Rubrika: GLOBÁLNÍ PROBLÉMY

„Nejteplejší léto v Evropě v historii měření,“ říká zpráva o klimatu 2022: V ČR to zas až tak nevypadalo, ale když se...
V ČR to zas až tak nevypadalo, ale když se podíváme na celosvětová data, bylo loni vedro a sucho v Evropě i jinde extrémní. Co „Zpráva o klimatu 2022“ od organizace Copernicus říká blíže?
Úbytek včel a jiných opylovačů způsobuje ročně smrt půl milionu lidí!: Opylovači, jako jsou včely, hmyz a ptáci, jsou...

Úbytek včel a jiných opylovačů způsobuje ročně smrt půl milionu lidí!

17. únor 2023, Anna Nebeská
Opylovači, jako jsou včely, hmyz a ptáci, jsou pro naši planetu a ekosystémy klíčoví. Následující článek vás seznámí s tím, jaké konkrétní dopady má jejich úbytek na životy lidí.
Jak chybějící sníh a vysoké zimní teploty mění chování zvířat, růst rostlin a celou přírodu?: Sníh nechybí jen lyžařům a provozovatelům...

Jak chybějící sníh a vysoké zimní teploty mění chování zvířat, růst rostlin a celou přírodu?

11. leden 2023, Anna Nebeská
Sníh nechybí jen lyžařům a provozovatelům vleků, ale především samotné přírodě. Přinášíme vám výsledky několika zajímavých univerzitních výzkumů, které zkoumaly změny v přírodě způsobené chybějící sněhovou pokrývkou a vysokými zimními teplotami.
Znamená současná sněhová kalamita, že je globální oteplování nesmysl?: Když se mluví o globálním oteplování, tak...

Znamená současná sněhová kalamita, že je globální oteplování nesmysl?

9. prosinec 2022, Petr Kadlík
Když se mluví o globálním oteplování, tak lidé obvykle předpokládají, že led a sníh budou s nárůstem teplot postupně mizet. Místo toho je venku ale spousta nové sněhu. Znamená to tedy, že globální oteplování neexistuje?
Stromy ve městech čekají v budoucnosti vážné problémy: Snad každý ví, že stromy mohou mít doslova...

Stromy ve městech čekají v budoucnosti vážné problémy

20. září 2022, Petr Kadlík
Snad každý ví, že stromy mohou mít doslova zázračný vliv na klima v našich městech. Přinášejí do nich blahodárný stín, ochlazují a zvlhčují vzduch a dávají životní prostor řadě zvířat. V souvislosti s globálním oteplováním je ale s městskou zelení spojen i jedno podceňované nebezpečí.
Ekologicky udržitelná budoucnost je jedinou cestou, která zajistí našim dětem pohodlný život : V posledních letech stále častěji slýcháváme...

Ekologicky udržitelná budoucnost je jedinou cestou, která zajistí našim dětem pohodlný život

29. srpen 2022, REKLAMA
V posledních letech stále častěji slýcháváme o důležitosti změny určitých návyků naší společnosti. Jednou z nejpodstatnějších oblastí je především energetika, která má v současné době největší podíl na globálním oteplování. Pokud se co nejdříve nenaučíme šikovně nahradit uhelné elektrárny a podobná zařízení, koledujeme si o velmi výrazné problémy. Co se může stát?
Čmeláci a nově objevené nebezpečí glyfosátu: Již před léty se zjistilo, že herbicidní...

Čmeláci a nově objevené nebezpečí glyfosátu

7. červen 2022, Petr Kadlík
Již před léty se zjistilo, že herbicidní glyfosát může mít velmi nebezpečné účinky na zdraví včel. Nový výzkum ale ukazuje, že kromě toho může výrazně zamezit rozmnožování čmeláků.
Má dnes vůbec smysl slavit Den Země?: Den Země je tak trošku zvláštní svátek. Má...

Má dnes vůbec smysl slavit Den Země?

22. duben 2022, Petr Kadlík
Den Země je tak trošku zvláštní svátek. Má vůbec smysl ho nějak slavit v dnešní době, plné problémů, starostí a lidských neštěstí?
Nanorespirátor? Nejlepší ochrana před nemocí!: Ochrana úst je dnes nezbytností, kterou bychom...

Nanorespirátor? Nejlepší ochrana před nemocí!

17. leden 2022, REKLAMA
Ochrana úst je dnes nezbytností, kterou bychom neměli brát jako obtěžující nutnost, ale jako ochranu před koronavirem či jinými nemocemi. Proto byste měli investovat do takových produktů, které zabrání nákaze.
Bez pravidel to nejde, ani v přírodě!: Všechno na světě má nějaká pravidla nebo...

Bez pravidel to nejde, ani v přírodě!

20. duben 2021, REKLAMA
Všechno na světě má nějaká pravidla nebo zákonitosti. Bez nich nemůže dobře fungovat nic, co děláme. Lidské vztahy, obchod, mezinárodní dohody a ani příroda se bez nich neobejde. Zkrátka jedno souvisí s druhým, a kdo to nehodlá přijmout, měl by si oživit pořekadla typu „Jak se do lesa volá…, kdo jinému jámu kopá…, boží mlýny melou pomalu…“ atd.
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 6 stránek, zobrazit poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.