Rubrika: LITERATURA A PŘÍRODA

Kniha Jantarová stezka - trošku jiný pohled na minulost a současnost Evropy: Vydejte se spolu s autory této výpravné knihy do...
Vydejte se spolu s autory této výpravné knihy do dávné historie obchodních cest, které využívali nejen obchodníci s jantarem. Cesta nás zavede z jižní Evropy, přes Moravu až k do Polska k Baltskému moři.
Dějiny lidí aneb stejnost a pestrost lidského druhu: Tahle kniha není klasickou dějepisnou...

Dějiny lidí aneb stejnost a pestrost lidského druhu

22. květen 2023, Lenka Kadlíková
Tahle kniha není klasickou dějepisnou encyklopedií, rozdělenou dle jednotlivých časových úseků. Taková by asi na náš web tematicky úplně nepasovala. Etnolog Martin Rychlík na to šel jinak. Na 73 aspektech našeho života se snaží poukázat na velkou pestrost, ale zároveň i stejnost lidstva.
Recenze knihy Klimatická změna – příčiny, dopady a adaptace: Asi tu nemusím psát, že k nějaké klimatické...

Recenze knihy Klimatická změna – příčiny, dopady a adaptace

9. leden 2023, Lenka Kadlíková
Asi tu nemusím psát, že k nějaké klimatické změně dochází a že ji nemůžeme brát na lehkou váhu. Ať už jde o to, co nejvíce ji zmírnit nebo z hlediska adaptace na ní. O příčinách této změny z hlediska vývoje planety jako takové, o tom jakou roli v tom hraje člověk. O dopadech a naší možné adaptaci, o tom je tahle kniha.
Dubánek ve světě lidí a Dubánčí šprýmy – recenze Laskavého čtení: Dostaly se mi do ruky dvě knížky z dílny Petra...

Dubánek ve světě lidí a Dubánčí šprýmy – recenze Laskavého čtení

16. prosinec 2022, Lenka Kadlíková
Dostaly se mi do ruky dvě knížky z dílny Petra Václavka a jeho kolegů. Petra a jeho dubánčí svět sleduju snad od jeho vzniku. Proto mě velmi zajímalo jak si Klára Smolíková poradila s příběhem a Martin Kinc s básněmi k naprosto úžasným Petrovým fotkám.
Jaká bude letošní zima? Takhle to vidí umělá inteligence: Podle kalendáře by sice už měly všude být...

Jaká bude letošní zima? Takhle to vidí umělá inteligence

2. prosinec 2022, Petr Kadlík
Podle kalendáře by sice už měly všude být závěje sněhu, ale při pohledu z okna člověk místo sněhu častěji vidí jen trávu a holé chodníky. Tak jsem se na letošní zimu zkusil zeptat největšího překvapení poslední doby - skutečné umělé inteligence.
Maja Lunde a její, možná až příliš reálné, cli-fi Klimatické kvarteto: Maja Lunde je světoznámou norskou autorkou, kterou...

Maja Lunde a její, možná až příliš reálné, cli-fi Klimatické kvarteto

6. červenec 2022, Lenka Kadlíková
Maja Lunde je světoznámou norskou autorkou, kterou hodně proslavil právě úvodní román její cli-fi tetralogie Historie včel. Pod označením cli-fi si můžete představit sci-fi, kde hlavní roli hraje klimatická změna. V současné době mi přijde, že spousta zdánlivě nereálných věcí, které Maja ve svých knihách popisuje v příbězích z budoucnosti se stává pomalu realitou. O pár z nich vám chci povědět. Tenhle článek tedy nebude jen obyčejná recenze.
Nezkreslená věda - věda, která baví: Pohodlně se usaďte,  vypněte své mobilní...

Nezkreslená věda - věda, která baví

20. červen 2022, Lenka Kadlíková
Pohodlně se usaďte, vypněte své mobilní telefony a připravte se na pořádnou jízdu. Takto začíná tato nádherná kniha plná zajímavostí ze světa „Nezkreslené“ vědy. Do něj vás už nějakou dobu zve Akademie věd České republiky na svém stejnojmenném seriálu na Youtube kanálu Otevřená věda.
Harry Mortimer Batten - Tulák Muskwa  - příběh černého medvěda: Tuto knihu jistě mnozí z vás znají. Jde o...

Harry Mortimer Batten - Tulák Muskwa - příběh černého medvěda

30. září 2020, Mgr. Jana Hájková
Tuto knihu jistě mnozí z vás znají. Jde o příběh černého medvěda zvaného Muskwa. Tento román nás provede celým jeho životem. Jako hravé medvídě postupem času dospívá po boku své matky ve statného jedince. Dokonce se shodou okolností stává uctívaným zvířetem jednoho indiánského kmene.
Kniha Rostliny naší přírody štětcem Anny Skoumalové, perem Lubomíra Hroudy: Tato kniha je krásný, akvarelem ilustrovaný atlas...

Kniha Rostliny naší přírody štětcem Anny Skoumalové, perem Lubomíra Hroudy

22. duben 2019, Lenka Kadlíková
Tato kniha je krásný, akvarelem ilustrovaný atlas rostlin. Obrázky jsou malované podle živých rostlin. Anně Skoumalové se je podařilo zachytit opravdu velmi věrně. Lubomír Hrouda obrázky doplnil krátkými texty o ekologii a rozlišovacích znacích, které Vám pomohou v určování jednotlivých druhů.
Kniha Dubánci - příběhy jednoho roku - recenze, aneb jak jsme stavěli dubánkům domeček: Již delší dobu pokukuju po knížce, která by...

Kniha Dubánci - příběhy jednoho roku - recenze, aneb jak jsme stavěli dubánkům domeček

15. září 2017, Lenka Kadlíková
Již delší dobu pokukuju po knížce, která by nějakým způsobem synovi představila co se děje během roku. Knížka Dubánci - příběhy jednoho roku je jednou z nich.
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 10 stránek, zobrazit poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.