Rubrika: FLÓRA & FAUNA

Naši čápi se vrací z Afriky zpátky domů: Jaro je už oficiálně tady a zároveň s ním se k...
Jaro je už oficiálně tady a zároveň s ním se k nám začínají z Afriky vracet i milovaní čápi. Velkým dobrodružstvím pro ně ale není jen samotná dlouhá cesta, ale i přizpůsobení se novému prostředí.
Rozkvétající příroda přináší tradiční otázku: Jaký je rozdíl mezi bledulí a sněženkou?: Máte radost z krásných malých bílých květů,...

Rozkvétající příroda přináší tradiční otázku: Jaký je rozdíl mezi bledulí a sněženkou?

16. březen 2023, Petr Kadlík
Máte radost z krásných malých bílých květů, které se už objevují ve volné přírodě? Pokud si ale nejste jisti, zda to jsou sněženky nebo bledule, tak vám s tím pomůžeme. Nejste totiž sami, kdo si tyto tradiční posly jara plete a má problém rozeznat bleduli jarní od sněženky předjarní.
Mají zvířata skutečný smysl pro humor?: Občas se říká, že lidé od zvířat odlišuje...

Mají zvířata skutečný smysl pro humor?

13. březen 2023, Anna Nebeská
Občas se říká, že lidé od zvířat odlišuje jejich smysl pro humor a schopnost smát se. Je ale skutečně pravda, že je smích zvířatům cizí? Existuje řada vědeckých studií, které zvířecí smysl pro humor podrobily svému zkoumání.
Uhynula Zpěvanka, jediná u nás hnízdící vzácná labuť zpěvná : Možná jste sledovali osud jediné u nás...

Uhynula Zpěvanka, jediná u nás hnízdící vzácná labuť zpěvná

27. únor 2023, Lenka Kadlíková
Možná jste sledovali osud jediné u nás hnízdící labutě zpěvné, která se díky své jedinečnosti stala ptačí mediální hvězdou. Moravský ornitologický spolek bohužel oznámil, že labuť pojmenovaná „Zpěvanka“ s kroužkem číslo 7R42 uhynula. Pojďme se podívat na její život.
Nejistá budoucnost topolu černého: Topol černý, náš domácí druh, patří mezi...

Nejistá budoucnost topolu černého

13. únor 2023, Petra Štochlová, VÚKOZ, v. v. i.
Topol černý, náš domácí druh, patří mezi významné dřeviny lužních lesů, břehových a doprovodných porostů, ve kterých plní řadu ekologických funkcí. Dorůstá až 40 m a může se dožít až 200 let. Jakožto pionýrská dřevina je vhodný i pro zalesnění holin jako přípravná dřevina. Lze ho pěstovat také v plantážích rychle rostoucích dřevin, kde dobře reaguje na seřezávání a je vhodný pro pěstování i na zemědělsky neproduktivních půdách....
Kosatky rozmazlují své dospělé syny a kvůli tomu vymírají: Matky by měly mít své potomky rády bez ohledu na...

Kosatky rozmazlují své dospělé syny a kvůli tomu vymírají

9. únor 2023, Petr Kadlík
Matky by měly mít své potomky rády bez ohledu na jejich pohlaví. Samice kosatek mají ale velmi dobrý důvod k tomu doufat, že jejich potomek bude samice. Chcete vědět, jaký problém mají kosatky při výchově samečků?
Krysa versus potkan: jaký je mezi nimi rozdíl, kdo z nich je chytřejší a k lidem přítulnější?: Mnoho lidí sice nerozezná krysu od potkana, ale v...

Krysa versus potkan: jaký je mezi nimi rozdíl, kdo z nich je chytřejší a k lidem přítulnější?

31. leden 2023, Anna Nebeská
Mnoho lidí sice nerozezná krysu od potkana, ale v jednom mají jasno - jsou to nebezpeční škůdci, kterých je třeba se bát. Ve skutečnosti jsou to ale zajímavá zvířata, ze kterých může být i skvělý zvířecí kamarád. Náš článek vám o rozdílech mezi potkanem a krysou prozradí víc.
Cushingův syndrom se objevuje i u koní. Jak poznat příznaky a co se dá dělat v rámci léčby?: Majitelé koní zcela jistě neustále hlídají...

Cushingův syndrom se objevuje i u koní. Jak poznat příznaky a co se dá dělat v rámci léčby?

31. leden 2023, REKLAMA
Majitelé koní zcela jistě neustále hlídají zdraví svých čtyřnohých přátel. Zejména ve starším věku se mohou začít objevovat nejrůznější zdravotní neduhy. Poměrně často se u koní vyskytuje nemoc, kterou známe pod pojmem Cushingův syndrom. Jedná se o onemocnění, nad nímž se nedá úplně vyhrát. Za jistých okolností se ale může výrazně prodloužit a zlepšit život koně.
Proč je lev pokládán za krále zvířat?: Lev je bezpochyby nádherné a impozantní zvíře,...

Proč je lev pokládán za krále zvířat?

27. leden 2023, Petr Kadlík
Lev je bezpochyby nádherné a impozantní zvíře, ale proč by měl být králem ostatních zvířat? Kde a jak vznikla legenda, která z tohoto krásného tvora udělala krále všech zvířat?
Jak ryby v zimě přežívají v zamrzlém rybníce?: Když se řekne zima a ryby, tak většinu z nás...

Jak ryby v zimě přežívají v zamrzlém rybníce?

27. leden 2023, Anna Nebeská
Když se řekne zima a ryby, tak většinu z nás asi napadne vánoční kapr. Pokud se ale pokusíme nemyslet jen na jídlo, tak je tu ještě otázka toho, jak sladkovodní ryby přežívají v zamrzlém rybníce. Zajímá vás, jak naše ryby dýchají pod zamrzlou hladinou a čím se v zimě živí?
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 7 stránek, zobrazit poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.