Rubrika: TECHNIKA A PŘÍRODA

Jak se zachovat při autonehodě? Kdy je potřeba přivolat záchranné složky?: Denně se na silnicích stávají desítky autonehod...
Denně se na silnicích stávají desítky autonehod. Setkat se můžeme jak s malými ťukanci, tak s nehodami mnohem vážnějšími, které mohou končit i smrtí. Jak se správně zachovat při autonehodě a kdy je potřeba přivolat záchranné složky?
Neodborná instalace fotovoltaických elektráren může vést až k požáru!: Proč je důležité svěřit montáž FVE odborné...

Neodborná instalace fotovoltaických elektráren může vést až k požáru!

27. leden 2023, REKLAMA
Proč je důležité svěřit montáž FVE odborné firmě a co se může stát při jejich neodborné montáži nebo údržbě?
Jak vybrat meteorologickou stanici či teploměr?: Jak název napovídá, domácí meteostanice je...

Jak vybrat meteorologickou stanici či teploměr?

9. leden 2023, REKLAMA
Jak název napovídá, domácí meteostanice je stanice určená ke sledování povětrnostních podmínek v blízkosti vašeho domova. Přesněji řečeno, meteorologická stanice se používá ke zjištění přesných klimatických podmínek kolem vás. A proč se hodí mít ji doma?
EU na žádost českých motoristických expertů zakazuje elektromobily! Jakému pohonu patří budoucnost?: Jistě jste  zaregistrovali, že Evropská unie od...

EU na žádost českých motoristických expertů zakazuje elektromobily! Jakému pohonu patří budoucnost?

31. prosinec 2022, Petr Kadlík
Jistě jste zaregistrovali, že Evropská unie od roku 2035 zakázala prodej nových aut se spalovacím motorem. Nyní ale EU svůj zákaz přehodnotila a na základě závažných informací od českých motoristických žurnalistů s okamžitou platností zakazuje i elektromobily.
Fotovoltaické elektrárny (FVE) jsou v současné době obrovské téma: Fotovoltaická elektrárna přeměňuje sluneční...

Fotovoltaické elektrárny (FVE) jsou v současné době obrovské téma

30. prosinec 2022, REKLAMA
Fotovoltaická elektrárna přeměňuje sluneční energii na elektřinu pomocí fotovoltaického jevu, k němuž dochází v okamžiku, kdy fotony slunečního světla narazí na určitý materiál a vytlačí elektron, čímž vznikne stejnosměrný proud.
Ekologická budoucnost letecké dopravy: První úspěšný dálkový let elektrického vrtulníku: Elektromobily dnes už nikoho nepřekvapí, na...

Ekologická budoucnost letecké dopravy: První úspěšný dálkový let elektrického vrtulníku

2. prosinec 2022, Petr Kadlík
Elektromobily dnes už nikoho nepřekvapí, na malých elektrických skútrech (nebo chcete-li elektrokoloběžkách) a elektrokolech se prohánějí i malé děti. Létají první elektrická letadla. Ale elektrický vrtulník? To byl zatím pro techniky velký oříšek.
Budou elektromobily jezdit na baterie z konopí?: Jedním z problémů dnešních elektromobilů jsou...

Budou elektromobily jezdit na baterie z konopí?

11. listopad 2022, Petr Kadlík
Jedním z problémů dnešních elektromobilů jsou akumulátory. Potřebovali bychom, aby byly lehčí, měly větší kapacitu, byly nehořlavé a jejich výroba i likvidace byla šetrnější k životnímu prostředí. Toto všechno možná pomohou vyřešit LiS/B4C, k jejichž výrobě se využívá konopí.
Co se stane se životem po jaderné katastrofě? Na to se pokouší najít odpověď unikátní dokument Fukušima: Více jak deset let po katastrofě v jaderné...

Co se stane se životem po jaderné katastrofě? Na to se pokouší najít odpověď unikátní dokument Fukušima

3. listopad 2022, REKLAMA
Více jak deset let po katastrofě v jaderné elektrárně Fukušima se do některých prázdných míst vrací lidé. Naráží zde však na překvapivý jev. V evakuační zóně, která je postupně čištěna od radioaktivního spadu, je totiž nebývale živo. Přesvědčit se o tom můžete na vlastní oči v dokumentu Fukušima: Příroda v nebezpečné oblasti, který v premiéře uvede Viasat Nature.
Elektromobil ve službách zdravotnické záchranné služby: ano, nebo ne?: Elektromobily k sobě dnes přitahují čím dál...

Elektromobil ve službách zdravotnické záchranné služby: ano, nebo ne?

26. září 2022, Petr Kadlík
Elektromobily k sobě dnes přitahují čím dál větší pozornost. Někdo je pokládá za slepou cestu vynucenou jen „úředníky z EU“, jiní vidí v elektromobilech budoucnost čisté dopravy nezávislé na fosilních palivech. Jsou ale dnešní elektromobily se všemi svými výhodami i nevýhodami vhodné k zachraňování životů?
Dotace 100 000 Kč pro každého, kdo vymění auto za elektrokolo! Měli byste zájem?: Jezdíte po městě autem, ale uvažujete ho...

Dotace 100 000 Kč pro každého, kdo vymění auto za elektrokolo! Měli byste zájem?

23. srpen 2022, Petr Kadlík
Jezdíte po městě autem, ale uvažujete ho nahradit za elektrokolo? Jestli je jedinou překážkou v takové výměně cena nového elektrokola, tak tento problém má s podporou státu zajímavé řešení.
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 další
Celkem 4 stránky, zobrazit poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.