Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Čingis se vrací, jeho cestu sledují i žáci a studenti amerických škol

autor: Český rozhlas
Praha, 23. března 2005 - Až do včerejška platilo, že tři čápi černí sledovaní v rámci projektu Nová odysea, zůstávají na svých zimovištích.

Samička Altynaj označená u řeky Ob v indickém Madhjapradéši, sameček Čingis, který hnízdil ve středním Mongolsku, v barmském Kačjinu a samička Tuja, jež dostala vysílače rovněž ve středním Mongolsku, na hranicích Barmy a indického Mizoramu. Včera, v úterý 22. března, se však Čingis vydal na zpáteční cestu.

Kromě posluchačů Českého rozhlasu a návštěvníků jeho internetových stránek www.rozhlas.cz sledují nyní cestu čápů s "batůžky" i žáci a studenti amerických škol, a to v rámci projektu Signals of Spring financovaného Úřadem pro letectví a vesmír (NASA). "Tým Nové odyseje si pokládá za velkou čest, že na projektu Signals of Spring spolupracuje s organizací, která dopravila člověka na Měsíc," říká vedoucí Nové odyseje Miroslav Bobek z Českého rozhlasu.

Hlavním organizátorem projektu Nová odysea jsou spolu s Českým rozhlasem Podkrušnohorský zoopark Chomutov, Zoologická zahrada Dvůr Králové n.L. a Unie českých a slovenských zoologických zahrad, odborným garantem je Akademie věd České republiky. Ze zahraničních organizací se na projektu podílejí např. Mongolská národní univerzita, WWF Pákistán nebo Bombay Natural History Society.

Odkazy:
Nová odysea
Signals of Spring

Další informace poskytne:
Miroslav Bobek - tel:221 552 800

autor:
Český rozhlas

datum vydání:
24. března 2005


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.