i vy…

Čtyři tipy na zajímavé čtení o houbách

21. září 2023, Lenka Kadlíková
[ téma: knihy, houby ]
Houbařská sezóna vrcholí. Možná jste i vy zatoužili dozvědět se něco nového o fascinujícím světě hub. Možná chcete s houbami seznámit vaše děti. Možná chcete začít houbařit. Možná potřebujete opravdu obsáhlý atlas hub, kde nebudou jen základní druhy. Tipy jsou určeny právě vám.
Kniha Planta sapiens – padne hlavní důvod pro veganství?: Paco Calvo v této knize otevírá pro běžného…

Kniha Planta sapiens – padne hlavní důvod pro veganství?

14. září 2023, Lenka Kadlíková
[ téma: kniha, veganství, vegetariánství, strava, video ]
Paco Calvo v této knize otevírá pro běžného člověka úplně jiný pohled na svět rostlin. Poukazuje na již dlouho známé a přináší nové poznatky nejmodernější vědy, které ukazují na možnosti vědomí rostlin. Boří představy rostlin jako pouhé kulisy a zdroje potravy.
Recenze knihy Tajný život stromů od Petera Wohllebena: Peter Wohlleben je německý lesník, který les…

Recenze knihy Tajný život stromů od Petera Wohllebena

14. srpen 2023, Lenka Kadlíková
[ téma: kniha, stromy, video ]
Peter Wohlleben je německý lesník, který les vnímá trošku jinak než jen jako zdroj dřeva. V této knize nás zve do fascinujícího světa, který jste si před přečtením této knihy možná ani neuvědomovali, že existuje.
Recenze knihy Léčivá síla zvířat: Ne, není to ezoterika, naopak. Tahle kniha vás…

Recenze knihy Léčivá síla zvířat

24. červenec 2023, Lenka Kadlíková
Ne, není to ezoterika, naopak. Tahle kniha vás upozorní, že ne vždy tahle léčba funguje. Autoři vám takzvaně nemažou med kolem pusy.
Kniha Děti lesa – Dva vlci na cestě za svobodou: Recenze této nejen populárně naučné knihy.…

Kniha Děti lesa – Dva vlci na cestě za svobodou

22. červen 2023, Lenka Kadlíková
Recenze této nejen populárně naučné knihy. Autor Giuseppe Festa v této knize přináší napínavý reálný příběh dvou nalezených malých vlčat a jejich nové smečky. Seznamuje nás s vlky jako takovými. Nechá nás prostřednictvím svého vyprávění nakouknout do zákulisí práce lidí v záchranné stanici. Vtahuje nás do nespoutané italské přírody.
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 11 stránek, zobrazit poslední stránku.