Rubrika: POVÍDKY, HUMOR

Jaké české zvíře by vyhrálo StarDance: Když zvířata tančí?: Před pár dny skočila televizní show StarDance,…
Před pár dny skočila televizní show StarDance, která opět bořila žebříčky sledovanosti. Co kdyby ale nešlo o soutěž „Když hvězdy tančí“ a místo toho by podtitulek soutěže zněl „Když zvířata tančí“? Pojďme pustit uzdu fantazie a představit si, jaká divoká zvířata z české přírody by se mohla takové soutěže účastnit a jaké tance by jim šly nejlíp.
Ze života ochranáře: „Dnes jsem toho na Pleši moc nenaspal“: Ve dvě ráno se s hukotem přihnala bouře. Stromy…

Ze života ochranáře: „Dnes jsem toho na Pleši moc nenaspal“

18. červenec 2023, Franta Groessl - ČSOP Libosváry
Ve dvě ráno se s hukotem přihnala bouře. Stromy se ohýbaly jako luky. Vypadalo to, že i ohrada odletí. Za hodinu se to vyřádilo. Neslyšel jsem žádné padající stromy, tak jsem šel spát. Běžně hned po bouři ohrady obcházím a kontroluju. Teď jsem byl moc utahanej a tutíž línej.
Tragický osud psa, který najednou přišel o všechno: Nesmyslná válka na Ukrajině vytváří neustále…

Tragický osud psa, který najednou přišel o všechno

29. září 2022, Petr Kadlík
[ téma: Ukrajina, válka, pes, smrt ]
Nesmyslná válka na Ukrajině vytváří neustále nová a nová neštěstí. Dovolte mi, abych vás seznámil s jedním smutným psím příběhem, který má tato válka také na svědomí.
Jak mi výr na chatě dělá společnost: Zajel jsem si v zimě podívat se na chatu. Byla…

Jak mi výr na chatě dělá společnost

7. leden 2019, Vladimír Plch
Zajel jsem si v zimě podívat se na chatu. Byla tehdy dlouhá a tuhá zima. Jak je mým zvykem, přivezl jsem něco na zub zvířatům, která u naší chalupy žijí.
Lanovka na Sněžku stojí a do budoucna to tak i zůstane : Ekologové jásají, neboť si prosadili svoje.…

Lanovka na Sněžku stojí a do budoucna to tak i zůstane

1. duben 2018, Mgr. Jana Hájková
Ekologové jásají, neboť si prosadili svoje. Dnešní silný vítr byl jenom záminkou pro zastavení nejstarší provozované lanovky u nás. Bohužel se však musíme smířit s tím, že se na vrchol naší nejvyšší hory dostaneme už jen pěškobusem.
I čuník může být alkoholikem: Prase, které jsme přivezli týden po skvělé…

I čuník může být alkoholikem

15. červenec 2017, Marie Bubeníková
Prase, které jsme přivezli týden po skvělé zabijačce, kam se sjelo tolik příbuzných, že jsem ani nevěděla, že máme tak velkou rodinu, bylo úplně jiné.
Franto, nejsou ti lidé divní?: Na to se ptal Bůh svatého Františka, patrona a…

Franto, nejsou ti lidé divní?

21. duben 2015, redakce Příroda.cz
Na to se ptal Bůh svatého Františka, patrona a ochránce přírody. Byl totiž zmatený z toho, jak se lidé chovají a kam zmizely pampelišky nebo sedmikrásky. Přepis celého rozhovoru mezi Bohem a svatým Františkem najdete v článku.
Víme první: Proč skončil Jeremy Clarkson v Top Gearu a co je jeho nový pořad Top Dung: Nemusíte být fanoušci motorismu abyste v…

Víme první: Proč skončil Jeremy Clarkson v Top Gearu a co je jeho nový pořad Top Dung

1. duben 2015, Petr Kadlík
[ téma: apríl, humor, TopGear, Attenborough, BBC ]
Nemusíte být fanoušci motorismu abyste v médiích zachytili, že Jeremy Clarkson, 'slavný' moderátor zábavného pořadu o autech TopGear, dostal v BBC padáka. Nakonec to ale našel v BBC nečekaného spojence v podobně Davida Attenborougha, se kterým již chystá nový pořad!
Přijdou extrémní sucha, bude to tu jako na Sahaře : V tomto roce budeme svědky extrémní vlny…

Přijdou extrémní sucha, bude to tu jako na Sahaře

1. duben 2014, Mgr. Jana Hájková
V tomto roce budeme svědky extrémní vlny veder a sucha. Budou se nás týkat mnohá omezení jako je např. nemožnost zalévání na zahrádce, koupání domácího zvířectva. To vše samozřejmě bude mít negativní vliv na ceny pro koncového spotřebitele. Budeme tu jako na Sahaře, ale bez tamějších oáz. Vše vyplývá ze zprávy zveřejněné Ministerstvem České republiky.
Jak vzniklo jezero Laka: Říkalo se, že v lesích na Šumavě v okolí…

Jak vzniklo jezero Laka

17. září 2013, Marie Bubeníková
Říkalo se, že v lesích na Šumavě v okolí Železné Rudy a Prášil bývala jen tři jezera. Nejznámější Čertovo i Černé u Špičáku a Prášilské, vysoko pod Polední horou. Nepočítám jezera v Bavorsku, ani Plešné, které je přece jen už trochu dál, až u Lipenské přehrady. Nevznikla v době ledové, jak se ve škole učíme. Čertovo a Černé mají na svědomí čerti, Prášilské vzniklo ze slz nešťastných lidí a bohužel je jimi i dnes neustále doplňováno…
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 5 stránek, zobrazit poslední stránku.