Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Rubrika: TECHNIKA A PŘÍRODA

Umíte v interiéru pracovat se světlem? : Práce se světlem, a to jak přirozeným, tak...
Práce se světlem, a to jak přirozeným, tak umělým, je poměrně náročnou disciplínou, která má značný vliv na to, jak bude interiér zdařilý a funkční. Cílem je doma vytvořit takové světelné schéma, které bude fungovat a v interiéru navodí příjemnou atmosféru.
Jedinečná nabídka nejen pro školy: chcete navštívit české elektrárny a přitom nevytáhnout paty z domu?: Chtěli byste navštívit běžně nepřístupné...

Jedinečná nabídka nejen pro školy: chcete navštívit české elektrárny a přitom nevytáhnout paty z domu?

23. únor 2022, Martin Schreier
Chtěli byste navštívit běžně nepřístupné prostory českých jaderných elektráren nebo elektráren využívajících obnovitelné zdroje energie a k tomu si vyslechnout odborný výklad o jejich fungování? Tuto zajímavou možnost, vhodnou pro školy i soukromé osoby, vám nabízí projekt Virtuálně v elektrárně. Termíny a způsoby registrace se dozvíte v článku.
Průvodce pro začátečníky: Jak používat udírnu? : Pokud se už poměrně dlouho poohlížíte po...

Průvodce pro začátečníky: Jak používat udírnu?

6. leden 2022, REKLAMA
Pokud se už poměrně dlouho poohlížíte po domácí udírně, nejprve byste se o tomto pomocníku měli něco dozvědět. Současný trh je totiž rozmanitý a vybrat si můžete z pestré škály variant. V případě, že sáhnete po správném řešení, vychutnáte si výborné uzené pochoutky, a to od sýrů přes maso až po ryby.
Víte, že v rámci pojištění chaty je možné pojistit i čerpadlo ve studni?: Kromě toho, že chata je skvělé místo pro váš...

Víte, že v rámci pojištění chaty je možné pojistit i čerpadlo ve studni?

7. prosinec 2021, REKLAMA
Kromě toho, že chata je skvělé místo pro váš odpočinek, zábavu a záliby, je to i místo, které zejména v zimě přitahuje nezvané návštěvy – zloděje a vandaly. Může se tu stát mnoho jiných nepříjemných událostí a z nich plynoucích škod, díky kterým budete muset otvírat vaši peněženku. Víte, jaké máte možnosti pojištění chaty či chalupy? Co všechno na chatě může mít pojištěné?
Proč si pořídit hodinky ze dřeva?: I když se s příchodem mobilních telefonů mohlo...

Proč si pořídit hodinky ze dřeva?

28. září 2021, REKLAMA
I když se s příchodem mobilních telefonů mohlo chvíli zdát, že nad hodinkami se začíná smrákat, naštěstí se tak nestalo. Lidé stále touží mít časomíru nejen v kapse, ale i na zápěstí. Nejedná se totiž pouze o praktický, nýbrž také o dekorativní doplněk. Zvláště to pak platí v případě dřevěných hodinek.
Blíží se sezona grilování. S americkým grilem WEBER vytvoříte dokonale lahodné pokrmy snadno a rychle: Zima se začíná chýlit ke svému konci a pomalu...

Blíží se sezona grilování. S americkým grilem WEBER vytvoříte dokonale lahodné pokrmy snadno a rychle

27. leden 2021, REKLAMA
Zima se začíná chýlit ke svému konci a pomalu nastává teplejší období. Na to se jistě těší ti z vás, kteří mají rádi posezení venku na zahradě. K němu nepochybně patří také grilování. Už nyní je nejvyšší čas na pořízení nového grilu, pokud vám starý již dosluhuje, případně se chcete poohlédnout po kvalitnějším zařízení. V tom případě doporučuji zvolit některý z produktů značky WEBER.
Cenotes – vstup do mayského podsvětí i vyhledávaná turistická atrakce : Yucatánský poloostrov je nejen posetý množstvím...

Cenotes – vstup do mayského podsvětí i vyhledávaná turistická atrakce

14. únor 2020, Kateřina Francová
Yucatánský poloostrov je nejen posetý množstvím tajuplných mayských staveb, ale i jedinečným labyrintem podzemních jeskyní zaplavených vodou. Jeskyně a velké jámy obklopené džunglí známé jako “cenotes” jsou dnes turisticky vyhledávanou přírodní atrakcí. V minulosti cenotes sloužily jako zdroj pitné vody i obětiště.
S mapováním Velkého bariérového útesu pomáhá i umělá inteligence: Velký bariérový útes sice v posledních letech...

S mapováním Velkého bariérového útesu pomáhá i umělá inteligence

3. říjen 2017, Jiří Černý
Velký bariérový útes sice v posledních letech postihlo rozsáhlé bělení, ale stále žije. A jeho stav je zapotřebí průběžně sledovat.
Pit pony – zapomenutí čtyřnozí horníci: Práce v dolech vždy byla a stále je velmi...

Pit pony – zapomenutí čtyřnozí horníci

28. červenec 2017, Jaromír Vávra
Práce v dolech vždy byla a stále je velmi těžká a náročná. V dávné minulosti hluboko v dolech často pracovaly děti, a ještě nedávno i koně. Život koní v podzemí Vám dnes představíme.
Nová loď Greenpeace Rainbow Warrior III: Ekologická organizace Greenpeace využívá ke...

Nová loď Greenpeace Rainbow Warrior III

5. červenec 2011, Petr Kadlík
Ekologická organizace Greenpeace využívá ke svým akcím již od roku 1978 loď s názvem Rainbow Warrior, tedy Duhový válečník. Brzo bude uvedena do provozu již třetí loď s tímto názvem, tedy Rainbow Warrior III.
Listování: [ 1 ]  2 | 3 další
Celkem 3 stránky, zobrazit poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.