Rubrika: TECHNIKA A PŘÍRODA

Má smysl slavit Den bez aut, když Češi tak moc milují auta?: Po roce je to opět tady, máme tu 22. září a s…
Po roce je to opět tady, máme tu 22. září a s ním mezinárodní Den bez aut. Mnohá města a úřady si na ten den vzpomenou a zorganizují nějakou akci, která má dokázat, jak zvládáme žít i bez aut. Ale opravdu chceme žít bez aut?
Blesková zpráva: BMW okamžitě zastavuje prodej motocyklů se spalovacím motorem, v prodeji zůstal jen elektrický typ BMW CE 04: Zákaz prodeje aut se spalovacím motorem je něco,…

Blesková zpráva: BMW okamžitě zastavuje prodej motocyklů se spalovacím motorem, v prodeji zůstal jen elektrický typ BMW CE 04

21. září 2023, Petr Kadlík
Zákaz prodeje aut se spalovacím motorem je něco, čeho se neustále bojí zastánci benzínu a čím straší veřejnost odpůrci elektromobilů a EU. Nyní k něčemu takovému skutečně došlo, a to okamžitě a bez varování! Úředníci Evropské unie s tím ale nemají vůbec nic společného.
Jak funguje solární energie? Pochopte princip obnovitelných zdrojů!: Solární energie představuje nekonečný zdroj…

Jak funguje solární energie? Pochopte princip obnovitelných zdrojů!

1. srpen 2023, REKLAMA
Solární energie představuje nekonečný zdroj čisté, obnovitelné energie, který nabízí řadu výhod jak pro naše domovy, tak pro naši planetu. V následujícím článku se podíváme na to, jak tento fascinující energetický systém funguje a jak se přeměňuje sluneční světlo na elektrickou energii, kterou můžeme využívat ve svých domovech a podnicích
Nejlepší litá kola pro elektromobily a hybridy: Správný výběr ráfků je důležitý pro každý…

Nejlepší litá kola pro elektromobily a hybridy

26. červenec 2023, REKLAMA
Správný výběr ráfků je důležitý pro každý automobil, ale pro elektromobily a hybridy to možná platí dvojnásob. Nejenže ovlivňují vzhled vašeho auta, ale také jeho výkon, spotřebu a bezpečnost. V tomto článku vám poradíme, na co si dát pozor při výběru litých kol pro elektromobily a hybridy a kde najdete ty nejlepší.
Chcete pohodlně zvládat opravy v domácnosti? Víme, jaké nářadí vám nesmí chybět: Kdo z nás by nesnil o špičkově zařízeném…

Chcete pohodlně zvládat opravy v domácnosti? Víme, jaké nářadí vám nesmí chybět

14. červen 2023, REKLAMA
Kdo z nás by nesnil o špičkově zařízeném domově, v němž každý sebemenší detail šlape jako hodinky. Dosáhnout takového cíle vyžaduje pořádnou práci a nikdy nekončící péči. Přesně proto by měl každý z vás mít v garáži, dílně nebo spíži pořádné vybavení. Bez čeho se neobejdete?
Jak se vyhnout podvodům při nákupu auta na autobazaru: varování a rady: Nákup ojetého vozu může být pro mnohé z nás…

Jak se vyhnout podvodům při nákupu auta na autobazaru: varování a rady

13. červen 2023, REKLAMA
Nákup ojetého vozu může být pro mnohé z nás velkým dobrodružstvím. Ačkoliv se jedná o způsob, jak ušetřit peníze oproti nákupu nového vozu, je třeba být obezřetný a dávat si pozor na možné podvody. Přečtěte si varování a rady, které vám pomohou vyhnout se podvodům při nákupu auta v autobazaru.
Přinesou nové kondenzované baterie CATL revoluci v elektromobilitě?: Elektromobily mají velkou řadu skvělých výhod,…

Přinesou nové kondenzované baterie CATL revoluci v elektromobilitě?

20. duben 2023, Petr Kadlík
Elektromobily mají velkou řadu skvělých výhod, ale pořád mají i jednu velkou nevýhodu. Aby měly rozumný dojezd, musí v nich být ohromná a těžká baterie. Nově oznámená baterie firmy CATL to ale výrazně mění.
Jak elektrické motocykly z Afriky vyřešily největší problém elektromobilů?: Mnoho lidí má falešný pocit, že Afrika může…

Jak elektrické motocykly z Afriky vyřešily největší problém elektromobilů?

18. březen 2023, Petr Kadlík
Mnoho lidí má falešný pocit, že Afrika může zbytku světa nabídnout jen své přírodní bohatství - což také mnoho firem i států ze zbytku světa bezohledně zneužívá. Afrika nám ale může nabídnout i to, co jsme kdysi měli my: odvážné lidi, které nedostatek prostředků motivuje k originálním myšlenkám.
Jak působí přemíra osvětlení z LED žárovek na organismus?: O škodlivém „modrém“ světle LED se hodně…

Jak působí přemíra osvětlení z LED žárovek na organismus?

1. březen 2023, Petr Kadlík
O škodlivém „modrém“ světle LED se hodně mluví. Co přesně ale dlouhodobé vystavení světlu z diod udělá s živým organismem a proč bychom se tomu měli snažit vyhnout? Jeden zajímavý výzkum LED z Austrálie vám to prozradí.
Jaké jsou nejlepší možnosti pro zajištění udržitelnosti?: V dnešní době máte k dispozici celou řadu…

Jaké jsou nejlepší možnosti pro zajištění udržitelnosti?

9. únor 2023, REKLAMA
V dnešní době máte k dispozici celou řadu možností, jak dosáhnout větší udržitelnosti, a je jich více než kdykoli předtím. Proto je ten správný čas se do toho pustit a investovat do některých forem technologií, které v současnosti nabízejí mnoho výhod. Patří mezi ně:
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 5 stránek, zobrazit poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.