Čingis se vrací, jeho cestu sledují i žáci a studenti amerických škol

autor: Český rozhlas
Praha, 23. března 2005 - Až do včerejška platilo, že tři čápi černí sledovaní v rámci projektu Nová odysea, zůstávají na svých zimovištích.

Samička Altynaj označená u řeky Ob v indickém Madhjapradéši, sameček Čingis, který hnízdil ve středním Mongolsku, v barmském Kačjinu a samička Tuja, jež dostala vysílače rovněž ve středním Mongolsku, na hranicích Barmy a indického Mizoramu. Včera, v úterý 22. března, se však Čingis vydal na zpáteční cestu.

Kromě posluchačů Českého rozhlasu a návštěvníků jeho internetových stránek www.rozhlas.cz sledují nyní cestu čápů s "batůžky" i žáci a studenti amerických škol, a to v rámci projektu Signals of Spring financovaného Úřadem pro letectví a vesmír (NASA). "Tým Nové odyseje si pokládá za velkou čest, že na projektu Signals of Spring spolupracuje s organizací, která dopravila člověka na Měsíc," říká vedoucí Nové odyseje Miroslav Bobek z Českého rozhlasu.

Hlavním organizátorem projektu Nová odysea jsou spolu s Českým rozhlasem Podkrušnohorský zoopark Chomutov, Zoologická zahrada Dvůr Králové n.L. a Unie českých a slovenských zoologických zahrad, odborným garantem je Akademie věd České republiky. Ze zahraničních organizací se na projektu podílejí např. Mongolská národní univerzita, WWF Pákistán nebo Bombay Natural History Society.

Odkazy:
Nová odysea
Signals of Spring

Další informace poskytne:
Miroslav Bobek - tel:221 552 800



autor:
datum vydání:
24. března 2005


Diskuze k článku „Čingis se vrací, jeho cestu sledují i žáci a studenti amerických škol“



 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!