Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Rubrika: TECHNIKA A PŘÍRODA

Cenotes – vstup do mayského podsvětí i vyhledávaná turistická atrakce : Yucatánský poloostrov je nejen posetý množstvím...
Yucatánský poloostrov je nejen posetý množstvím tajuplných mayských staveb, ale i jedinečným labyrintem podzemních jeskyní zaplavených vodou. Jeskyně a velké jámy obklopené džunglí známé jako “cenotes” jsou dnes turisticky vyhledávanou přírodní atrakcí. V minulosti cenotes sloužily jako zdroj pitné vody i obětiště.
S mapováním Velkého bariérového útesu pomáhá i umělá inteligence: Velký bariérový útes sice v posledních letech...

S mapováním Velkého bariérového útesu pomáhá i umělá inteligence

3. říjen 2017, Jiří Černý
Velký bariérový útes sice v posledních letech postihlo rozsáhlé bělení, ale stále žije. A jeho stav je zapotřebí průběžně sledovat.
Pit pony – zapomenutí čtyřnozí horníci: Práce v dolech vždy byla a stále je velmi...

Pit pony – zapomenutí čtyřnozí horníci

28. červenec 2017, Jaromír Vávra
Práce v dolech vždy byla a stále je velmi těžká a náročná. V dávné minulosti hluboko v dolech často pracovaly děti, a ještě nedávno i koně. Život koní v podzemí Vám dnes představíme.
Nová loď Greenpeace Rainbow Warrior III: Ekologická organizace Greenpeace využívá ke...

Nová loď Greenpeace Rainbow Warrior III

5. červenec 2011, Petr Kadlík
Ekologická organizace Greenpeace využívá ke svým akcím již od roku 1978 loď s názvem Rainbow Warrior, tedy Duhový válečník. Brzo bude uvedena do provozu již třetí loď s tímto názvem, tedy Rainbow Warrior III.

Malé vodní elektrárny

3. listopad 2010, Bc. Lucie Grygová
Každým rokem se na Zemi spotřebuje zhruba 400x10^18 J/rok, Česká republika nepatří se svou spotřebou 2,15x10^17 J/rok k nejnáročnějším zemím světa. Česko předpokládá nárůst spotřeby energie, stejně jako ostatní země, s lepšími technologiemi a stále větší populací světa to ostatně ani jinak nejde.
Klasické žárovky versus úsporné zářivky: Co by na toto téma řekl Thomas Alva Edison? Na...

Klasické žárovky versus úsporné zářivky

29. leden 2010, Mgr. Jana Hájková
Co by na toto téma řekl Thomas Alva Edison? Na Internetu jsem si přečetla mnoho negativních reakcí na téma „klasické žárovky končí“. Čím je to způsobeno? Proč bychom měli využívat právě ty úsporné? Chtěla bych zde nastínit základní body tématu klasické versus úsporné žárovky. V žádném případě nechci článkem někoho přemlouvat, aby změnil své dosavadní stanovisko, ať už ve prospěch nového nebo zažitého.
Masarykova univerzita v Brně zprovoznila největší sluneční elektrárnu v ČR: Masarykova univerzita, kde jsem ještě v lednu...

Masarykova univerzita v Brně zprovoznila největší sluneční elektrárnu v ČR

27. duben 2006, Bc. Petr Týfa
Masarykova univerzita, kde jsem ještě v lednu tohoto roku studoval, posunula naši republiku zase o krok kupředu, co se týče využití alternativních zdrojů energie. Pedagogická fakulta zprovoznila 13. dubna tohoto roku největší sluneční elektrárnu na našem území.
EPV - ekologicky poháněné vehikly: Tento článek se věnuje EPV-čkům a jednomu...

EPV - ekologicky poháněné vehikly

14. březen 2006, David Buchwaldek
Tento článek se věnuje EPV-čkům a jednomu trošku neotřelému pohledu na svět. EPV je mnou vytvořená zkratka ekologicky poháněných dopravních prostředků (vehiklů) sdružujících: vzducholodě, letouny, vozidla, lodě, ponorky,... na lidský, elektrický či jiný ekologicky šetrný pohon.

Projekt úspory energie na roudnickém Gymnáziu

9. únor 2006, Jakub Červenka
Gymnázium v Roudnici nad Labem se letošní rok přihlásilo do projektu "Úspory energie na školách". Každá škola v České republice má právo se do tohoto projektu přihlásit pouze jednou, a je tedy o to větší snaha dosáhnout dobrých výsledků.
Ministři zemědělství mají nečekanou moc - rozhodují o osudu internetu v EU: Žijeme ve zvláštním světě. Napadlo by Vás,...

Ministři zemědělství mají nečekanou moc - rozhodují o osudu internetu v EU

21. leden 2005, Petr Kadlík
Žijeme ve zvláštním světě. Napadlo by Vás, že zrovna ministři zemědělství jsou ti praví na to, aby posoudili zda je vhodné aby bylo možné nechat si patentovat například kliknutí myší na obrázek? Je to absurdní, ale je to tak. V pondělí bude totiž probíhat jednání ministrů zemědělství a rybolovu ze států sdružených v Evropské unii právě o tomto problému.
Listování: [ 1 ]  2 další
Celkem 2 stránky, zobrazit poslední stránku.

Hledání

 Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2020 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.