Rubrika: AKTIVITY V PŘÍRODĚ

Jak ochladit pitnou vodu i v největším vedru a bez elektřiny?: Za současné vlny veder se dá volně upravit...
Za současné vlny veder se dá volně upravit známý citát „Království za koně“ na „Království za studenou vodu“! Jak ale na treku nebo při stanování mimo civilizaci pitnou vodu vychladit? Pomůže vám v tom fyzika, kterou nevědomky využívali již staří mořeplavci i vojáci.
Správný výběr sportovních bot pro různé outdoorové aktivity: Pokud se chystáte na dobrodružnou túru, dlouhý...

Správný výběr sportovních bot pro různé outdoorové aktivity

20. červenec 2022, REKLAMA
Pokud se chystáte na dobrodružnou túru, dlouhý výlet s batohem na zádech anebo běhat po parku, v každém případě potřebujete spolehlivou a pohodlnou obuv. Špatně padnoucí boty vám totiž zkazí celý zážitek z pobytu v přírodě. V současné době je k dostání speciální obutí pro každou outdoorovou aktivitu, ovšem výběr je někdy náročný. V následujících řádcích vám proto prozradíme, na co byste neměli zapomenout.
Děsí vás příroda? Máme seznam 50 fobií z přírody, jistě tam bude i ta vaše: Bojíte se pavouků, děsí vás netopýři? Máte...

Děsí vás příroda? Máme seznam 50 fobií z přírody, jistě tam bude i ta vaše

1. červenec 2022, Petr Kadlík
Bojíte se pavouků, děsí vás netopýři? Máte strach z bouřky? K smrti vás děsí vydry? Najděte si váš strach v našem seznamu desítek různých fobií z přírody. Pojmenování vašeho strachu a pocit, že jím trpí i řada jiných lidí, vám třeba pomůže podobnou fobii zmírnit a pořádně si užít léto.
Přírodovědecká křížovka a osmisměrka: Předpověď počasí slibuje na víkend poměrně...

Přírodovědecká křížovka a osmisměrka

6. květen 2022, Petr Kadlík
Předpověď počasí slibuje na víkend poměrně hezké počasí. Proto jsme pro vás připravili něco, čím se budete moci venku zabavit třeba ve chvíli, až si na výletě uděláte přestávku na zaslouženou svačinku.
Trhněte si nohou, je tu jaro!: Prosím, neurážejte se. Trhni si nohou totiž...

Trhněte si nohou, je tu jaro!

13. duben 2022, Petr Kadlík
Prosím, neurážejte se. Trhni si nohou totiž není urážka, ale tradiční (byť čím dál tím méně známý) koloběžkářský pozdrav. A právě o tento zábavný a ekologický způsob dopravy tu jde. Mimochodem, řeč bude jen o opravdových koloběžkách - nikoliv o malých čínských elektrických skútrech, které se z důvodu legislativy za (e)koloběžky jen falešně vydávají.
Vyberte správně oblečení pro jarní toulky přírodou: Navzdory staré pranostice tvrdící, že „březen...

Vyberte správně oblečení pro jarní toulky přírodou

3. březen 2022, REKLAMA
Navzdory staré pranostice tvrdící, že „březen – za kamna vlezem“, slibují meteorologové pro letošní začátek jara teploty spíše nadprůměrné. Hurá! Můžeme tedy začít plánovat cesty do přírody. Jenže znáte to, na předpovědi se zase tak úplně spoléhat nedá. 
Přírodou na kole : Jaro je za dveřmi. A s ním i pravidelné...

Přírodou na kole

24. únor 2022, REKLAMA
Jaro je za dveřmi. A s ním i pravidelné cyklistické výlety! Pokud vaše kolo už něco pamatuje, možná je pravý čas pořídit si nové. Jaké?
Terasa a její realizace: Bydlení dnes představuje jeden z...

Terasa a její realizace

17. únor 2022, REKLAMA
Bydlení dnes představuje jeden z nejdůležitějších faktorů pro spokojený život. Lidé si pořizují krásné a moderní domy, ke kterým neodmyslitelně patří také terasy. Ty mohou mít nejrůznější podobu, zejména co se týká materiálu, ale funkce je nezměněná.
Péči o zahradu usnadní automatické zavlažování: V případě, že je součástí vaší nemovitosti...

Péči o zahradu usnadní automatické zavlažování

20. leden 2022, REKLAMA
V případě, že je součástí vaší nemovitosti alespoň trochu prostorná zahrada, určitě chcete, aby v každém ročním období vypadala co nejlépe a dařilo se v ní trávníku a rostlinkám. K tomu je zapotřebí udržovat ideální vláhu půdy. Jenže chodit neustále zalévat celý pozemek, to je dnes už značně nepraktické a časově náročné. Co takhle uvažovat o pořízení automatického zavlažovacího systému?
Vytvořte si před domem hezkou terasu: Terasa je místem, kde je možné odpočívat,...

Vytvořte si před domem hezkou terasu

16. leden 2022, REKLAMA
Terasa je místem, kde je možné odpočívat, obědvat na čerstvém vzduchu nebo pořádat menší večírky s rodinou a přáteli. Vytvořit si něco takového není záležitostí jednoho dne či dokonce několika hodin. Když do toho ovšem půjdete naplno, během pár dní se vám může povést realizace dokonalé terasy.
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 9 stránek, zobrazit poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.